Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2218k odsłon
  186   0

Pawel Spiewak. PO jest prywatna partia Tuska

 

„W pewnym sensie Platforma Obywatelska jest prywatną partią Donalda Tuska. On jest jej głównym założycielem, nadał jej charakter. On nią kieruje i on zorganizował taką strukturę dowodzenia, w której wszystkie kluczowe decyzje są podejmowane z jego udziałem. Jego pozycja jest nieporównywalna z nikim innym w Platformie.”… Media będą zwracać uwagę na zmiany personalne, głębokość wymiany kadr, kierunek rządu. Afera zejdzie na dalszy plan. Medialnie to było bardzo dobrze rozegrane.:… Zawsze może się powołać na wiceministra Jacka Kapicę, który okazał się twardzielem i nie poddał się naciskom” …”Nie ma żadnego dowodu na to, że Grzegorz Schetyna stracił wysoką pozycję w partii. Nie można też dowieść, że pozycja Mirosława Drzewieckiego, który od dawna jest trzecią osobą w partii, została osłabiona”…” A Rafał Grupiński, Paweł Graś i Sławomir Nowak? To sztab ludzi najbliższych Donaldowi Tuskowi. Jeśli zostali zdymisjonowani z funkcji rządowych i przeniesieni do Sejmu”… „Choć to może nie być zwycięstwo większością 42 czy 54 proc. głosów, jak do tej pory wskazywały sondaże, które moim zdaniem nie odzwierciedlają rzeczywistego poparcia. Są zawsze trochę bardziej życzliwe dla Platformy.”wywiad z Pawlem Spiewakiem tutaj
Warto przypomniec ze Pawel Spiewak był poslem poprzedniej kadencji z ramienia Platformy i zna doskonale sytuacje wewnetrzna Platformy.  Czy w swietle rewelacji Czempinskiego ze Platforma była zaprojektowan przez niego i przez Olechowskiego.
Warto zwrocic uwage na jedna bardzo iwana rzecz , która wynika wywiadu Spiewka. Tusk stworzyl lojalna druzyne i bez nie jest w stanie przetrwac w polityce. Odwolal ich z funkcji rzadowych aby ochronic ich na potrzeby kampani prezydenckiej. Jesliby ich zostawil kazdy by im patrzyl na rece. Ataki opozycycji i naciski opini publicznej moglby doprowadzic do dlugotwalych przesłuchań, a nawet może do wyrokow skazujach.Calkowity paraliz . A przeciez ustroj polityczny Polski nazywany często demokracja fasadowa lub partiokracja wymusza istnienie gangow politycznych, w których wazniejsza od kwalifikacji jest lojalność wyprobowana przez lata.
Spiewak pisze bez zadnego zstanowienia ze Platforma to prywatna partia Tuska.Tak jakby rzecza naturalna w demokracji były prywatne partie. Jakby fakt ze Tusk ma prywatna partie nie byl patologia.  Naturalne dla niego wydaje się posuniecie Tuska , który osoby powanie zamieszane w afere pozorni jedyni usunie , a tak naprawde wcale nie odsunie od wplywow w partii.Cynicznie chwali Tuska nie za to ze ten rzeczywiście ukaral  potencjalnych uczestnikow związku przestępczego , ale ze rzeczywiście dobrzez zrobil z punktu widzenia medialnego. Pytanie jest tylko jedno dotyczące reakcji mediow. Czy media będą mialy nakazzajecia się zmianami w rzadzie i nakaz  przestania pisania o aferze  czy Spiewak uwaza ze zrobia to spontanicznie.
Wniosek jest taki ze Tusj wszystko zrobil pozornie. Nic nie naruszylo pozycji jego grupy , na czele ktorej kontroluje Platforme. N czele ktorej chc eprzejac wladze prezydencka i n czele ktorej chce kontrolowac w przyszlosci Polske. Kim zostanie w przyszlosci , Schetyna, czy Drzewiecki, którzy jak ujawnia Spiewak wcale nie stracili pozycji w parti. Schetyna numer 2 a Drzewiecki  numer 3.
Możemy mowic o Grupie Tuska , ludziach którzy na wzor podobnych organizacji sa lojalni w każdej sytuacji , nawet przestępczej.  Chlebowski nie zostal nawet wyrzucony z Platformy  
Czy Tusk w przyszlosci doprowadzi do tego aby jego najbliższy  wpolpracownik Chlebowski zostal szefem np. CBA .W koncu Chlebowski ma już doswiadczenia w konspiracyjnych spotkaniach pod pseudonimem .Drzewiecki nadaje się jako osoba numer trzy w partii na przyszlego premiera.  I tak dalej , bo jak ujawnia Spiewak Tuskowi wcale nie przeszkadza ze jego najbliżsi wpolpracownicy sa podejrzani o czynne kreowanie i wspieranie patologii.
Napisalm wczoraj o tym ze gangi polityczne na czele których stoi tak zwany samiec alfa zostaja pozbawieni władzy najczęściej  w całości.
Jakie zostaly wyciągnięte wnioski prze znasza klase polityczna w związku  z afera. Żadne. Tusk udaje kibola i nie widzi zwiazku pomiedzy istnieniem patologicznego srodowiska w którym się obraca z patologiami ustrojowymi panstwa. Jak j mozna kontrolowac wladze wykonawcza jeśli wladza kontrolna , czyli Sejm jest pod kontrola władzy wykonawczej .Premier podejrzany o to ze nie pilnuje spraw panstwa, ze jego najbliżsi współpracownicy dokonuja przestępstw urzędniczych  wysyla osoby podejrzane , swoich najblizszych współpracowników do Sejmu i oficjalnie bez cienia zażenowania mowi ze wysyla ich po to aby mialy wpływ na” kontrole „ władzy ustawodawczej w stosunku do niego i ich samych . Tragikomedia panstwa, które jak pisze Ziemkiewicz powinno rozważyć możliwość zostania wasalem Niemiec. Czy istniej zbieżność pomiedzy rzadami Tusak a postulatami Ziemkiewicza. Jeśli ktos obserwuje afere to nie ma zadnych wątpliwości. Jeśli gang polityczny sprzedaje się za pare groszy jakiemus „biznesmenowi” to czy tym bardziej nie sprzeda się za prawdziwe pieniadze lobby obcego panstwa / Kaczynski mowil ze lobby obcych panstw szaleja bezkarnie po Polsce/
Tym bardziej ze jest to bezkarne. W koncu Spiewak napisal ze nic nie wskazuje na to żeby Tusk pozbawil swoich ludzi pozycji w Platformie Obywatelskiej, parti rządzącej, i majacej wygrac przyszle wybory prezydenckie i parlamentarne.
Wybory jednomandatowe , jednoturowe to kleska dla Tuska i jego dworu. Od początku pisalem o oszukańczej  obietnicy Tuska w tej sprawie. Przeciez największym wrogiem Tuska, wrogiem którego zrealizowany program pozbawilby władzy nie tylko Tuska ale i cala jego grupe jest JOW.
Przeciez te fikcyjne ruchy Tuska już sa polityczna patologia. Mechanizmy kontroli polityczneh , które na to pozwalaja tez musza być patologiczne. Czyzby calu ustroj panstwa byl  politycznie patogenny?  
Czy rzeczywistość przerośnie spostrzeżenia Spiewaka . Może  już wkrotce  cala  Polska bedzie prywatna własności Tuska i jego grupy   
 
Tak przy okazji polecam „komentarze” Rosjan dotyczące mojego tekstu „ Dudek o Polsce jako kondominium niemiecko rosyjskim „ , tekst tutaj  . Rosyjskie tłumaczenie tego tekstu i komentarze Rosjan tutaj 
To już drugi tekst , który zostal przez rosyjski portal przetłumaczony .Poprzedni to tekst o szansach na odbudowe I Rzeczpospolitej . Tekst tutaj 
Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale