Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2217k odsłon
  31   0

Czy Dorn tworzy nowy gang polityczny .Bełkot programowy.

„Całkowicie podzielam pogląd Krzysztofa Rybińskiego, że czeka nas złota polska dekada. Czyli czas, kiedy mamy jeszcze zdrową, dobrą strukturę demograficzno-społeczno-gospodarczą i kiedy możemy zainicjować i przeprowadzić reformy. Jeżeli tego nie zrobimy, to po 10 latach zaczniemy stawać się w szybkim tempie krajem biednych i starych ludzi.”….” po reformach Balcerowicza i reformach Buzka przyszedł czas na trzecią falę zmian. Muszą one dotyczyć finansów publicznych, systemu emerytalnego oraz ochrony zdrowia”…” Na tym etapie nastawiamy się na wybrednego, mocno nieufnego i wymagającego wyborcę. Nie ma ich wielu. Ale jest wystarczająco dużo, by dzięki ich poparciu przekroczyć pięcioprocentowy próg.”…” A ponadto trzecia fala polskich reform to uwolnienie zamrożonych w nieefektywnym systemie środków. A to oznacza możliwość obniżenia podatków od dochodów osobistych do 16 proc. dla pierwszej grupy podatkowej.”…całość wywiadu tutaj
Nowa partia , nowy gang polityczny. Śpiewak zdiagnozował ,że w Polsce wykształcił się oligarchiczno wodzowski model władzy . Dorn wraz z oligarchiczną grupką osób tworzących kierownictwo Polska Plus będzie mianował kandydatów na posłów , czym idealnie wpisuje się w opis Śpiewaka.
Z całego długiego wywiadu nie dowiedzieliśmy się nic, co Dorn i Polska Plus chce zrobić dla Polski. Poza partyjnymi gierkami z PiSem aby zmusić go do dania paru biorących miejsc na listach dla kilku członków oligarchicznego gangu politycznego kontrolującego Polskę Plus. Termin gang polityczny na określenie grup kontrolujących poszczególne partie wprowadził o ile się nie mylę Korwin Mikke.
Warto przypomnieć tutaj że Dorn należy do tak zwanego obozu konserwy ustrojowej przeciwnej modernizacji ustroju Polski . To on był twórcą w PiS koncepcji ordynacji wyborczej mieszanej , który to pomysł podchwycił od niego Tusk planując wprowadzenie nowej Konsty- Tuskcji .
Bełkot programowy   Dorna aż razi w oczy. Na czym ma polegać reforma niemieckiego XIX systemu emerytalnego . Na czym ma polegać reforma zdrowia oraz finansów publicznych . Na niczym , bo gdyby Dorn miał jakiś pomysł to by pewnie o tym powiedział. Założę się ,że będzie to pomysł jakiś kosmetycznych zmian robiących społeczeństwu wodę z mózgu.
Osobiście lubię Dorna, jego odbiegający od standardów sposób formułowania myśli . Ale jest różnica miedzy formą a treścią. W wypadku programu Dorna pod smakową formą nie kryje się nic. Dosłownie nic. 
Mamy zapaść demograficzna . Od około 10 lat mamy duzy ujemny przyrost naturalny. Jedynie rok temu był on minimalnie dodatni i tpo dzieki eksportowi taniej siły roboczej do całej Europy. Oligarchi polityczna Rządżaca Polską zrealizował marzenie Hitlera. Tani apolsak siła robocza w całej Europie .Biorąc pod uwagę ciągła emigracje sytuacja staje się poważna. Widać to statystykach wyludniających się polskich miast. miast , których rozrost stanowi o rozwoju cywilizacji XXI wieku. Polecałbym Panu Dornowi zwiercenie uwagi na Śląsk , który razem z Krakowem ma potencjał stania się megalopolią mogąca stać się kołem zamachowym rozwoju Polski.
Ale wróćmy do reformy służby zdrowia. Gdzie jest zasadniczy program reform . Znowu hasła.
A Polska potrzebuje reform w tym takich, którym Dorn jest stanowczo przeciwny.
Zacznijmy od reformy systemu konstytucyjnego. Okręgi jednomandatowe, które odbiorą władze gangom politycznym mianowania posłów. Cameron w Wielkiej Brytanii wprowadził system prawyborów, których kandydatów partii Konserwatywnej wybierali wszyscy mieszkańcy okręgu.
Polsce potrzebny jest rozdział władzy wykonawczej i ustawodawczej oraz wzmocniona kontrola tej ostatniej nad władzą wykonawcza , czyli likwidacja urzędu premiera i przekazani władzy wykonawczej prezydentowi.
Sprawą dużo poważniejszą od afery hazardowej jest afery ograniczająca wolności gospodarcze Polaków. Chodzi o wysokość ZUSu dla małych firm. W Polsce jest to haracz w Wysokości blisko 1000 złotych . W Wielkiej Brytanii Zus ten wynosi …50 zł miesięcznie. Wartałoby się zastanowi nad powołaniem komisji śledczej celem wyjaśnienia jak i kto wprowadził tak wysoki podatek zagrażający państwu , bo jak inaczej nazwać blokowanie startu i rozwoju nowych, innowacyjnych firm , które mogłyby rozwinąć się w duże silne przedsiębiorstwa .
Upadek nauki . Rokita pisze ze polska nauka znajduje się w fazie zapaści cywilizacyjnej , a Staniszkis mówi o całkowitym jej upadku. Dorn jakoś się na ten temat nie wypowiada.
I następny temat tabu oligarchii politycznej , do której niestety również Dorna muszę zaliczyć.
Co ze zmniejszeniem pasożytniczej wielomilionowej klasy urzędniczej . Praktycznie dziedzicznej kasty. Chodzi o całkowitą modernizację funkcjonowania tej klasy i jej drastyczne ograniczeni liczebne. Bez tego Polska nie ma szansy ani na rozwój ani na stanie się nowoczesna gospodarką opartą na nauce gospodarką
Dla ilustracji jak mamy prymitywna gospodarkę podam fakt sprzed dwóch lat . Otóż udział zaawansowanej technologii w eksporcie Chin wynosił 30 procent a w Polsce …15 . Niedawno Chiny ogłosiły że za dwadzieścia lat 60 procent ich produktu krajowego i będzie związane z nowoczesnymi technologiami . Co Dorn proponuje Polsce w tej kwest. Pewni znowu jak wszyscy jakiś bełkot pozbawiony konkretów.   
Linki do wypowiedzi Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis Kaczynskiego  „Stronnictwo Pruskie i Jagiellonskie”  
 
                    
Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale