Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2181k odsłon
  1099   0

Przez hegemonizm Niemiec Europa traci Księżyc

Marek Oramus „Nasza planeta, uświęcona Bożym Narodzeniem i fizyczną obecnością Boga, zyskała status sanktuarium na skalę wszechświata „....”Teolog wychodzi z tego dylematu obronną ręką, twierdząc, że do śmierci męczeńskiej Chrystusa doszło jeden jedyny raz: na Ziemi. Tu właśnie Syn Boży odkupił w jednym akcie swej Męki od razu cały kosmos. Jeżeli więc gdziekolwiek żyją obce istoty rozumne, to, co się stało na Ziemi, stało się również w ich intencji. „.....”Równie trudne byłoby podołanie przez ludzkość faktowi, że nasza planeta jako miejsce zstąpienia Boga zyskuje wyróżniony status pośród planet i ras kosmicznych wszechświata. Jeżeli śmierć Chrystusa dokonuje się dla całego kosmosu, automatycznie stajemy się sanktuarium w odpowiednio wielkiej, bo kosmicznej skali, czymś w rodzaju kosmicznej Częstochowy albo kosmicznego Betlejem, jak woli to nazywać teolog ojciec Jacek Salij. Nie tylko Palestyna, gdzie żył i nauczał Chrystus, zasługuje na miano Ziemi Świętej, cała nasza planeta staje się święta. „.....(źródło)
 
Urbański „USA, Chiny, Rosja i Japonia chcą budować bazy na Srebrnym Globie. A prywatne firmy zamierzają wysyłać tam turystów. „.Sprzęt i technologie to nie wszystko. Trzeba jeszcze dysponować sporymi pieniędzmi, które pozwolą zorganizować wyprawę, nie mówiąc o budowie jakiejś nawet najprostszej bazy. Czy plany np. Chińczyków, którzy po roku 2020 chcą dotrzeć na Księżyc, czy Rosjan współpracujących z Japończykami, są realne? „....”Mimo że dziś astronauci dysponują nieporównywalnie mocniejszymi komputerami, precyzyjne łączenie pojazdów w kosmosie nadal jest wyzwaniem. Chińczycy – ku zdziwieniu specjalistów – pokazali, że dysponują już technologią, która na to pozwala – połączyli bez problemu na orbicie statek kosmiczny ze stacją orbitalną Tiangong. „...(źródło )
 
Kosmiczne plany Berlina. Dotarcie niemieckiej misji na Księżyc w 2015 roku ma podnieść prestiż kraju jako potęgi technologicznej” …..- Sądząc po wyrazie twarzy ministrów po prezentacji mojego projektu, spotkał się on z wielkim zainteresowaniem – mówił wczoraj Peter Hintze. Jego zdaniem, aby z realizować ten projekt,Niemcy nie potrzebują wsparcia Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) ani współpracy z innymi krajami. Dlaczego? Dysponujemy odpowiednią technologią, aby zrealizować nasze zamiary samodzielnie. Nie potrzebujemy pomocy innych krajów – tłumaczył Hintze. Dopiero gdyby się okazało, że w budżecie nie znajdzie się 1,5 miliarda na ten projekt,Niemcy byliby gotowi zaoferować współpracę Francji albo Stanom Zjednoczonym. „ ….. Opowiada się za rozwojem badań Księżyca w ramach współpracy międzynarodowej. Niemieckie lobby kosmiczne nie chce jednak o tym słyszeć.Liczy też na przyszłe korzyści w postaci ustalenia miejsc występowania na Księżycu rzadkiego izotopu helu 3. Mógłby być on używany do celów energetycznych, gdyż umożliwia dokonanie tzw. czystej fuzji jądrowej”..(więcej )
 
Polecam idealny na święta tekst Oramusa . Pozwoli pogłębić pojmowanie świąt Bożego Narodzenia. . Wróćmy jednak do Europy , Niemiec i programów kosmicznych..Chiny w XV wieku były w technologii morskiej o kila stuleci bardzie zaawansowane od Europejczyków odkryły Amerykę . I w 1421 chińska wyprawa odkryła Amerykę . Władze Chińskie zlikwidowały flotę i to Europejczycy i ich cywilizacja zdominowała glob .
 
Podbój kosmosu Księżyca. Marsa to być albo nie być dla mocarstw. Tam są zasoby , hel3 pierwiastki ziem rzadkich . Podbój kosmosu da impuls naukowy, tchnologiczny , genralnei cywilizacyjny dla państw , które go podejmą
 
Socjalistyczna Europa robi ten sam błąd , który popełniły Chiny prawie 600 lat temu. Przyczynaą jest hegemonizm Niemiec , który jedyna na czym się koncentrują to dążenie do hegmeoni politycznej i gospodarczej , marginalizowanie innych krajów i popieranie politycznej poprawności jako instrumentu ujarzmiani innych narodów. Niemcy są za słabe gospodarczo, aby same dokonać podboju Kosmosu , a ich polityka niszczenia gospodarczego innych krajów Unii nie pozwala na użycie Europejskiej Agencji Kosmicznej do podjęcia wyścigu kosmicznego . Ponieważ skorzystałyby na tym wszystkie kraje europejskie. Terenu na Księżycu .Marsie, czy bogate w surowce asteroidy zajęte przez w ten spośób stałyby się własnością nie Niemiec, tylko wszystkich krajów Europy .
 
Niemcy przypominają skorpiona z bajki. W czasie powodzi z zalanego miejsca zaczyna wydostawać się wół. Skorpion prosi woły , aby ten go uratował i by wziął go na grzbiet . Na co wół mówi nie, gdyż obawia się że skorpion go ukąsi. Na co skorpion tłumaczy ,że w nie zrobi tego , gdyż oznaczałoby to śmierć nie tylko wołu , ale i skorpion . Wól zabiera na grzbiet skorpiona> na środku rzeki skorpion ukąsił woła . Wól pyta się skorpiona dlaczego to zrobił . Teraz oboje umrą . Skorpion na to odpowiedział ,że taka jest jego natura .
 
Niemcy niszcząc Europę gotują również sobie cywilizacyjna śmierć. Ale ich natura jest silniejsza.
 
Pod spodem film pokazujący technikę zakładania kopalni na Księżycu.
 
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
 
„A w Chinach wzrost nakłdów na badania w dziedzinie High Tech skoczył do poziomu Japoni/ liczony bezwzględne , poziomu Europy / Europa i Chiny przenaczaja po 1 procencie PKB. Jak skokowo wzrastaja naklady na tajny Chinski program podboju Księżyca można na sobie tylko wyobrazić. W każdym razie są naukowo i technicznie daleko przed Europą w tej dziedzinie  „...(więcej)
 
„Amerykanie ostatnio zmodyfikowali swoje plany. Zamiast wyprawy na Marsa skoncentrowały się na asteroidach , które będą gigantycznym źródłem surowców , pozwalającym faktycznie kontrolować cały ziemski rynek surowców . Dla przykładu asteroida typu M , niklowo żelazowa o nazwie (6178) 1986 DA wielkości o 2.3 kilometra zawiera 10 tysięcy ton złota, 100 tysięcy ton platyny , 10 miliardów ton żelaza i miliard ton niklu .”...(więcej )
 
„W 2010 wycofanie   z użytku wahadłowców. 2012 statek kosmiczny Orion dokonuje bezzałogowych lotów próbnych.2014 Pierwsze załogowe loty Oriona.2018 bezzałogowy Orion na orbicie Księżyca. 2019 Amerykanie lądują na Księżycu .2030 Amerykanie lądują na Asteroidzie .2037 Amerykanie lądują na Marsie. O opóźnieniu Europy niech świadczą plany budowy załogowych pojazdów kosmicznych na rok 2020. Europa zostanie wyprzedzona nawet przez Indie, które planują pierwsze loty załogowe na 2015 rok. O Rosji już nie wspominając .Japończycy chcą wysłać ludzi na Księżyc w 2025 roku a w 2030 roku zbudować stała bazę kosmiczną   „....(więcej )
 
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
 
 
film pokazujący technikę zakładania kopalni na Księżycu.
 
Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale