Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2108k odsłon
264 odsłony

Prof. Kucharczyk Platforma lewicowego kodu kulturowego

Wykop Skomentuj

Polecam tekst profesora Grzegorz  Kucharczyka  „ liberałów kłopoty  z wolnością „ prof. . Kucharczyk jest kolejna osobą po Krasnodębski, który zauważył że Platforma ma cechy partii lewicowej, zagrażającej  wolnością ludzi . Partią , która w oparciu o ideologię  lewicy kulturowej i politycznej chce wprowadzić w XXI wieku terror  socjalistycznego „  kodu kulturowego „     

Profesor Kucharczyk „Dzisiaj ideologią jest postpolityka sprowadzająca się do tezy, że wszystkie "zdobycze" kulturowej i politycznej lewicy są nieodwracalne i powinny być podstawowym składnikiem kodu kulturowego w XXI wieku. Bo tak chce nowoczesność i postęp. Postęp zaś- lub "rządy cnoty" jak mówili jakobini - należy wprowadzać żelazną ręką państwa, a ci, którzy tego nie rozumieją, są właśnie "wrogami wolności". Za tym kryło się mentorstwo wszystkich "przyjaciół ludu", którzy uważali (i niektórzy uważają do dzisiaj), że oni wiedzą lepiej, ile wolności, kiedy i jakiej grupie obywateli przysługuje. Parafrazując klasyka, w miarę budowy "ustroju wolności", wolności jest coraz mniej. „....”Na przykład dla wolności badań naukowych. Napisanie "niesłusznej" pracy magisterskiej o Lechu Wałęsie skończyło się, jak wiemy, utratą pracy przez jej autora oraz zapowiedzią ministerialnej kontroli na Uniwersytecie Jagiellońskim pod kątem "jakości prac magisterskich".
Znacznie ograniczono pod rządami PO nieskrępowany dostęp obywateli do informacji dotyczących działalności instytucji publicznych. Przeforsowana przez PO ustawa z 2011 roku na mocy tzw. poprawki Rockiego czyni ów dostęp zależnym od widzimisię urzędników.
Sądząc po znacznym wzroście od 2007 roku liczby osób, którym zakładane są podsłuchy, również prywatność obywateli pod rządami "partii miłości" jest narażona na szwank. Podobny charakter miały kolejne przymiarki platformerskiego rządu do kontrolowania internetu. Ostatnio nagłośniona mocno sprawa międzynarodowej umowy ACTA jest tutaj przykładem typowym, choć nie jedynym. Zamachem na prywatność jest przygotowywana przez ministerstwo edukacji - jeszcze za urzędowania Katarzyny Hall - ogólnokrajowa komputerowa baza danych o uczniach. Zamachem na wolność rodziców była próba przeforsowania przez platformerski rząd arbitralnej decyzji o wysyłaniu do szkół wszystkich sześciolatków.„... ( źródło)

Marek Mojsiewicz 
 

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale