Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2217k odsłon
  134   0

Antypanstwowy sojusz PiS i SLD przeciw okregom jednomandatowym

 

Czy znacie Pantwo ten zart. Czym się rozni Platforma od Gierka. Niczym . Oboje chcieli dobrze , tylko im nie wyszlo. PO , a wczesniej formacje z których się wywodzi typu Unia Wolnosci jest szkodliwa dla Polski partia, ponieważ jest orędownikiem reform , których wprowadzenie od dwudziestu lat im nie wychodzi.Okregi jednomandatowe , obniżenie podatkow, zmiejszenie liczby urzędników, podatek liniowy to tylko niektóre z koniecznych reform i dzialan które obiecuja Platforma i co najwzniejsze  których  Polska potrzebuje.  Oczywiscie gdyby było prawda ze Unia Wolnosci a pozniej PO to po prostu formacje nieudolne to można by liczyc ze w przyszlosci Platforma będzie mialo bardziej skutecznych politykow na swoim  czele i reformy demokratyzujace Polske wprowadzi. Ale gdyby wierzyc spiskowej teori Michalkiewicza ze Platforma jest stronnictwem pruskim / link tutaj / to zadnych reformach nie ma mowy. Wszystko jest robione dla pozoru i tylko po to aby nikt inny nie podchwycil planu reform Polski. Faktem świadczącym na korzysc teori Michalkiewicza jest kuriozalny fakt ze Platforma nie wspiera ruchu JOW , utrzymującego ze bez jednomandatowych okręgow wyborczych nie zreformujemy panstwa.
I znowu przed wyborami Platforma chce sie ubrac w szatki parti propanstwowej , optującej za demokratycznymi reformami ustrojowymi pansstwa. Proszę przeczytac co nas czeka przed wyborami samorządowymi  „Platforma pracuje nad ordynacją – ustaliła „Rz”. Za rok wybory samorządowe w miastach i gminach mają się odbyć w jednomandatowych okręgach wyborczych  „  źródło tutaj .
Jest to az tak korzystne dla Polski ze na pewno Platforma tego nie przeprowadzi . Oczywisce z przyczyn obiektywnych. Np. sprzeciw PSL , weto prezydenta itd, itp. 
Dziwi za to antypanstwowa postawa PiS u i Kaczyńskiego, z którego jego „doradcy” i „analitycy” robia zwykłego „inteligentnego inaczej” . Okręgi jednomandatowe sa nietylko szansa dla ograniczenia roli gangow politycznych i wyboru tych, którzy ogranicza korupcje w samorządach . Ale co ważniejsze Platforma nie ma szans w starciu z PiS em w sytuacji okręgów jednomandatowych. Okregi jednoamdatowe ogranicza role mediow w kreowaniu wynikow. Bezposrednia i bezwzgledna konfrontacja dwoch a nie kilkunastu kandydatow PiS i PO daje przewage programowi kandydata PiS. Wybory jednomandatowe, jednoturowe sa z natury proprawicowe .
Tak wiec PiS w swoim egzotycznym antypanstwoywm sojuszu z SLD dzial nie tylko na niekorzysc Polski , ale również na swoja . Już widze poploch w Platformie, gdyby PiS oswiadczyl ze popiera jej inicjatywe .
Wypowiedzi zakompleksionych  sojusznikow „– To ordynacja szyta pod PO, która ma im zagwarantować absolutne rządy – mówi „Rzeczpospolitej” Joachim Brudziński (PiS).
– Będziemy protestować. Taka zmiana ordynacji wyborczej ma dać PO 100 proc. wszystkich stanowisk. Na to naszego przyzwolenia nie będzie – zapowiada już Witold Gintowt-Dziewałtowski, poseł Sojuszu.Zrodlo tutaj
 
Lubię to! Skomentuj20 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale