13 obserwujących
2576 notek
734k odsłony
278 odsłon

Kto będzie uczestniczył w tańcach i zabawach panny Dulkiewicz z okazji wybuchu wojny ?

Wykop Skomentuj15

Kto będzie uczestniczył w tańcach i zabawach panny Dulkiewicz z okazji wybuchu wojny ?  Zadaje sobie to pytanie, ponieważ zastanawiam się dla kogo przeznaczona jest ta impreza.

Wiem, że "Ta radość jest poprzedzona pokutą niemieckich potomków sprawców wojny. W naszej tradycji radość jest owocem pokuty, przebaczenia i pojednania. Taki charakter będzie miała konferencja przyjaźni polsko-niemieckiej poprzedzająca Marsz Życia. Naszymi gośćmi będą również osoby z Izraela, gdzie tradycja jest taka, że żałoba idzie w bezpośredniej bliskości z celebracją życia." Tak mówi  pastor Ćwierz,  z Kościoła Chrześcijańskiego „Wieczernik” i fundacji Pojednanie.

To bardzo charakterystyczne pastor z Kościoła, zapewne bardzo licznego w wyznawców w Gdańsku?

Oczywiście w uroczystościach panna Dulkiewicz nie przewiduje udziału Kościoła Katolickiego, nie dziwi mnie to po mszy którą odprawiono na marszu LGBT, w którym uczestniczyła Dulkiewicz.

Goście z Izraela celebrujący życie.

Brakuje w komunikatach i oświadczeniach panny Dulkiewicz jakiegokolwiek odniesienia do ofiar mordów niemieckich wyzwolicieli Wolnego Miasta Gdańska i włączenia go do III Rzeszy.

  " Obywatele Wolnego Miasta Gdańska tłumnie w histerycznym uniesieniu witali wodza. W pewnym sensie witały Hitlera w tanecznym nastroju. " w 1939 roku. Wybuch wojny był dla faszystowskiego Gdańska wyzwoleniem od Polaków i Żydów. Radość wśród Niemców panowała ogromna i została przypieczętowana zabawą w Piaśnicy.

Panna Dulkiewicz więc moim zdaniem honorowo wpisuje się w niemiecką radość z okazji wybuchu wojny.

Jestem ogromnie ciekaw jak licznie gdańszczanie stawią się na te zabawy i tańce pod Bramę Zieloną. Ciekawe jest również kto finansuje te tańce i zabawy, skoro samorząd Gdańska jest taki biedny.

Nie ma się jednak co dziwić pannie Dulkiewicz skoro „jakiś czas temu prezydent Grzelak zrzucał część odpowiedzialności za wybuch II wojny światowej na Polaków”.

Rozumiem teraz dlaczego panna Dulkiewicz tak usilnie broni Westerplatte przed utworzeniem tam muzeum pamięci polskich żołnierzy. 

„Zgoda, przyszłość, dobre relacje ze wszystkimi sąsiadami i patrzenie na to, co łączy, a nie dzieli”, mówi Dulkiewicz rozumiem, że mamy zapomnieć o Polakach który zginęli w obronie ojczyzny, zapomnieć o mordach niemieckich i o tym już nie wspominać bo to dzieli.

Panno Dulkiewicz taka postawa to hańba dla Gdańska i Polski. To ubliżanie pamięci poległych Polaków.

Wykop Skomentuj15
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale