13 obserwujących
825 notek
310k odsłon
170 odsłon

Jak widzę, to należy tym jakoby intelektualistom z ZNP i FZZ

Wykop Skomentuj3

- ciut wytłumaczyć; czym jest budżet państwa, dodruk złotówek i grosików!

Prawie intelektualiści z ZNP nie wiedzą, co to znaczy budżet państwa - "tort", który każdego roku jest krojony na następny rok budżetowy?!
A skoro "tort" szefie ZNP Sł. Broniarz jest już podzielony, to znaczy tylko tyle, że dla jakoby intelektualistów z ZNP i FZZ, pieniędzy w tym budżecie na podwyżki nie ma!
To proste, jak konstrukcja cepa – szkoda tylko, że oni nie znają jego budowy!
Polski Bank Narodowy, Europejski Bank Centralny strefy euro, itd.; drukują na swój rynek pieniądze w takiej ilości, jaka jest niezbędna do zachowania równowagi gospodarczej i finansowej państw/a, tj; by one były realnym środkiem płatniczym (wiarygodnym), bezpiecznym dla gospodarki państwa, i samego państwa!
W polskim wypadku; złotówka musi być wiarygodnym środkiem płatniczym dla naszych klientów/kontrahentów, i inwestorów, którzy w Polsce mają swoje firmy i prowadzą w Polsce inny biznes, np.: pośrednictwo, import/eksport, itd!
Jak ci, jakoby  intelektualiści z ZNP i FZZ wymuszą na Rządzie Polski pod batutą PiS dodrukowanie dodatkowych złotówek i grosików, to załatwią biedę w Polsce nie tylko sobie, ale też wszystkim rodzinom, a Polsce głęboki kryzys!
To proste do zrozumienia, nawet dla pijanego nauczyciela, ponieważ; wzrośnie deficyt budżetowy, wartość złotówki spadnie (stanie się śmieciowa w UE i nie tylko), wzrosną ceny czyli koszty utrzymania, wzrośnie inflacja, spadnie eksport, wzrośnie import, wzrośnie wypływ walut obcych z Polski, wzrośnie zadłużenie Polski w bankach zachodnich, m.in; w MFW, Europejskim Banku Centralnym, itd., bo czymś za import należy płacić, i to kilkakrotnie więcej, jak do tej pory, itd.
A co jest w takim zamieszaniu najgroźniejsze dla Polski i jej złotówki?, ano atak spekulantów na naszą mocno osłabioną walutę, który może dla Polski i Polaków, skończyć się tragedią nie tylko gospodarczą, ale też społeczną!
Polska zamiast przetrzymać nadchodzące ochłodzenie gospodarcze, jakie jest teraz w państwach UE strefy euro, a później gospodarczo rosnąć, to zacznie się staczać w przepaść kryzysu, jak Grecja, Włochy, Hiszpania, Francja, itd.
To są państwa UE, które prowadziły liberalną politykę gospodarczą żyjąc na kredytach/długach, bez kontroli i ingerencji rządu danego państwa!
Pojmujecie intelektualiści z ZNP i FZZ dodruk złotówek dzisiaj?, czy na to wam już rozumu nie starcza, jak tylko na opuszczenie własnych uczniów i wychowanków w najgorszym momencie ich młodego życia?!

Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka