Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2218k odsłon
  68   0

Do Panstwa Europejskiego po politycznym trupie Niemiec.

W czasie ostatniej kampani wyborczej do parlamentu Europejskiego Ganley i Libertas zaproponowali projekt powstania Panstwa Europejskiego opartego na mocnych podstawach demokratycznych. Projekt przewidywal powstanie urzedu Prezydenta Unii Europejskiej , którego wyboru dokonaja wszyscy obywatele Unii w wyborach powszechnych. Nastepny punkt to przyznanie Parlamentowi Europejskiemu wyłączności na tworzenie prawa Unii Europejskiej obowiązującego na calym obszarze Unii , czyli  we wszystkich krajach członkowskich.
Alternatywa dla tego pomyslu jest zbudowanie Unii opartej na niedemokratycznym „ustroju lizbońskim „ w którym decydujący wpływ na losy Europy oraz na prawa obowiązujące w Unii , w tym w Polsce będą mialy Niemcy. Zreszta Ganley powiedział ze Traktat Lizbonski w gruncie rzeczy   sluzy jednemu duzemu państwu. Niemcom. Traktat Lizbonski w zawily sposób obliczania sily glosow poszczegolnych panstw  przy rzadzeniu Europa i uchwalania prawa europejskiego , które będzie przeciez obowiazywalo również w Polsce daje wyrazna przewage Niemcom. Co istotniejsze przewage te uzyskuja Niemcy nie jako spoelczenstwo, ale jako administracja niemiecka , która nie liczy się z prawami mniejszości zamieszkujących Niemcy w tym mniejszości polskiej. Nie mamy najmniejszego powodu aby wierzyc ze elity niemieckie będą liczyly się ze słabszymi panstwami i narodami Europy. Z traktatu Lizbonskiego wynikaja tez inne zagrozenia dla Unii Europejskiej, oprocz degenerującej arystokratyzacji europy / termin Kaczynskiego – arystokratyczna Europa/ . Adminstracja i klasa politczna Niemiec , aby nie starcic przewagi wynikajcej z Traktatu Lizbonskiego nie zgodzi się na rozszerznie Unii o duze panstwa. Takie jak Turcja i Ukraina. Aby sobie uświadomić dlaczego wystaczy policzyc  sobie ze po wejściu Ukrainy do Unii , Polska i Ukraina w ścisłym sojuszu uzyskalyby wieksze wpływy na decyzje Unii Europejskiej niż Niemcy. Również Turcja, ktorej wejsce do Unii jest w politycznym strategicznym interesie Polski miałaby wiele wspolnych interesow kolidujących z interesem niemieckiej klasy politycznej np. w sprawie dyskryminowanej mniejszości tureckiej w Niemczech, czy ekspansji Unii na wschod i poludnie . Nie trudno zauwazyc ze Turcja jest żywotnie zainteresowana ekspansja Unii na Wschod , gdzie kosztem wpływów rosyjskich moglaby zbudowac silne wiezi polityczne , gospodarcze i kulturowe z panstwami turkojezycznymi Jeśli idzie o kierunek poludniowy to  Turcja jest naturalnym sojusznikiem Francji i Wloch.
Niemcy w ostatni okresie przekształcaja Polske w swoje zaplecze , poddając Polscke scislej kontroli politycznej i gospodarczej. Wystarczy przeczytac ostatnia analize    Krasnodebskiego aby zdac sobei sprawe z powagi sytuacji . Link tutaj
Najgorsze jest to ze Niemcy poprzez agenture wplywu oraz kontrole prawie calego polskiego rynku mediow stworzyly infantylna dychotomie , która zaakceptowaly glowne sily polityczne.
Partie podkreślające istnienie narodu polskiego , patriotyczne sa przeciewko Unii , a partie , nazwijmy je kosmopolityczne sa za unia , za Traktatem Lizbonskim .
Zdefiniujmy, to czego nie robia politycy. Jakie sa polskie długofalowe interesy polityczne, gospodarcze i społeczne. Naistotniejszym ,majacym już ponad 600 letni historie jest sprawa budowy i odbudowy organizacji politycznej jednoczącej kraje Europy Srodkowo Wschodniej czyli odtworzenie I Rzeczpospolitej poprzez  przyłączenie do Unii Ukrainy i Bialorusi.
2.Zabezpieczenie interesow narodowych , politycznych i ekonomicznych kilkunastomilionowej diaspory polskiej w Europie.
3. Stworzenie w Polsce obszaru gospodarczego o niskich podatkach , wysokiego poziomu edukacji i innowacyjnego technologicznie
4. Zapewnienie Polsce i Polakom dostepu do najnowszej mysli technicznej, technologi, uczelni zachodnich  , udzial we wspolnych projektach kosmicznych .
Warto się teraz zastanowic w jakich warunkach geopolitycznych możemy te cele zrealizowac.
Niemcy sa jedynym narodem europejskim ,który konsekwentnie od XIX wieku podtrzymuje idee zjednoczenia Europy. I wartu tutaj oddac im sprwiedliwosc ze żaden inny narod nie miał takiej odwagi i determinacji aby próbować to zrealizowac. Ostatnia taka proba jezli nie liczyc kroykotrwalego jednoczenia Europy pod Napoleonem był okres Ottona III z jego koncepcjami uniwersalistycznymi.
Niemcy podjely  od czasow XIX wieku trzy proby zjednoczenia Europy. Niestety dwie z nich to I i II Wojna Swiatowa. Trzecia proba to wlasnie pokojowy projekt Unii Europejskiej. Podstawowa wada trzeciego projektu jest realizowanie go jako narodowego projektu ze szczegolnym uwzględnieniem interesow niemieckich.
Jedynym wyjsciem aby wzmocnic Unie jest osłabienie polityczne Niemiec. Oslabienie ,a raczej calkowite odebraniec im ich  pozycji politycznej. W interesie Polski jest oddanie calej władzy politycznej w rece demokratycznych instytucji Uniijnych wypierając j tym samym nadmierne wplywy niemieckie. Utworzenie Urzedu prezydenta Europy wybieranego demokratycznie przez wszystkich obywateli Unii , posiadającego wladze wykonawcza na wzor władzy Prezydenta Stanow Zjednoczonych. To samo dotyczy Parlamentu Europejskiego ,który powinien zastapic parlamety krajowe w stanowieniu prawa ogolnoeuropejskioego. Najlepiej gdyby wybierano europoslow w okregach jednomandatowych , jednoturowych.
Oczywiście wiązałoby się to z formalna / faktycznie już jej nie mamy / rezygnacja z polskiej suwerenności. Odbieramy rownoczesnie polityczna suwerennosc Niemcom , które pozstaja gospodarczym i technologicznym motorem Europy.
Unia Europejska staje się tym samym bytem politycznym ,gospodarczym i społecznym , którego interesy i cele będą diametralnei rozne od niemieckich. Unia bedzie chciala rozszerzyc granice swoich wpływów , co przy ekspansji na poludnie i wschod jest korzystne dla Polski. Przyjecie Bialorusi, Ukrainy, Turcji, Gruzji do Unii . a w przyszlosci prawdopodobne rozciagniecie protektoratu politycznego nad duzo slabsza od potężnej Unii Rosja byloby zwienczeniem kilkusetletnich polskich wysiłków. Demokratyczna Unia to rozwniez wzmocnienie kilunastomilkonej diaspory polskiej, która w warunkach demokratycznych zwiększyłaby swoja role polityczna w calej Unii Europejskiej. Panstwo Europejskie nie widzialoby zadnego interesu w przekształcaniu Polski w gospodarke peryferyjna Niemiec / Michalkiewicz alarmuje / co pozwoliby się nam normalnie rozwijac i dokonac niezbędnych reform podatkowych , administracyjnych i ustrojowych . Nasze gospodarki, mam na mysli polska , litewska ukrainska i bialoruska mialyby szanse na gwaltowny rozwoj . Niemcy probuja przejac w długofalowym okresie kontrole nad dostwami energi dla Europy. North Stream , energia z elektrownislonecznych na Saharze, niemiecka kontrola nad dostawami helu 3 dl aprzyszlych elektrowni termojądrowych . Unia zapobieglaby temu , przejmhajc kontrole polityczna nad tego typu projektami. Np.  przejmujac Europejska Agencje Kosmiczna co  zagwarantuje dostawynp helu 3 dla wszystkich panstw członkowskich.Nie mowic o dostępie do zaanektowanych tereno wnaszego satelity .Mieisac temu Indie wylaly ladownik na Ksiezyc celem penetracji dostępu do zloz Helu3. Wiecej tutaj  Rokita ostatnio podniosl sprawe zagrozenia geopolitycznego dla Polski / wiecej tutaj / jakim jest zachwianie stabilności w Unii I NATO. Bez silnej Unii , bez Panstwa Europejskiego możemy starcic zdobycze terytorialne uzyskane w czasie II Wojny Swiatowej , stac się gospodarka peryferyjna Niemiec, kontrolowana całkowicie politycznie i gospodarczo. Bez Panatwa Europejskiego mozemy zapomniec o odbudowie I Rzeczpospolitej. Nasza diaspora będzie dalej „miesem fabrycznym” dla krajow zachodnich , ekspolatownym gospodarczo i bez zadnych praw politycznych. Nie zmodernizujemy gospodarki i nie stworzymy zaplecza technologiczno intelektualnego dla niej. Jednak warunkiem aby stworzyc prawdziwe Panstwo Europejskie jest polityczna slabosc  Niemiec, które jednak pozostana gospodarczym i technologicznym sercem Unii .
Jesli odbudujemy I Rezcpospolita , to nawet gdyby Unia sie rozpadla, co byloby dla Polski i Polakow katastrofa to mielibysmy jeszcze szanse aby wyjsc wlasnie jako silna federacj narodow I Rzeczpospolitej , co dawaloby nam potencjal terytorialny, demograficzny, ekonomiczny i polityczny aby wspolnie zaistniec jako liczący się samodzielny byt polityczny.
W interesie Polski jest zmienic reguly gry. Grac przeciw Niemcom .Popierac kazde dzialania zmierzajce do demokratyzacji i centralizacji władzy politycznej w rekach Unii.     
W zasadzie kazdy z tych punktow wymagalby osobne omowienia, ale ten szkic powinie państwu przybliżyć koncepcje polityczna, rozna od innych
 
Nastepna  notke chciałbym poswiecic tematowi  „Nowy tandem. Sikorski prezydentem , a Rokita premierem ? „  Postaram się wyslac ja jutro
 
Zapraszam do przeczytanie dyskusji jaka wybuchla na forach rosyjskich  / tutaj / i ukraińskich / tutaj/ na których przetłumaczono mój tekst o odbudowie I Rzeczpospolitej.
 
     
 
               
Lubię to! Skomentuj9 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale