Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2228k odsłon
  432   0

Sikorski proponuje polityke lenna wobec Niemiec.

Sikorski  „Sprawą konsensusu była „piastowska faza” naszych aspiracji narodowych, czyli zakotwiczenie się na Zachodzie. To wykonaliśmy na medal, a teraz są dwa alternatywne projekty. Jest projekt fazy jagiellońskiej zakładający działanie własnymi siłami na zasadzie relacji dwustronnych, który ja uważam za nierealistyczny. I jest to co wykonalne, czyli dzielenie się dobrodziejstwami integracji europejskiej z naszymi sąsiadami na Wschodzie, ale pod warunkiem że sami spełnią wymagane standardy. My możemy im doradzać i pomagać poprzez mechanizmy Unii Europejskiej. I to jest ta różnica polityczna między rządem i Pałacem Prezydenckim.”… Mamy najlepszą koniunkturę od 300 lat, a część klasy politycznej mówi takim językiem, jak gdyby Armia Czerwona stała pod Wyszkowem, a sztukasy krążyły nad Warszawą. Chwała Bogu, jest inaczej.”… Calosc tutaj
Sikorski bardzo uprościł i zdeformowal faktyczne aksjomaty polityki Piastow . Pierwsi Piastowie chcieli zjednoczyc  przy uzyciu sily pod wladza Polan wszystkie plemiona Lechickie  czyli oprzec granice Polski na Labie , jak również zjednoczyc wszystkich Słowian Zachodnich . Chcieli to zrobic przy uzyciu sily. Szybka ekspansj i przyjecie Religi i kultury zachodnioeuropejskiej zwiane było z konieczności odparcia ekspansji niemieckiej prowadzonej pod sztandarmi religii. Ostatnim etapem polityki piastowskiej były dziania Kazimierza Wielkiego zmierzajce do odbudowania Panstwa Mieszka i Chrobrego w jego granicach. Polityka piastowska stal w sprzeczności z dążeniami żywiołu niemieckiego do dalszego skutecznego parcia na wschod.
Jedyna analogia byloby przyjecie ze Polska wstąpiła do NATO i Unii z podobnych powodow z jakich przyjela chrześcijaństwo. Glownym powodem była priba wejścia na arene polityki europejskiej  na ktorej  można by przeprowadzac dzialnia probujece osłabić ekspansje niemiecka  na wschod.
Polityk piastowska wczesnych Piastwow miała pewne szanse na sukces. Gdyby nie brutalność z jak Piastowie chcieli tego dokonac . Plemina polskie / lechickie / zamieszkujące tereny danej NRD az po Labe zwracaly się o pomoc przeciw innemu polskiemu / lechickiemu/ plemieniu Polan do … Niemcow .
Polityka piastowska Kaziemierza Wiekiego w dluzszej perspektywie czasu skończyłaby się kleska. Polska była malym krajem , otoczony  przez niemieckie agresywne podmioty polityczne. Gambit Olesnickiego, który był tworca polityki jagiellońskiej  zakończył tracenie ziem i ich germanizowanie. Co wiecej zaczal się proces odwrotny.
Polityka jagiellonska i dziania Kaczynskiego zmierzajce do  odbudowy Sojuszu Jagiellonskiego sa jedna droga jak może podjac Polska aby zapewnic Polakom  i calemu spoleczenstwu akces do normalności. Budowy rozwinietego cywilizacyjnie spoelczenstwa , a nie byca peryferiami cywilizacji. Ponieważ dla Ukrainy i Bialorusi sojusz z Polska jest szansa taka sama jak sojusz Polski z Ukraina i Bialorusia to sojusz ten jest sprawa naturalna dla wszyskich tych panstw.
Możemy mowic o dwoch wariantach polityki polskiej . Jedna to polityka jagiellonska , ktorej celem jest jak najszybsze wlaczeni Ukrainy i Bialorusi do NATO i Unii Europejskiej z jednej strony . Celem polityki jagiellońskiej powinno tez być zdemokratyzowanie Unii oraz stworzenia z niej scentralizowanego panstwa na wzor USA. Pozwoliloby to zlikwidowac lub co najmilej osłabić niemieckia nacjonalistyczne polityke kontroli Unii Europejskiej oraz pozwoliloby to  Polsce wykorzysta wpływy wewnatrzunijnego potężnego sojuszu jagiellońskiego do zwasalizowania  przez Unie Rosji oraz do zabezpieczenia calemu obszarowi  sojuszu jagiellońskiego mozliwosci rozwiniecia się w wysokorozwinięte  technologicznie, naukowo , normalne spoleczenstwo.
Sikorski proponuje inne rozwianie. Polityke lenna.  Polityke lojalnego wasala Niemiec, który rezygnuje z samodzielnego uprawniania  narodowej polityki zagranicznej. Przeciez Sikorski musi zdawac sobie sprawe ,ze Traktat Lizbonski wzmocni pozycje Niemiec wewnątrz Unii Europejskiej. Musi wiedziec ze Niemcy kalkulując układ sil nigdy nie zgodza się na przyłączeni Ukrainy , Bialorusi czy nawet Turcji. To znaczy zgodza się po procesie zgermanizowania politycznego, gospodarczego i kulturowego Polski przez Niemcy . Proces germanizacji polskij polityki jest już w zaawansowanej fazie. Co zreszta widac czytając tekst Sikorskiego
W jednym Sikorski ma racje. Mamy najlepsza koniunkture od 300 lat. Niemcy jako żywioł sa terytorialnie najsłabsi od tysiaca lat. Polska ma terytorium etniczne jakiego nie miała nigdy w swojej historii. Prawie wszyscy czlonkowie Federacji Jagielonskiej maja obszary państwowej jakich nie mieli nigdy. Ukraina spełniła marzenie I Rzeczpospolitej. Oparla swoje granice o Morze Czarne.
Polska  jest czescia największej gospodarki swiata , Unii Europejskiej. To w naszym interesie jest zrobienie z Unii Europejskiej  , tego karla politycznego supermocarstwa globalnego . Nawet kosztem odebrania suwerenności politycznej Niemcom i Polsce.                
Lubię to! Skomentuj27 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale