19 obserwujących
2766 notek
785k odsłon
  483   2

Imperium wydało rozkaz. Czy kolonia wykona ?

'To UE musi ustalić niezbędne warunki ramowe, dotyczące tranzytu towarów do Kaliningradu - powiedział z kolei Scholz na konferencji prasowej w czwartek w Madrycie. "

Oczywiście Niemcy nakazały, KE jako pośrednik poniesie odpowiedzialność. Niemcy czyste. Cała prawda o UE w tym wymiarze. I co tu ma do powiedzenia czeska prezydencja ? Wielkie nic.

"Komisja Europejska opublikowała w środę dodatkowe wytyczne dla państw członkowskich dotyczące tranzytu towarów z Rosji w związku z nałożonymi na ten kraj sankcjami za inwazję na Ukrainę. Wynika z nich, że Rosja może przewozić koleją towary objęte sankcjami do i z obwodu kaliningradzkiego przez terytorium UE"

"Państwa członkowskie sprawdzają, czy wielkość tranzytu mieści się w średnich z ostatnich 3 lat, w szczególności odzwierciedlając rzeczywisty popyt na towary podstawowe w miejscu przeznaczenia oraz czy nie występują nietypowe przepływy lub wzorce handlowe, które mogłyby spowodować obchodzenie przepisów. Tranzyt towarów i technologii objętych sankcjami wojskowymi i podwójnego zastosowania jest w każdym przypadku całkowicie zabroniony – niezależnie od środka transportu'

"Rosja może przewozić koleją towary objęte sankcjami do i z obwodu kaliningradzkiego przez terytorium UE"

"Deutsche Welle przywołuje słowa kanclerza Olafa Scholza, że "mówimy o ruchu między dwiema częściami Rosji".

Ciekawe, że w rozumieniu lewicowego kanclerzyny Białoruś to część Rosji.

"Niemcy mają na tych terenach swoich żołnierzy, którzy mogą zostać wciągnięci do tego konfliktu.", a to rodzi obawy zapewne niemieckiego tchórza.

Czyli materiały budowlane, cement, alkohol i paliwa, jadą swobodnie przez obszar państwa NATO. 

Imperium wydało rozkaz, czy kolonia wykona ?

"Władze Litwy mają jednak poważne zastrzeżenia do takiego porozumienia, które mogłoby być odbierane jako ustępstwo na rzecz Moskwy"

"Litwa nie zgodzi się na utworzenie zielonych korytarzy dla tranzytu towarów do Kaliningradu— podkreslił Jarosław Niewierowicz."

No nie, jak to możliwe imperium wydało rozkaz...podobnie jak ostatnio TSUE w sprawie praw imigrantów wypychanych przez putinowskiego sojusznika. 

Kolonia musi tylko wykonać. KE i TSUE ma narzędzia na takich niepraworządnych.

 
Komisja Europejska opublikowała w środę dodatkowe wytyczne dla państw członkowskich dotyczące tranzytu towarów z Rosji w związku z nałożonymi na ten kraj sankcjami za inwazję na Ukrainę. Wynika z nich, że Rosja może przewozić koleją towary objęte sankcjami do i z obwodu kaliningradzkiego przez terytorium UE

Państwa członkowskie sprawdzają, czy wielkość tranzytu mieści się w średnich z ostatnich 3 lat, w szczególności odzwierciedlając rzeczywisty popyt na towary podstawowe w miejscu przeznaczenia oraz czy nie występują nietypowe przepływy lub wzorce handlowe, które mogłyby spowodować obchodzenie przepisów. Tranzyt towarów i technologii objętych sankcjami wojskowymi i podwójnego zastosowania jest w każdym przypadku całkowicie zabroniony – niezależnie od środka transportu

Lubię to! Skomentuj30 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka