Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2108k odsłon
11650 odsłon

Michalkiewicz donosy na rodziców żony Komorowskiego .

Wykop Skomentuj20

Michalkiewicz  donosy na rodziców żony Komorowskiego .  
 
Michalkiewicz „Chodzi oczywiście o informacje, jakie na temat rodziny Pierwszej Damy III Rzeczypospolitej wyszperała w znienawidzonym IPN pani red. Dorota Kania i ogłosiła na łamach „Gazety Polskiej” . Wynika z nich, że pani Anna Komorowska legitymuje się pierwszorzędnymi korzeniami, jako córka Hany Rojer, która po stracie rodziców w czasie okupacji została przygarnięta przez dobrych ludzi, którzy wyrobili jej dokumenty na nazwisko Józefy Deptuły. Już pod tym nazwiskiem wywieziona następnie do Niemiec, wraca po wojnie do Białegostoku, gdzie wstępuje do pracy w Urzędzie Bezpieczeństwa. W UB poznaje przyszłego męża; 22 sierpnia 1952 roku por. Jan Dziadzia dostał pozwolenie na zawarcie małżeństwa z sierżant Józefą Deptułą, tzn. Haną Rojer córką Wolfa. Małżeństwo zostało służbowo przeniesione ze Szczecina do Warszawy, gdzie 11 maja 1953 roku rodzi się córka Anna, po zmianie przez całą rodzinę nazwiska – już Dembowska, obecna Pierwsza Dama. Kiedy w 1968 roku do MSW zaczęły napływać – jak pisze pani red. Kania – „ohydne, antysemickie donosy”, państwo Dembowscy zostali z MSW zwolnieni”… ( źródło )
 
Mój komentarz
 
Kontekstualizm to zespól poglądów  w filozofii , w która sens , prawdziwy obraz rzeczy poznajemy tylko w odniesieniu do kontekstu w jakim występują, inaczej zbioru informacji jaki posiadamy .
Sensacyjny tekst opisujący perypetie rodziny zony Komorowskiego chciałbym wykorzystać do zastanowienia się , czy politycy maja prawo do prywatności . Czy wiedza o wyznaniu , orientacji seksualnej , życiu rodzinnym i miłosnym , ale również  rodzinie  w jakiej się wychowali jest potrzebna wyborcy, obywatelowi .Czy społeczeństwo ma prawo wiedzieć  takich sprawach jak historia rodzinna żony pierwszego obywatela . Czy też należy wprowadzić sankcje prawne za przekraczanie granicy ,opisywanie  prywatnego, często bardzo intymnego życia, wikłania rodziców.     
 
Uważam ,że tak  . Komorowski musiał wiedzieć z jakiej rodziny pochodzi jago żona , a to musiało mieć wpływ na jego poglądy na temat  chociażby lustracji, stosunku do deubekizacji Polski, czy generalnei stosunku do członków aparatu bezpieczeństwa.
 
Na przykład  bycie zięciem esbeków mogło pomóc mu czuć się bezpieczniej opozycji . Teść, teściowa zawsze mogli użyć wpływów aby  zięcia wyciągnąć.
 
Nazwa kawiorowa lewica wzięła się stąd ,że na Zachodzie w czasie buntów dzieci bogaczy były najbardziej radykalne. Tylko ze ich tatuś zawsze wyciągnął  z opałów . Nie inaczej było w Polsce, gdzie najradykalniejsi ,  „najodważniejsi”  opozycjoniści to ludzie z rodzin twardych komunistów , esbeckich i donosiciele .  Od „zwykłych „ opozycjonistów różniło ich to ,że ich nie mordowano, zapewniano komfortowe warunki w więzieniach, pomagano im w robieniu kariery w opozycji. Ich rodziny były w pewnym sensie gwarancją ,że będą „konstruktywną „ opozycją .
 
Kontekst jest bardzo istotny aby zrozumieć wartości, metody, czy poglądy polityków .Podjęto próbę zrekonstruowani osobowości Hitlera i jego poglądy na świat  na podstawie książek , które przeczytał .
Jeśli treść książek ma duży wpływ na ukształtowanie się osobowości  i poglądów , to jaki wpływ ma żona, jej poglądy i poglądy teściów. Przecież gdyby Komorowski powiedział że wszyscy esbecy to skończeni dranie i łajdaki to  obrażałby nie tylko rodziców żony ale i ją samą .
 
Marek Mojsiewicz
 
Moje Poglądy „ Linki    
 
 
"Sędziowie wybierani w wyborach  bezpośrednich , powszechnych"   link
Children first. Dzieci przede wszystkim      link
„Legalizacja narkotyków „      
„ Okręgi jednomandatowe „       link   
„System Prezydencki „    link   
„Referendum jako IV władza „   link  
„Samorządy „       link
 
Doktryna Mojsiewicza” to doktryna  opierająca się na trzech strategicznych kierunkach które powinny wyznaczać politykę Polski Odbudowa I Rzeczpospolitej w ramach Unii Europejskiej , budowę sojuszu ,którego celem byłoby okrążenie i osłabienie Rosji oraz budowę Zjednoczonego ,  Federalnego Państwa Europejskiego          
Stronnictwo Pruskie i Jagiellońskie Aktualizacja Październik  
 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego
  
 
Wykop Skomentuj20
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale