14 obserwujących
856 notek
320k odsłon
66 odsłon

Katyń; cz. III, i ostatnia.

Wykop Skomentuj

Opis sekcji zwłok;
- zwłoki oficerów WP ułożone są w dołach śmierci twarzą w dół po 12 warstw; jeden obok drugiego, i jeden na drugim na wysokość ponad 1,5 m.
- zwłoki, są ubrane w polskie mundury i buty wojskowe, które są w dobrym stanie.
- ciała, w części są zmumifikowane, a w dolnych warstwach dołu ulegające rozkładowi – zmydleniu – twarze, nierozpoznawalne,
- 20% zwłok oficerów WP mają ręce wykręcone do tyłu i skrępowane mocno plecionym sznurkiem lub drutem,
- oficerowie WP zostali zastrzeleni z broni kalibru 7,65,
- otwór wlotowy pocisku widoczny z tyłu głowy, w dolnej części czaszki (potylicy),
- otwór wylotowy jest na wysokości czoła i skroni – co świadczy, że oficerowie WP podczas oddania strzału przez morderców w potylicę, musieli klęczeć i być pochyleni do przodu; na to wskazuje otwór wlotu, i tor lotu pocisku, i wylotu pocisku, to jedna z teorii,
- u niektórych oficerów w jamie ustnej widoczne są trociny lub pakuły,
- niektóre zwłoki mają zarzucony na głowę płaszcz wojskowy, obwiązany mocno sznurem na wysokości szyi, który jest połączony z rękoma skrępowanymi na plecach, co powodowało podczas szarpania się duszenie i uniemożliwiało obronę własną.
- 13.01.1944 r. powstał Raport Komisji prof. Nikołaja Burdenki powołanej przez J. Stalina, której zadaniem było przypisanie zbrodni NKWD w Katyniu na oficerach WP - Niemcom!
"Raport Burdenki", prokuratorzy rosyjscy próbowali wykorzystać przeciwko Niemcom przed M.T.W. w Norymberdze i zbrodnią oficerów WP w Katyniu, obciążyć Niemców.
- 05.03.1946 r., w Warszawie polskie władze komunistyczne (PZPR + ZSL) w gazecie: "Sztandar Młodych", drukują sfingowany, tkz: "Raport Burdenki".
- W roku 1951 – 1952, przekręt władz Rosji wykazała: "Specjalna Komisja Śledcza Kongresu 82 kadencji USA powołana do zbadania Zbrodni Katyńskiej"
Przewodniczącym Komisji Kongresu USA, został Ray John Madden i rozpoczął śledztwo na podstawie dwóch Rezolucji, tj: Rezolucji nr 390 (dotyczyła przesłuchań świadków na terenie USA), i Rezolucji nr 539 (dającej możliwość przesłuchań świadków poza USA).
- "Komisja Maddena" do swojego "Raportu Końcowego" dołączyła; zeznania świadków, którzy przeżyli wojnę i mieli wiedzę w sprawie Katynia, Raporty przedstawicieli poszczególnych delegacji i grup, noty dyplomatyczne, memoranda, oświadczenia, ponaglenia, zdjęcia z miejsca zbrodni oficerów WP, itd.
- "Raport Końcowy Komisji Maddena" z dn. 22.12.1952 r., został przyjęty przez całą Izbę Reprezentantów Kongresu 82 kadencji Stanów Zjednoczonych - jednogłośnie, a w którym to Raporcie "Komisja R.J. Maddena" wykazała bezsprzecznie; za "Mord w Katyniu" całą  odpowiedzialność ponosi Związek Radziecki.
Raport ten został udostępniony, m.in.; Departamentowi Stanu, Wojny, mediom, w formie broszurowej szkołom w poszczególnych stanach USA, i ONZ.
Niestety, ale nikt na podstawie "Raportu Końcowego Komisji Maddena" nie podjął żadnych dalszych działań, by ukarać sprawców masowego mordu popełnionego na oficerach WP przez Rosjan (NKWD) i ich władzę z KC WKP(b); ani ONZ, ani Departament Stanu USA, ani Prezydent USA, ani Trybunał Sprawiedliwości w Hadze, ani komunistyczny rząd (PZPR + ZSL) z PRL!
Reasumując w kilku słowach: Polacy?, nic się nie stało!
Komunistyczny rząd zniewolonej Polski (PZPR + ZSL) odmówił przyjęcia: "Końcowy Raport Komisji Maddena", odmówił też wcześniej wzięcia w niej udziału, jak i rząd Rosji.
Dołączone Raporty i pozostałe materiały w tym zdjęcia, które dołączono do "Raportu Końcowego Komisji Maddena" - wymieniłem wyżej.
Dnia 04.04. 2003 r. władze polskie otrzymały od Kongresu USA kopie pełnej dokumentacji działań "Komisji Maddena" liczącą 7 tys. str., w tym ponad 2 tys. str., protokołów przesłuchań świadków, itd.
Haniebną wiadomością dla mnie było to, że polskie, a raczej antypolskie władze komunistyczne z KC PZPR, wspierane przez ZSL i komunistyczne media – atakowały, nie tylko oficerów WP z amii gen. Andersa, którzy przeżyli: Kozielsk, Ostaszków i Starobielsk, rodziny katyńskie, świadków powracających z zesłania, którzy przeżyli grozę w więzieniach Rosji, syberyjskie łagry, i inne rosyjskie obozy internowania oraz pracy przymusowej, ale też, od samego początku z olbrzymią wściekłością i zajadłością krwawych bestii – też:
"Specjalną Komisję Śledczą Kongresu 82 kadencji Stanów Zjednoczonych do Zbadania Zbrodni Katyńskiej", tkz: "Komisję Maddena", jakby to Amerykanie byli mordercami; oficerów WP, funkcjonariuszy policji, i ich rodzin, duchownych, pracowników kresowej administracji, itd., a nie Rosjanie, tj: NKWD, GPU, SMIERSZ pod batutą J. Stalina; Ł. Berii; i W. Mierkułowa!

CZEŚĆ i CHWAŁA BOHATEROM – WIECZNA IM PAMIĘĆ;
hańba zleceniodawcom i wykonawcom; rosyjskim mordercom Polaków oraz polskiej komunie: PZPR, ich bezpiece, i ich satelicie – ZSL.

PS:
Pamiętajcie rodacy też o tym, że ZBRODNIA KATYŃSKA miała i ma swoje dalsze następstwa, m.in.; śmierć w Gibraltarze gen. Władysława Sikorskiego, w mordach świadków biorących udział w ekshumacji Katyń – 1943, w ZBRODNI SMOLEŃSKIEJ: Polskiej Delegacji Prezydenckiej, śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego (10.04.2010 r.), w sumie 96 osób, która leciała by uczcić śmierć pomordowanych żołnierzy WP w Katyniu.
Ziemią smoleńska okazała się dla Polaków, ziemią przeklętą przez BOGA i ludzi!

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura