11 obserwujących
135 notek
61k odsłon
  424   0

Warszawa: Wyśmialiśmy homofobów i rasistów


3 grudnia na Placu Zamkowym w Warszawie Młodzi Socjaliści zorganizowali kolorowy festyn podczas którego „znieważali” i ośmieszali symbole zarejestrowane przez Narodowe Odrodzenie Polski. Chodziło konkretnie o „zakaz pedałowania” i krzyż celtycki.

Podczas happeningu można było zrobić sobie zdjęcie w wielkim czerwonym przekreślonym kole. Oczywiście należało „pedałować” pod kątem prostym - tak jak na zarejestrowanym symbolu. Wydarzenie przebiegało w spokojnej atmosferze. Wsparcie zapewnili także warszawscy aktywiści i aktywistki LGBT, oraz działacze i działaczki innych organizacji lewicowych.

Pojawił się papier toaletowy, na który każdy mógł nanieść przy pomocy stempla symbol NOPu. Były też transparenty z hasłami nawołującymi do sprzeciwu wobec faszyzmu, oraz tolerancji dla mniejszości seksualnych. Wszystko przebiegało w wesołej atmosferze ulicznej zabawy.

Niedaleko miejsca wydarzenia zebrała się grupa około dwudziestu nastolatków w szalikach jednej z drużyn piłkarskich. Próbowali straszyć uczestników happeningu krążąc wokół nich dużą grupą. Później skandowali hasła takie jak „zakaz pedałowania”, czy „Polska cała tylko biała”.

Kiedy organizatorzy wezwali ich do wspólnego „pedałowania” zauważalne było na ich twarzach zmieszanie. Postanowili jednak zignorować propozycję.

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale