Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2218k odsłon
  479   0

Terlikowski przybliża protektorat Cerkwi nad Polakami

Izrael jest popierany w USA nie tylko przez Żydów . Ogromne wsparcie otrzymuje od wielu odłamów protestantyzmu , które literalnie odczytują Biblie. Nadał uważają ,że Żydzi to naród wybrany , że mają prawo do Palestyny, ponieważ jest ona darem od Boga .Że należy odebrać muzułmanom meczet Al Aksa i zbudować w jego miejsce Trzecią Świątynię , ponieważ tylko wtedy na Ziemie wróci Zbawiciel . Na tym przykładzie najlepiej widać jakie korzyści polityczne , ekonomiczne i militarne można uzyskać przejmując kontrolę nad kształtem przekonań religijnych .
Ilustracją tego jest potężny pastor John Hagee . Odsyłam tutaj do strony jegokościoła , biografii . Warto zwrócić uwagę na jego bliskie związki z B'nai B'rith
 
Pastor John C. Hagee. Duchowny ten jest jednym z założycieli organizacji "Chrześcijanie Zjednoczeni dla Izraela" (CUFI) i przywódcą liczącego ponad 17 tysięcy wiernych Kościoła Kamienia Węgielnego w San Antonio, w stanie Teksas „...”Hagee jest przedstawicielem radykalnego ruchu protestanckiego - tzw. chrześcijan-syjonistów. Twierdzą oni, że zgodnie z proroctwami biblijnymi terytorium Zachodniego Brzegu powinno zostać w rękach żydowskich. Wierzą także, że chrześcijański Mesjasz zstąpi na Ziemię w Jerozolimie. Dlatego przeciwstawiają się powstaniu państwa palestyńskiego „....(źródło)
 
Przytoczyłem te fakty, aby podkreślić , wyostrzyć znaczenie tego w jakim kierunku chce pchnąć Polaków Terlikowski . Terlikowski staje się tym dla Putin i jego rosyjskiej cerkwi w Polsce , czym Hagee dla interesów państwa Izrael w USA .
 
Terlikowski pisze w swoim tekście „ Budowanie koalicji na wojnę cywilizacyjną „ „Jasne i zdecydowane wypowiedzi patriarchy Cyryla i arcybiskupa Józefa Michalika „....”wielkie wezwanie dowspólnego świadectwa chrześcijan w obliczuwielkiej ekspansji cywilizacji śmierci.Wspólny dokument jest więc nie tylko wezwaniem do przebaczenia, ale przede wszystkimdo współpracy, wspólnej walki o dusze Europy i świata. „....”Wspólny apel biskupów polskich i rosyjskich, prawosławnych i katolickich – to ważny gest. Ale jego istota wcale nie jest polityczna (niezależnie od intencji Putina, Komorowskiego czy polityków Prawa i Sprawiedliwości), ale najgłębiej religijna i moralna.Patriarcha Cyryl i arcybiskup Józef Michalik czynią – podpisując ten dokument –pierwszy krok na drodze budowania wielkiej koalicji prawosławno-katolickiej i polsko-rosyjskiej w walce o dusze Europy i przypominają, że w obecnej chwiligłównym przeciwnikiem chrześcijan jest cywilizacja śmierci, w walce, z którą trzeba zwierać szeregi. „.....”Historia, a nawet polityczna teraźniejszości w relacjach polsko-rosyjskich nie powinna tego przesłaniać, nie powinny uniemożliwiać współpracy w walkę o małżeństwo, rodzinę, życie, wartości chrześcijańskie w przestrzeni publicznej. „.....”Razem możemy bronić pewnych wartości na arenie międzynarodowej, skutecznej. „.....”Życie milionów dzieci, troska o rodzinę, zaangażowanie w obronę małżeństwa są ważniejsze, niż nasze historyczne (niekiedy słuszne) żale,niż polityczny (często słuszny) spór z Putinem, niż wypominanie przeszłości Cyrylowi.Gdy toczy się wojna o życie, o rodzinę, o małżeństwo nie lustruje się sprzymierzeńców, nie analizuje się ich przeszłości, nie krytykuje się wspólnoty, z której pochodzą, ale razem broni się tego, co najważniejsze. A my jesteśmy w takiej właśnie sytuacji. „.....(źródło)
 
Przyznam się ,że po przeczytaniu tego tekstu pomyślałem o rankingu leninowskich „pożytecznych idiotów „ w naszym kraju . Skala szkód , jakie może w dobrej wierze wyrządzić w dłuższej perspektywie Polsce Terlikowski stawia go w moim przekonaniu na czele tego rankingu . Tuż za nim klasyfikuję Korwina Mikke .
 
Przecież Terlikowski buduje fundament moralny , etyczny poddania się w przyszłości Polaków pod rząd dusz rosyjskiej służby bezpieczeństwa , bo jego wydziałem faktycznie jest rosyjska cerkiew Cyryla I . Terlikowski ponadto nie dostrzega głównego politycznego aspektu wizyty Cyryla , który pretenduje do bycia zwierzchnikiem prawosławnych nie tylko w Rosji , ale również na Ukrainie i Białorusi . . Jego tytuł Patriarcha Moskwy i Wszechrusi jest jednoznaczny . Służba bezpieczeństwa Rosji chce rozciągnąć swoja kontrolę na kluczową dla każdego społeczeństwa sferę religii na Ukrainie i Białorusi .
 
W swoim serwilizmie Komorowski , Tusk , szerzej mówiąc nomenklatura II Komuny sprzedaje Putinowi polskie fundamentalne interesy polityczne, uznając oficjalnie , bo tym jest mająca oprawę i formę wizyty głowy państwa przyjazd Cyryla I ,że uznaje go za zwierzchnika cerkwi na Ukrainie i Białorusi . Geostrategiczne interesy Polski wymagają wspierania całkowitego oderwania cerkwi na Ukrainie i Białorusi od Moskwy . Komorowski dał jasny sygnał tym siłom we wschodnich krajach I Rzeczpospolitej ,które dążą do wyrugowania wpływów rosyjskich w swoich krajach ,a niezależności ukraińskiej i białoruskiej cerkwi jest jednym z fundamentów likwidacji wpływów rosyjskich ,że nomenklatura II Komuny całkowicie wspiera tam interesy rosyjskie.
Się
Naświetlę sytuacje i skutki „cyrylizacji „Terlikowskiego Rosja jest jedynym krajem w którym chrześcijaństwo ma jawne wsparcie państwa , jest nieoficjalną religią państwowa. Struktura cerkwi i prawosławie mają jednocześnie służyć interesom politycznym rosyjskiego państwa . Katolicyzm w Europie jest w stanie upadku . Zachodnia Europa już wkrótce stanie się kulturowo muzułmańska . Już za około 30 , 40 lat Papież będzie rezydował w Rzymie, stolicy państwa w którym większość mieszkańców to muzułmanie. Jego pozycja będzie taka jaką ma patriarcha. Konstantynopola. Jedynie Polska będzie większym krajem chrześcijańskim , katolickim.
Już teraz hierarchowie kościoła w Polsce rozpoczęli zbliżenie z cerkwią rosyjską. Terlikowski pisze o wspólnych działaniach cerkwi rosyjskiej i kościoła w Polsce. Niedługo przy pogłębiającym się kryzysie w Watykanie, bardzo prawdopodobnym oderwaniu się katolików w Ameryce Południowej , ogromnym spadku znaczenia papieża może dojść do powtórzenia się historii . Do nowej Unii Brzeskiej . Tym razem jednak to nie cerkiew uzna zwierzchnictwo papieża , ale polski kościół katolicki uzna zwierzchności patriarchy Moskwy i Wszechrusi. Moskwie nie udało się podporządkować Polaków i Polski zbrojnie . Teraz dzięki takim osobom jak Terlikowski Rosaj może tego dokonać metodą „ideologicznego przewrotu „
 
Polski kościół zamiast układać się Rosją i jej cerkwią powinien zająć absorpcją wielkiej humanistycznej filozofii Wojtyły.
 
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz.
 
Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale