Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2217k odsłon
  949   0

Fotyga Niemiecka i rosyjska V kolumna działa w Polsce

Fotyga  Niemiecka i rosyjska V kolumna działa w Polsce   
 
Fotyga w wywiadzie z Werner i Siennickim „- Śledzę obecność Polski w różnych gremiach międzynarodowych i widzę, że rządzący zaczynają tych spotkań unikać. Są po prostu lekceważeni. Nie są już potrzebni, swoje wykonali. W każdym państwie działają wywiady, ale nie w każdym państwie mają aż tak wiele do powiedzenia”…”
 W Polsce działa rosyjska piąta kolumna? Nie tylko rosyjska.
Także niemiecka? I wiele innych. W każdym państwie działają wywiady, ale nie w każdym państwie mają aż tak wiele do powiedzenia. Rosja zdecydowanie wzmacnia swoją pozycję i wpływy.
Obecny rząd ulega tym wpływom?Tak.                                                                                                                     Czyli Donald Tusk sprzeniewierzył się polskim interesom? Tak uważam.                                                           Czy weszliśmy już w rosyjską strefę wpływów? Tak uważam. Na pewno śmierć prezydenta to przyśpieszyła.                                                                                                                                                       Jaka gra?Rosja i Niemcy mają na nas ogromny wpływ. Jeżeli chodzi o Niemcy, to ich wpływ wynika z ogromnej, właściwie niczym nieskrępowanej siły wewnątrz UE.
Tracimy swoją suwerenność? Bezwzględnie tak.
Jesteśmy kondominium rosyjsko-niemieckim? Kondominium jest przypadkiem bardzo precyzyjnie opisanym, to był rodzaj mocnego sformułowania, które miało pokazać, jakie zagrożenia, wpływy zaczynają w tej chwili rządzić na terenie Polski. Ale to jest realne zagrożenie.                                                   W kontekście suwerenności Polski rządy SLD były lepsze? Tak uważam.                                                          Jakim prezydentem jest Bronisław Komorowski? W sprawach zagranicznych bardzo złym.Jakie schematy?
Weźmy przykład Trójkąta Weimarskiego. Ogłoszony niedawno, że odbędzie się spotkanie trójkąta w Polsce w lutym. Tymczasem już 15 października spotka się inny trójkąt, czyli Merkel, Sarkozy i Miedwiediew, i oni ustalą sprawy dotyczące bezpieczeństwa europejskiego „ ( źródło )
 
Mój komentarz
 
Fotyga w czasie wywiadu była cały czas podpuszczana. Mówiła , a raczej potwierdzała pytania tezy. Jednak z tymi tezami z  tym co mówi Fotyga zgadzają się w pełni lub częściowo Michalkiewicz, Ziemkiewicz, Dudek, Krasnodębski, Rokita, Kowal.
 
Temat kondominium , strategia Karaganowa,  list Putina do Polaków to osnowa konkretyzujących się planów innego kondominium. Innego zagrożenia dla Polski , dla całej Europy Środkowej , generalnie dla całej Europy. Chodzi o plan Putina budowy Wielkiej Europy , którą to według sugestii zawartych w liście do Polaków mają budować dwa wielkie narody niemiecki i rosyjski . Cała Europa jako kondominium niemiecko rosyjskie. Karaganow rozbudował tą koncepcje o oś, a raczej trójprzymierze Niemcy Rosja, Francja , z tym że Francja ma służyć lepszemu balansowaniu ciężkości politycznej i gospodarczej właściwej osi . Niemcom i Rosji . Paroletnie planu znajdują ukoronowanie w październikowym spotkaniu trójprzymierza Niemcy Rosja Francja. Komorowski w czasie  wizyty homagium w Niemczech coś piskliwie prosił ,żeby Niemcy bez Polski nie prowadziły rozmów z Rosją. Merkel jak widać nie potraktowała poważnie „uniżonej” prośby Komorowskiego.
 
Tutaj warto zwrócić uwagę na kwestę Fotygi dotyczącą wykorzystywani przez Niemcy Unii Europejskiej poprzez  swoją dominującej w niej rolę . I tutaj to co mówi Fotyga nie jest niczym nowym. Ganley mówił Traktacie Lizbońskim jako narzędziu służącym jednemu dużemu państwu, Niemcom, Rokit nazwał Traktat Lizboński majstersztykiem politycznym niemieckiego mocarstwa. Państwo polskie traci suwerenność.
 
Pewnym symptomem przyjęcia służebnej roli Polaki jest poniżenie Polski poprzez odsunięcie jej o jakiegokolwiek wpływu na budowę, a co za tym idzie na kierunki  unijnej dyplomacji. Polska z pokorą przyjęła ten policzek. Innym symptomem jest całkowite zignorowanie dawno zapowiadanej obecności Jamesa Steinberga .
 
Janke tak to opisuje „We Wrocławiu odbywa się ciekawa impreza Wrocław Global Forum. Zorganizowali ją polski instytut demosEUROPA, miasto Wrocław i prestiżowy amerykański think-tank Atlantic Council. Kilkuset dyplomatów, przedstawicieli amerykańskich think-tanków, intelektualistów, ludzi biznesu. Wśród nich James Steinberg, jeden najważniejszych ludzi obecnej administracji waszyngtońskiej. Z naszego punktu widzenia – postać kluczowa. Zastępca sekretarzy stanu Hillary Clinton, strateg odpowiadający za tę część Europy. Zdaniem rozmaitych ekspertów, z którym rozmawiam, druga-trzecia postać w tej ekipie.„…”Dopytywałem, czy na sali jest ktoś z MSZ albo od prezydenta. Nikogo. Chodziłem, szukałem. Nikogo. Szef MSZ Radosław Sikorski, który miał przyjechać, odwołał wizytę we Wrocławiu. Prezydent Bronisław Komorowski także odwołał swoją wizytę. Ani minister spraw zagranicznych ani prezydent nie przysłali żadnych swoich przedstawicieli. Trzeci najważniejszy człowiek w amerykańskiej administracji nie miał okazji porozmawiania z żadnym przedstawicieli polskich władz.”…(źródło )  
 
Po przeczytaniu tekstu Janke zadaję sobie pytanie . Kto skoordynował bojkot USa przez SAikorskiego, Komorowskiego, Tuska . Dlaczego odwołując swoje wcześniej zapowiedziane przybycie dali sygnał ,z Polsce nie po drodze z USA. Być może jest to sprawa listu Kaczyńskiego, przypuszczeń ,że jego wysłanie zostało jakoś skonsultowane wcześniej z USA .Być może jednak jest to akt pokory wobec Niemiec, którym nie na rękę są stosunki , czy sojusz Polski z USA. Niemcy z Rosją chcą swoją rurą zablokować budowę gazoportu i rozwój Szczecina , mimo próśb Komorowskiego budują Trójprzymierze, całkowicie wywracające do góry parcie Platformy , Tuska ,Sikorskiego i Komorowskiego na Trójkąt Wejmarski.
 
Fotyga nie powiedział nic nowego, oprócz uwypuklenia roli powstającego Trójprzymierza, będące symbolem całkowitej klęski polityki wsparcia Niemiec i ich Traktatu Lizbońskiego .
 
V Kolumna. Warto przywrócić to pojecie , oczywiście w kontekście aktualnej sytuacji. Np. Ziemkiewicz  pisał o kontrolowaniu przez Niemcy poprzez na przykład stypendia , czyli formę wsparcia materialnego tak zwanych liderów opinii . Czy mówią co piątej kolumnie Fotyga miał na myśli tego typu zaplecze   jakie budują w Polsce Niemcy ?      
 
Marek Mojsiewicz      
 
Moje Poglądy „ Linki  
 
Okręgi jednomandatowe „       link   
„System Prezydencki „     link   
„Referendum jako IV władza „   link  
„Wybory Samorządowe „       link
 
 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Linki do wypowiedzi Jana Rokity dotyczące Tuska, Kaczyńskiego , Unii, islamu  Sikorskiego jednomandatowych okręgów  wyborczych, modernizacji , systemie prezydenckim, manipulacjach niemieckich przy TraktacieLizbońskim   tutaj
 
Doktryna Mojsiewicza” to doktryna  opierająca się na trzech strategicznych kierunkach które powinny wyznaczać politykę Polski Odbudowa I Rzeczpospolitej w ramach Unii Europejskiej , budowę sojuszu ,którego celem byłoby okrążenie i osłabienie Rosji oraz budowę Zjednoczonego ,  Federalnego Państwa Europejskiego          
 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego
                 
              
 
 
 
Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale