Czemu na blogu, z którego właściciela kulturalność wylewa się wszystkimi otworami tak, że aż przez szwy w ubraniu przecieka, pozostał obrażliwy komentarz pod moim adresem?
Poniżej sekwencja komentarzy.
\
Sprawa ma bowiem takie znaczenie iż w ten sposób cztelnicy siewcy kultury salonowej pozostaną w przekonaniu, iż Leśmian oraz Tuwim, Hemar, Słonimski, Brzechwa nie mieli żydowskiego pochodzenia.
Zwłaszcza, że można by to rozumieć jako próbę wywłaszczenia polskich Żydów z ich wkładu w polską kulturę.
W salonowym plebiscycie łapkami żydowskie pochodzenie Łeśmiana na moment pisania tej notki przegrywa w stosunku 1:7 :)
Bardzo były fizyk teoretyk, do 1982 pracownik naukowy. Autor referatu na I Konferencji Smoleńskiej. Dzisiaj sam zdziwiony, skąd w tym temacie i miejscu się znalazł. Archiwalne notki: http://mjaworski50.blogspot.com/ Odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności ale też podejrzany o przynależność do niedorżniętej watahy współpracowników gestapo.
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Kultura