Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2229k odsłon
  246   0

Dziadostwo Tuska.Izrael lepiej popiera samochody elektryczne

 

„Na całym świecie (m.in. Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Japonia, czy Australia) rządy krajowe i lokalne zachęcają do tej podróży w nieznane sowitymi subsydiami i ulgami podatkowymi dla samochodów emitujących zero lub niewiele zanieczyszczeń, które wejdą na rynek w najbliższych trzech latach.”…” Podczas inauguracji Leafa Ghosn stwierdził, że do 2020 r. czysto elektryczne samochody będą stanowić ok. 10% sprzedaży wszystkich nowych aut.” …Aby złagodzić nieco koszty pionierskim nabywcom, Wielka Brytania jako jeden z kilku krajów planuje od 2011 r. wprowadzić ulgi podatkowe o wartości do 5 tys. funtów (8,225 tys. dolarów). Amerykańscy nabywcy samochodów podłączanych do gniazdka – np. Chevroleta Volt produkowanego przez GM, który trafi na rynek w przyszłym roku – skorzystają na zwolnieniu podatkowym o wartości 7,5 tys. dolarów.”.. W Izraelu obie firmy łączą siły z Better Place, amerykańskim przedsiębiorstwem budującym krajową sieć punktów ładowania baterii. Na stacjach będzie również wymieniać zużyte baterie na pełne. Projekt zyskał poparcie izraelskiego rządu, który wprowadził hojne zachęty podatkowe.”… Wielka Brytania i Portugalia udzielają firmom pożyczek i grantów o nieujawnionych wartościach z przeznaczeniem na budowę nowych fabryk mających produkować litowo-jonowe baterie.”.. W Stanach Zjednoczonych Nissan stał się pierwszym producentem spoza USA, który zakwalifikował się do programu grantów dla czystych technologii w motoryzacji prowadzonego przez Departament Energii. Koncern uzyska 1,6 mld dolarów niskooprocentowanej pożyczki na modernizację swojej fabryki w Smyrna w Tennessee. Produkcja aut elektrycznych miałaby tam ruszyć od 2012 r.” calosc tutaj
Grubym drukiem podkreśliłem inicjatywy roznych rzadow w celu rozwoju rynku i produkcji samochodow elektrycznych na swoim terenie. Polski rzad jak zwykle amatorsko zajmuje się pilka nozna uprawiając przy okazji dziadostwo gospodarcze i polityczne. Elelektrowni jadrowej nie ma , bo i po co Tuskowi taka elektrownia, jak on sobie buduje dzielo tysiąclecia , siec orlika. No a wiadomo aby jeździć samochodami elektrycznymi trzeba pradu. I to duzo pradu.  A Kwotey emisji co2 nie pozwola rozbudowac elektrowni opartych na weglu , oczku  w glowie Pawlaka, nastepnego czlonka dziadowskiego towarzystwa.
Polski producent samochodow elektrycznych z Kilec może je produkowac bez ulg w ceni e30 tys zloty. Proszę przeczytac caly artyklu , do którego link podalem powyżej aby zobaczyc j jak wielka konkurencja moglby być dla potężnych koncernow. Ale Tusk znany pogromca polskiego przemyslu okretowego nie odpuści i polskiemu przemyslowi samochodow elektrycznych . Tak dlugo ni Bedzie zauważał inni dotuja rozwoj takiego przemyslu u siebie az konkurrencja stanie si ena tyle sina ze będzie mona powtórzyć manewr jak z przemyslem stoczniowym . Zlikwidowac. Wsztskim się wydaje ze Tusk to polityk bez talenu , któremu nic się nie udaje. A przemysl stoczniowy pieknie  udanie  zlikwidowal. Jak udaje ze nie widzi nowej galezi swiatowej  gospodarki jaka sa samochody elektryczne tak skutecznie i udani dalej nic nie robi w tym kierunku.
Tak wiec Tusk jest politykiem skutecznym , konsekwentnym i osiagajacym sukcesy . Wide przemysl stoczniowy, wejscie do strefy Euro, zwalczanie kryzysu, „nie zorientowanie” się w opcjach walutowych. A teraz niebywaly sukces  w nierozwijaniu polskiego przemyslu samochodow elektrycznych.  
    
Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale