13 obserwujących
2570 notek
732k odsłony
565 odsłon

Czy Grodzki będzie pełnił obowiązki prezydenta ? Swoisty zamach stanu ?

Wykop Skomentuj56

"Wicemarszałkowie Senatu Gabriela Morawska-Stanecka (Lewica) oraz Michał Kamiński (PSL) zgłosili podczas wtorkowego posiedzenia trzech połączonych komisji senackich poprawkę do ustawy ws. wyborów prezydenckich. Zakłada ona, że ustawa wejdzie w życie 6 sierpnia 2020 r. Zdaniem Morawskiej-Staneckiej i Kamińskiego, dopiero 6 sierpnia, a więc po opróżnieniu urzędu prezydenta, otworzy się „okienko konstytucyjne” do zarządzenia nowych wyborów."

"Zdaniem wicemarszałka Senatu Marka Pęka (PiS), taka poprawka oznacza, że wszystkie dotychczasowe ustalenia między partią rządzącą a opozycją zostały złamane.   Wiemy do czego zmierza Senat, do obstrukcji, do tego, żeby wybory nie zostały przeprowadzone "

 Posiedzenie Senatu dopiero w przyszłym tygodniu, w poniedziałek.

"Opozycja chce zastąpić prezydenta marszałkiem Grodzkim?

Prof. Łętowska w rozmowie z „GW” mówiła, że… gdyby doszło do opróżnienia urzędu głowy państwa, to jego obowiązki przejąłby nie marszałek Sejmu, ale marszałek Senatu Tomasz Grodzki! "

Nie będę podawał uzasadnień prawnych pani Łętowskiej, można je przeczytać w wyżej wymienionym wywiadzie.

Pani Łętowskiej wtóruje Kamiński z PSL  - "28 czerwca to termin niekonstytucyjny. Nie ma żadnego przepisu w konstytucji, który by taki termin wskazywał"

Wygląda na to, że opozycja szykuje swoisty zamach stanu mający spowodować destabilizacji państwa i kryzys konstytucyjny.

 Podczas "okrągłego stołu" wszyscy jego uczestnicy w tym Lewica i PSL, zgodzili się, że 7 sierpnia, czyli po zakończeniu kadencji urzędującego prezydenta, powinien być już zaprzysiężony nowy prezydent. Wszystko wskazuje na to, ze ta zgoda to była fałszywa.
Wykop Skomentuj56
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale