0 obserwujących
276 notek
218k odsłon
692 odsłony

Prezydent GAFA Komorowski ws Korfantego

Wykop Skomentuj8


Nasz prezydent nie zwalnia tempa - co prawda maksyma dzień bez gafy to dzień stracony nieco się rozciągnęła na dłuższy interwał, lecz mam nadzieję, że dawne normy powrócą....




 Prezydent Komorowski: Gafa w Bytomiu. Gdzie Korfanty, gdzie Piłsudski

www.dziennikzachodni.pl/artykul/904909,prezydent-komorowski-gafa-w-bytomiu-gdzie-korfanty-gdzie,id,t.html

Prezydent Komorowski: Gafa w Bytomiu. Gdzie Korfanty, gdzie Piłsudski

Data dodania: 2013-05-27 13:24:06 Ostatnia aktualizacja: 2013-05-27 19:17:10

Dziennik Zachodni

Marcin Zasada

Prezydent Komorowski podczas weekendowego pobytu w Bytomiu znów strzelił gafę. Mówił o "piłsudczykowskiej tradycji", z jakiej on sam wyrasta, w kontekście idei wzniesienia pomnika Korfantego w Warszawie. Lepiej gdyby "tradycja piłsudczykowska" tutaj nie była podnoszona - Piłsudski z Korfantym szczerze się nienawidzili. Dla Ślązaków to kolejna gafa prezydenta Komorowskiego.

Jak to zwykle bywa z wystąpieniami prezydenta Komorowskiego to przyniosło Ślązakom i trochę radości, i trochę śmiechu przy okazji.
 
Mówi się o kolejnej gafie Bronisława Komorowskiego. Bo chyba tylko dyskretnym chichotem można zareagować na takie oto słowa: "Będę bardzo szczęśliwy, jeśli jako prezydent Polski, który wyrastał w tradycji piłsudczykowskiej, będę mógł patronować wzniesieniu pomnika Wojciecha Korfantego w Warszawie".

Tradycja piłsudczykowska i Korfanty? Historycy, a przecież Bronisław Komorowski sam historykiem jest z wykształcenia, na widok takiego złożenia co najmniej wymownie zmarszczą brwi. Lub mówią wprost: prezydent strzelił gafę.



Dla Józefa Piłsudskiego Korfanty był politycznym wrogiem, którego zwalczał osobiście i za pośrednictwem takich ludzi, jak minister i premier Felicjan Sławoj Składkowski czy wojewoda Michał Grażyński. Więzienie i śmierć przywódcy powstań śląskich to finał kampanii niszczenia go, zapoczątkowanej m.in. przez sprzeciw marszałka wobec tworzenia rządu z Korfantym w 1922 roku.
 

Prezydent Bronisław Komorowski w Bytomiu popełnił gafę

(© Magdalena Nowacka-Goik)

Prezydent Komorowski w Bytomiu oświadczył: Jest upatrzone miejsce, są wstępne akceptacje władz miasta Warszawy, marszałka Sejmu i Senatu, aby w Warszawie, w pobliżu parlamentu, gdzie Wojciech Korfanty był wybitnym parlamentarzystą, stanął pomnik wybitnego syna Śląska i jednocześnie człowieka, który odegrał decydującą rolę w procesie odzyskiwania szans na połączenie, na powrót Śląska do Macierzy.

 




 

 

Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale