Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2272k odsłony
  1233   0

Precedens Neokolonializm gospodarczy niemiecki na Węgrzech

Precedens Neokolonializm gospodarczy   niemiecki na  Węgrzech  
 
Rzeczpospolita „Szefowie 13 koncernów z Niemiec, Austrii, Holandii, Czech i Francji (m.in. ING, RWE, CEZ, AXA i Allianz) zaapelowali do Komisji Europejskiej, by wytłumaczyła rządowi węgierskiemu, jak ważne dla biznesu są stabilne warunki jego prowadzenia, oraz skłoniła Węgry do wycofania się z niesprawiedliwych, zdaniem koncernów, dodatkowych obciążeń podatkowych”…..” Barroso poinformował wczoraj na stronie internetowej niemiecki dziennik "Die Welt". W liście zaapelowano do KE o wywarcie na rząd węgierski presji, by zrezygnował z nakładania "niesprawiedliwych obciążeń finansowych", które – według samego Deutsche Telecom – kosztowały jego węgierską filię firmy Magyar Telecom dodatkowo ok. 100 mln euro. Obciążenia te dotyczą właściwie firm zagranicznych, bo rodzime, najczęściej niewielkie, nie spełniają limitów dochodowych związanych z nowym podatkiem, jaki ma być płacony przez firmy do 2015 r.Węgrzy jesienią zmienili obciążenia podatkowe: zmniejszyli stawki PIT i CIT, ale zwiększyli obciążenia dla firm. Wprowadzili podatek bankowy oraz specjalną daninę od firm energetycznych, telekomów i dużych sieci sprzedaży detalicznej.”…(źródło )
 
Mój komentarz
 
Warto śledzić atak koncernów niemieckich i nie tylko na Węgry. Obce koncerny zmonopolizowały, podobnie jak Polsce większość segmentów gospodarki. Banki, telekomunikację, energetykę, paliwa , wielkie sieci detaliczne. Orban dokonał opodatkowania wielkiego kapitału zagranicznego. Jakość nikt nie wytoczył dział przeciw Tuskowi , kiedy podniósł  i tak już jedne z najwyższych  na świcie podatków . Może dlatego ,że w odróżnieniu od Orbana Tusk uderzył w tubylców . Tusk podniósł podatki VAT  pomimo tego ,że duża część społeczeństwa  znajduje się w biedzie i ubóstwie . Co czwarte polskie dziecko żyje w biedzie, rodzina nie jest w stanie zapewnić im odpowiednich warunków żywieniowych i bytowych . Wbrew pozorom nie wiąże się to z brakiem pracy rodziców . Polska jest jednym nielicznych zdegenerowanych społecznie krajów na świecie ,gdzie posiadanie pracy nie jest warunkiem wystarczającym , aby pokryć koszty utrzymania . Wiąże się to z patologiczna wysokością podatków i danin .   Podniesienie  VAT u  wpędzi kolejne rzesze Polaków w nędzę .  
 
Orban mając do wyboru wpędzanie w nędze Węgrów, czy opodatkowanie monopolistycznych  na Węgrach koncernów wybrał to drugie . Oprócz odzyskania pieniędzy z monopolistycznej renty jaką czerpią koncerny, podatkiem tym osłabił ich siłę i pozwolił odzyskać siły węgierskiemu kapitałowi. Niskie podatki dla węgierskich firm maja według Orbana i Fidesz służyć Węgrom , którzy będą mogli rozwijać  w sprzyjających warunkach podatkowych swoje firmy i  zwiększać zatrudnienie . Przyjazne prawo podatkowe dla małych firm ma być według Orbana  podstawa dla wzrostu zamożności Węgrów.  Prawdopodobnie  Orban uderzy również w biurokracje, która terroryzowała nadużywając często prawo podatkowe małych i średnich przedsiębiorców . Orban wprowadził 16 procentowy podatek liniowy .
 
Kto wygra . Niemieckie i inne  koncerny , czy prawa człowieka i wolności  obywatelskie . Jednym z podstawowych praw człowieka jest prawo do swobodnego podejmowania pracy , w tym podejmowania jej na własny rachunek , czyli prawo do działalności gospodarczej . Wysokie podatki  i nadużycia administracji skarbowej łamią prawa człowieka , pozbawiają ludzi ich wolności obywatelskich. Prawo do wolnej konkurencji musi patrzeć na ręce szczególnie wielkiemu kapitałowi, który głownie w małych krajach  , ale nie tylko dokonuje nadużyć wymuszając , czy „kupując „ u skorumpowanych posłów korzystne dla siebie prawo .
W Polsce powoli formuje się nagonkę na Węgry. Ten mały kraj , a w szczególności jego świadomi obywatele, którzy  dokonali zrywu politycznego i osunęli od władzy złodziej i oszustów wyborczych zasługują na uznanie.
Węgry i Orban są przykładem pierwszego w naszej części Europy narodowego ekonomicznego zrywu wolnościowego. Pierwsze społeczeństwo , które powiedziało nie eksploatującej jej oligarchii , kaście urzędniczej i neokolonializmowi kapitału niemieckiego i europejskiego .
 
Oto co Ann Applebaum, prywatnie żona Radosława Sikorskiego napisała jak ostrzeżenie dla narodów Europy „W tym przypadku UE postanowiła, co Grecja ma zrobić. Nie sądzę, by ktokolwiek zdawał sobie sprawę, że UE ma aż taką władzę nad swoimi członkami. A na pewno nie wiedzieli o tym Grecy.”…” jawne narzucenie Grecji woli UE posłuży także jako ostrzeżenie dla innych,”…” Ale jeśli łamiesz zasady, ryzykujesz znalezienie się pod obcą finansową okupacją. Jeszcze chyba nie ukuliśmy nazwy na to zjawisko – może neo-euro-kolonializm? – ale niepostrzeżenie już nadeszło.” Więcej tutaj
 
Jeśli  koncerny, głownie niemieckie  wygrają ziści się ostrzeżenie Applebaum . Niemcy weszły w fazę hegemonistyczną, dokonują jawnej ekonomicznej kolonizacji słabszych.
 
Orbana jego przeciwnicy na Węgrzech porównują do Jarosława Kaczyńskiego. Czy Polacy są  gotowi do podobnej jak na Węgrzech rewolucji, do ekonomicznego zrywu wolnościowego. Czy będą potulnie patrzyć jak co czwarte polskie dziecko żyje w biedzie .
 
Marek Mojsiewicz
 
Moje Poglądy „ Linki    
 
"Sędziowie wybierani w wyborach  bezpośrednich , powszechnych"   link
Children first. Dzieci przede wszystkim      link
„Legalizacja narkotyków „      
„ Okręgi jednomandatowe „       link   
„System Prezydencki „    link   
„Referendum jako IV władza „   link  
„Samorządy „       link
 
Doktryna Mojsiewicza” to doktryna  opierająca się na trzech strategicznych kierunkach które powinny wyznaczać politykę Polski Odbudowa I Rzeczpospolitej w ramach Unii Europejskiej , budowę sojuszu ,którego celem byłoby okrążenie i osłabienie Rosji oraz budowę Zjednoczonego ,  Federalnego Państwa Europejskiego          
Stronnictwo Pruskie i Jagiellońskie Aktualizacja    
        
Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale