51 obserwujących
1364 notki
906k odsłon
  181   1

Czy jako naród i państwo jesteśmy wiarygodni ?

W tej notce kwestię reparacji spróbuję spojrzeć  z inne na kwestię reparacji spróbuję spojrzeć z innej strony.  Z aspektami prawnymi roszczenia można się zgadzać lub nie więc trzeba po prostu znaleźć sąd, który skutecznie podzieli nasze zdanie.  Z ponad dwunastoletniego gadania o zamachu smoleńskim, w tym siedmioletniego pod rządami brata głównej ofiary nie wynikło kompletnie nic. Prezydent i premier już prawie pięć miesięcy od ukazania się ostatecznego raportu rządowej komisji nie kiwnęli w tej sprawie palcem. Można powiedzieć, ze w tej sprawie wiedzą. iż raport jest nic nie wartym zbiorem bzdur tylko, że jest dziełem wiceprezesa rządzącej partii a znalazł poparcie samego prezesa więc skoro wiedzą to prezesa i wice powinni zawierzyć opiece  psychiatrów ponieważ ośmieszają państwo.
Z raportem Mularczyka sprawa ma się inaczej ponieważ opisuje on rzeczywiste zbrodnie a zbrodniarz przyznaje się do winy, problem polega tylko na tym, czy już zadośćuczynił a jeżeli nie, to czy istnieją możliwości uzyskania od niego zadośćuczynienia i czy w ogólnym rozrachunku uzyskanie okazałoby się korzystne.
Zamiast własnych przemyśleń posłużę się zdaniem naszej byłej koleżanki blogerki która - blogując - dawała do zrozumienia, że jest blisko władz PiS i samego Kaczyńskiego.

image
Wpis nie pozostawia wątpliwości, że Kaczyńskiemu chodziło wyłącznie o uzyskanie efektów propagandowych w kraju. A jeżeli tak to Kaczyński dla uzyskania bieżących korzyści politycznych cynicznie gra cierpieniami milinów Polaków, bo również w PiS doskonale wiedzą, że żadnych reperacji nie będzie. 
Wydaje się, iż zauroczona znalezieniem zrozumienia  wśród swoich opozycja po raz kolejny nie potrafi powiedzieć rządzącym - dajcie świadectwo wiary w swoje słowa - ukarzcie zamachowców smoleńskich, uzyskajcie reparacje.
Zaś osobiście ciekawią mnie dwie sprawy:
- co z ewentualnie uzyskanymi kwotami zrobiłby PiS, bo chyba należałoby je podzielić pomiędzy trzy miliony polskich rodzin ofiar wojny, gdyż Żydom PiS regularnie odmawia.
- co o pomyśle PiS - partii podobno katolickiej - sądzi polski kościół dumnie wspominający list episkopatu zawierający słowa przebaczmy i  prosimy o wybaczenie, podpisany między innymi przez prymasa tysiąclecia i przyszłego papieża - dla polskich katolików papieża wszechczasów.


Lubię to! Skomentuj18 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale