11 obserwujących
135 notek
61k odsłon
  273   0

Gdańsk: Upamiętnili Annę Walentynowicz

10 kwietnia 2013 r. delegacja okręgu gdańskiego Młodych Socjalistów złoży kwiaty pod tablica upamiętniającą Anne Walentynowicz przy ul. Grunwaldzkiej oraz na jej grobie na Cmentarzu Srebrzysko.
 
Na pokładzie rządowego samolotu, który rozbił się przed 3 laty pod Smoleńskiem znajdowały się również osoby, które swoim życiem reprezentowały w praktyce wartości bliskie naszej organizacji i o których pamiętamy tego dnia w sposób szczególny, m.in. wybitna działaczka Wolnych Związków Zawodowych, pierwszej "Solidarności" i solidarnościowego podziemia Anna Walentynowicz, zasłużona w działaniach na rzecz praw kobiet Izabela Jaruga-Nowacka oraz żołnierz 104 kompanii syndykalistów z Powstania Warszawskiego, generał Stanisław "Nałęcz" Komornicki.

Osoby te były znane z bardzo krytycznej oceny realiów współczesnej neoliberalnej Polski: Anna Walentynowicz niezmiennie od 1989 r. sprzeciwiała się niedemokratycznej i aspołecznej metodzie wdrażania "transformacji ustrojowej" i wyprzedaży majątku publicznego a także np. dewastacji środowiska naturalnego, minister Jaruga-Nowacka potępiała koncentracje na wąsko rozumianym sukcesie ekonomicznym realizowanym kosztem olbrzymich nierówności społecznych, pełniący funkcje kanclerza Kapituły Orderu
Wojennego Virtuti Militari gen. Komornicki sprzeciwił się nadawaniu tego odznaczenia polskim żołnierzom uczestniczącym w okupacji Iraku. W trakcie naszych codziennych walk o prawa pracownicze i lokatorskie, przeciw wyzyskowi, biedzie i deweloperskiemu bezprawiu wymierzonemu w mieszkańców i środowisko naturalne osoby te stanowić bedą dla nas zawsze budujący przykład i pozytywny punkt odniesienia. Cześć ich pamięci!
Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale