Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2144k odsłony
1207 odsłon

Amerykański akademik o zniszczeniach jakie dokona Obama

Wykop Skomentuj3

Obama ujawnił że jeden procent Amerykanów posiada 86 procent Ameryki . „...(więcej )

 
Leszczyński .”Ogromne wydatki wymuszą oczywiście dalsze podnoszenie obciążeń podatkowych, jeszcze większe zadłużenie państwa, a za tym pójdzie jeszcze więcej interwencjonizmu. Z czasem pojawić się muszą – pokazuje to historia wielkich demokratycznych poprzedników Baracka Obamy – ograniczenia importowe, utrudnienia dla transferu kapitału inwestycyjnego za granicę. W cieniu rewolucyjnej polityki. Na dłuższą metę wszystkie te działania będą miały katastrofalne skutki gospodarcze. „...” działania Obamy wpędzą sektor prywatny w poważne tarapaty i ograniczą aktywność gospodarczą oraz zatrudnienie.Ale to będzie już cena, jaką zapłacą jego następcy”....” I dlatego Barack Obama, jego lewicowa polityka socjalna, powszechna służba zdrowia, ba, nawet jego inicjatywy ekologiczne, będą uznane za genialne antyrecesyjne posunięcia.(źródło)
The Economist „ W 1980 roku Milton Friedman , laureat nagrody Nobla z ekonomi i apostoł wolnego rynku odbył swoją pierwsza podróż do Chin „.....” Friedman argumentował ,że ekonomiczna wolność jest podstawowym warunkiem dla wolności politycznej. Ale w swojej książce z 1962 roku „ Kapitalizm i Wolność „ skapitulował i stwierdził , że wolność ekonomiczna jest istotniejsza , może istnieć bez wolności politycznej „...(więcej)

 
Wolność ekonomiczna, co równa się niskim podatkom, małej ilości regulacji i śladowej biurokracji to fundament rozwoju gospodarczego i cywilizacyjnego .Oczywiście do tego potrzebny jest jeszcze fundament intelektualny , etyczny nadający pracy człowieka cel i sens . Takim oprogramowaniem, które zapewniło cywilizacyjny sukcesu Zachodu była etyka chrześcijańska, w tym zez szczególnym uwzględnieniem etyki pracy protestantyzmu . Katolicyzm również posiada etykę pracy porównywalną z tą protestancką. Chodzi o Opus Dei i koncepcje , że dobra praca i ciężka nauka jest modlitwa do Boga. Warto pamiętać, że Wojtyła gorąco popierał Opus Dei
 
Nie ma co się łudzić .Ameryka jest w fazie przekształcania się w społeczeństwo bajecznie bogatych elit i nie posiadającego niczego nowego chłopstwa pańszczyźnianego . Ameryce co prawda daleko do Europy , która doprowadziła podatkami do masowego wymierania rdzennej ludności . Im większe podatki, które mają służyć egalitarności społeczeństwa tym... większa przepaść. Nie do końca , bo Obama i reszta zwolenników politycznej poprawności doprowadzają ludzi na dole do tego samego poziomu niszcząc klasę średnią . Ameryka zaczyna przegrywać strategiczny wyścig technologiczny , cywilizacyjny z Chinami . Przemysł przyszłości , robotyka, oraz przemysł samochodów elektrycznych i gigantyczna rewolucja i przebudowa miast będzie odbywać się w Azji. Chińczycy zbudują do 2020 roku kolejne 60 reaktorów atomowych . A bez odpowiedniej ilości taniej energii elektrycznej , czyli odpowiedniej ilości elektrowni atomowych nie zbuduje się przemysłu samochodów elektrycznych , nie zbuduje się inteligentnych miast ,Smart City ( więcej )

 
Leszczyński wskazał źródła upadku Ameryki. Lewicowiec, socjalista Obama z wysokimi podatkami, socjalem i powszechną służbą zdrowia . Demokracja republikańska została przez socjalistyczną rewolucję politycznej poprawności przemieniona w efemerydę , syntezę ochlokracji i oligarchii .

 
Profesor Niall Ferguson w swojej książce „Civilization” w której omawia w jaki sposób cywilizacja Europejska w ciągu 500 lat stała się cywilizacją globalna w jednym z rozdziałów rozważa korelacje pomiędzy rozwojem chrześcijaństwa , szczególnie w jego protestanckiej formie ,a rozwojem gospodarczym kraju. Pisze o gwałtownym rozwoju i ekspansji chrześcijaństwa w obecnych Chinach szacując ilość wyznawców na około 170 milionów .Co więcej przytacza opinie intelektualistów chińskich ,mające świadczyć ,że najwyższe władze Chin również zdają sobie sprawę z istnienia wspomnianej przeze mnie korelacji.
 
Ferguson przytacza informację jednego z chińskich akademików , który mówi ,że poprzedni prezydent Chin Jiang Zemin na krótko przed przekazaniem władzy i ustąpieniem ze stanowiska prezydenta Chin i lidera Komunistycznej Partii Chin na spotkaniu najwyższego kierownictwa tejże partii powiedział ,że gdyby mógł ustanowić tylko jeden dekret prawny , który musieliby wszyscy przestrzegać , to byłoby to ustanowienie chrześcijaństwa religia państwową Chin . „....(więcej )

 

 

 
„firma joint venture Hyundaia i Beijing Motors zbudowała niedawno w pobliżu Pekinu gigantyczną fabrykęnastawioną w większym stopniu na roboty i zatrudniającą mniej ludzi niż ich konkurenci.Nowe zakłady mogą wyprodukować rocznie milion pojazdów. „....(źródło )

 
„Tylko mniejszość potrafi zrozumieć zasady działania tego systemu ( kredytowego ) Owa mniejszość to albo ludzie ogromniezainteresowani płynącymi zeń korzyściami finansowymi ,albo ludzie( politycy ) uzależnieni od jałmużny, która system ów zapewnia. Ludzie z tych dwóch grup społecznychnigdy nam się nie przeciwstawią . Natomiast zdecydowana większość ludzi nie jest stanie zrozumieć i pojąć owej władzy i wyższości nad innymi , jaką daje kapitał wytworzony i pomnożony w tym systemie. Ludzie ciznoszą ucisk bez słowa skargi , bez cienia świadomości , bez żadnych podejrzeń wobec systemu , który przynosi szkodę im ich interesom „ ….List Braci Rothschildów do bankierów z Nowego Yorku 1863 rok . „..(więcej)

 
Sugerujemy abyście ze wszystkich siłwspierali znane dzienniki tygodniki , a głównie prasę związaną z rolnictwem i religią , z determinacją sprzeciwiając się emisji „zielonego „dolara przez rząd . Powinniście natychmiastwstrzymać wszelkie dotacje pieniężne dla tych kandydatów , którzy nie wyrażają się jasno i nie potępiają w ostrych słowach emisji „zielonego „ dolara. Likwidacja systemu emisji waluty państwowej przez banki lub powrót do emisji pieniądza przez rząd doprowadzi do sytuacji w której państwo będzie dostarczać ludziom pieniądze ,co wyrządzi szkody nam ,bankierom oraz pośrednikom kredytowym , a tym samym zaszkodzi naszym żywotnym interesom . Spotkajcie się jak najszybciej z kongresmenami z waszych okręgów wyborczych ,zażądajcie od nich gwarancji ochrony dla naszych interesów .W ten sposób będziemy mogli sprawować kontrole nad legislatywą „ Song Hongbing „ Wojna o pieniądz „ strona 59    „....(więcej)

 
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Maciej Andrzej Leszczyński „ Pewne jest jednak, że najbliższe cztery lata będą nieporównanie lepsze od minionych pięciu lat. I dlatego Barack Obama, jego lewicowa polityka socjalna, powszechna służba zdrowia, ba, nawet jego inicjatywy ekologiczne, będą uznane za genialne antyrecesyjne posunięcia. „....”Ogromne wydatki wymuszą oczywiście dalsze podnoszenie obciążeń podatkowych, jeszcze większe zadłużenie państwa, a za tym pójdzie jeszcze więcej interwencjonizmu. Z czasem pojawić się muszą – pokazuje to historia wielkich demokratycznych poprzedników Baracka Obamy – ograniczenia importowe, utrudnienia dla transferu kapitału inwestycyjnego za granicę.W cieniu rewolucyjnej polityki. Na dłuższą metę wszystkie te działania będą miały katastrofalne skutki gospodarcze. Podobnie jak polityka rozregulowania rynku kredytowego autorstwa prezydenta Billa Clintona doprowadziła w konsekwencji do krachu 2008 roku, tak działania Obamy wpędzą sektor prywatny w poważne tarapaty i ograniczą aktywność gospodarczą oraz zatrudnienie.Ale to będzie już cena, jaką zapłacą jego następcy. Kto wie, może prezydenci republikańscy... Ciężko im będzie wyjść z cienia wielkiego demokratycznego wizjonera i jego rewolucyjnej polityki, która przyniosła Ameryce boom gospodarczy.
Autor jest wykładowcą 
ekonomii politycznej na Georgia Institute of Technology w Atlancie „...(źródło)

 
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
 
Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale