Blog
Moje zapiski
MrSomebody
MrSomebody Zwykły człowiek
4 obserwujących 126 notek 116959 odsłon
MrSomebody, 11 stycznia 2017 r.

Spacyfikowany strażnik Wiary

1673 2 0 A A A

W artykule pod tytułem „Między miłosierdziem a herezją – papież Bergoglio i jego porządki” przedstawiłem między innymi roszady personalne dokonane osobiście przez papieża Franciszka w Kongregacji Nauki i Wiary. Zwolnionych zostało trzech księży, którzy byli zaufanymi współpracownikami prefekta tej dykasterii kardynała Ludwiga Gerharda Müllera. Przełożony starał się wstawić za zdymisjonowanymi pracownikami fatygując się osobiście na rozmowę do samego papieża. Został jednak szybko odprawiony bez jakichkolwiek wyjaśnień. Jeśli dodać do tego opinię wysokiego watykańskiego urzędnika, wedle której papież nie będzie się oglądał na strażników wiary z owego urzędu wyglądało to na próbę pokazania siły i pacyfikację niemrawego dość oporu kard. Müllera wobec postanowień papieskiej adhortacji „Amoris Laetictia”, zgodnie z którą w niektórych przypadkach można udzielać Komunii Świętej ludziom żyjącym w nowych związkach.

Nie trzeba było długo czekać by okazało się, że przywołanie do porządku podwładnego przez papieża było skuteczne. Kardynał Müller ogłosił, że upublicznienie listu czterech kardynałów domagających się klarownej odpowiedzi od papieża czy można czy nie można udzielać Eucharystii rozwodnikom nie było dobre dla Kościoła. Wedle hierarchy w doktrynie nie zmienia się nic, a należy wyciągnąć rękę do osób w „sytuacjach nieregularnych”. Wydawałoby się, że wszystko jest w porządku, Kościół i papież miłosierni dla pogubionych ludzi, ale gdzieś zniknął Bóg i grzech! Przyjmowanie Komunii Świętej przez ludzi będących w grzechu śmiertelnym samo w sobie jest takim grzechem i prowadzi prosto do piekła. O tym nie mówi ani papież ani prefekt, ani cała armia wysoko postawionych hierarchów. Tak jakby sami nie wierzyli w to co głosi Kościół od dwóch tysięcy lat.

Warto dodać, że biskupi z Niemiec i Argentyny (ojczyzna papieża Franciszka) nie mają żadnych wątpliwości i publicznie ogłosili, że będą udzielać Ciała Chrystusa osobom w stanie grzechu śmiertelnego. Mało tego, kardynał Agostino Vallini wikariusz diecezji rzymskiej czyli tej której ordynariuszem jest sam papież ogłosił dokładnie ten sam fakt. Oczywiście jest mowa o „szczególnych warunkach”, ale fakt jest faktem. Jaki będzie efekt takiego postępowania? Cóż wygląda na to, że papież i jego ekipa chce rozwodnić naukę o małżeństwie. Stąd te furtki, warunki i szczególne sytuacje. Być może wcale nie chodzi o rozbijanie Kościoła od środka i papież ma dobrą wolę oraz chęć pomocy ludziom w trudnych po ludzku sytuacjach. Tyle tylko, że jak mówi stare polskie przysłowie „dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane” i niestety powiedzenie to pasuje tutaj dosłownie,a to w tym wszystkim jest najstraszniejsze.

http://www.pch24.pl/diecezja-rzymska--rozwodnicy-moga-przystepowac-do-komunii-swietej,48664,i.html

http://www.pch24.pl/kardynal-mueller--korekta-nauczania-papieza-franciszka-nie-jest-potrzebna,48645,i.html

http://mojezapiski.salon24.pl/744116,miedzy-milosierdziem-a-herezja-papiez-bergoglio-i-jego-porzadki

Opublikowano: 11.01.2017 16:14.
Autor: MrSomebody
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Wierzący katolik, z zawodu anglista i człowiek o wielu zainteresowaniach. Miłośnik teleturnieju "Jeden z Dziesięciu". Politykę i życie publiczne obserwuję odkąd pamiętam. Piszę w tym temacie od około roku.

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • Nie byłbym taki pewny tego, że Konserwatyści "nie mają z kim przegrać".
  • W oparach absurdu to jesteś ty sam.
  • Owi "uchodźcy sprowadzą kolegów i rodziny. Pan burmistrz widać rozumem nie grzeszy.

Tematy w dziale Społeczeństwo