Marek Mojsiewicz Marek Mojsiewicz
2796
BLOG

Rybiński. Polacy jako murzyni Europy w statystykach

Marek Mojsiewicz Marek Mojsiewicz Polityka Obserwuj notkę 12

 

Rybiński ”Polacy kafirami Europy ? “ „....”Pokażmy szereg przykładów ilustrujących tezę, że Polacy stają się kafirami Europy. Pracujemy najwięcej na świecie, zaraz po Koreańczykach z Południa, a zarabiamy mało. Cały system edukacji jest nastawiony na kształcenie pracowników dla międzynarodowych korporacji. Co więcej, tworzy się specjalne kody kulturowe, w ramach których praca w zagranicznej firmie jest szczytem marzeń młodego człowieka. Jednocześnie tworzone są mechanizmy utrudniające tworzenie i rozwój własnych firm. Kafir ma pracować u białego pana, a nie kombinować z własnym biznesem, chyba że ten biznes obsługuje innych kafirów i jest na ograniczoną skalę. Ale biznes kafira nie ma prawa sprzedawać pod własną marką na terenie białego człowieka, czasami dla niepoznaki pozwala się na wyjątki. W krajach opresyjnych ciężko się żyje, więc ludzie uciekają do innych krajów, żeby tam żyć normalnie, a jednocześnie przesyłają pieniądze swoim rodzinom pozostałym w kraju. Kiedyś kafir uciekał żeby nie dostawać batów i nie pracować jak niewolnik, w minionych kilku latach ponad dwa miliony Polaków uciekło z Polski bo miało dość harówki po kilkanaście godzin dziennie za pensję która nie pozwala na godziwy standard życia. I według danych Banku Światowego z raportu o migracjach i transferach wysyłają swoim rodzinom prawie 10 mld dolarów rocznie, czyli więcej niż wynoszą oficjalne transfery środków unijnych. A środki unijne mają być rozdawane kafirom w taki sposób, aby dać im trochę zarobić, ale żeby nie urośli w siłę. Dlatego zniszczono polskie firmy budowlane budujące za środki unijne. Dlatego po kilku latach dramatycznie spadła innowacyjność polskich firm, które przecież otrzymały ponad 10 mld euro na wspieranie innowacyjności. Według danych GUS w ciągu sześciu lat procent firm przemysłowych w Polsce wdrażających innowacje spadł z 24 do 17 procent. Ostatnio w rankingu innowacyjności wyprzedziła nas nawet Rumunia, jesteśmy przedostatni w Unii Europejskiej. „...” stopa bezrobocia wśród młodych sięga 30 procent. To dla nas typowe, w latach 2001-2002 bezrobocie wśród młodych przekroczyło 40 procent i teraz wraca do tamtych poziomów. Kacyk często wyprzedaje obcym kawałki swojej ojczyzny, a zdobyte środki przejada. I jeszcze się zadłuża u obcych, którzy mogą go kontrolować dzięki tym długom. „...(źródło)
 
Janusz Szewczak „Idzie Bieda!”..... „Idziepotężny krach, lawina bankructw, załamanie się wpływów podatkowych,nowelizacja budżetu na 2013 r.,wzrost zadłużenia i problemy z jego spłata w związku ze zbliżającym się pęknięciem banki na obligacjach Skarbu Państwa.Przed nami gigantyczny skok bezrobocia, w tym roku do 14 procent, w przyszłym nawet do 18-20 proc. i załamanie konsumpcji.Czarna rozpacz, głęboką recesją i gospodarczą depresją, a nie chwilowe spowolnienie czeka nas w latach 2013-2014.”...” Już nawet Prezes NBPMarek Belka przyznaje, ze sytuacja gospodarcza w Polsce jest poważna,choć nie dramatyczna. Otóż jest już dramatyczna, a będzie tragiczna.Blisko 10 mln Polaków jest zagrożonych bieda i wykluczeniem, 70 proc. młodych Polaków nie ma etatu, 2,5 mln rodaków żyje na poziomie minimum socjalnego ok. 997 zł, a bezrobocie wśród młodych wynosi już 30 proc. Nowe setki tysięcy młodych szykuje się do emigracji.Dramatycznie powiększa się luka popytowa, a konsumpcja wewnętrzna w Polsce to ok. 60-70 proc. polskiego PKB.”...”- kredytyzagrożone gospodarstw domowych to już ok. 40 mld zł. ZUS-owi brakuje 5 mld zł, NFZ-owi ok. 2 mld zł, szpitalom nie zapłacono ok. 2,5 mld zł, dług publiczny osiągnął poziom astronomiczny ok. 900 mld zł, długi samorządów ok. 80 mld zł, długi szpitali 11 mld zł, dług Krajowego Funduszu Drogowego blisko 50 mld zł.Chorzy na raka nie mogą się dostać do szpitala,na niektóre wizyty do specjalisty można się zapisać na 2017r., leki zamiast taniec, drożeją,maleją dochody z CIT, VAT, a nawet akcyzy.Minister finansów Jan V. Rostowski nie panuje już nad niczym, ani nad polska waluta, ani nad spekulacja na polskim długu, czyli obligacjami Skarbu Państwa. Ratuj się kto może, bo nadchodzi prawdziwe finansowe i gospodarcze tsunami.”...” Budżet 2013 można już wyrzucić spokojnie do kosza, rosną zatory płatnicze, ustawa de regulacyjna, dotycząca kasowego rozliczania VAT - dobije małe i średnie przedsiębiorstwa.”....” Sytuacja jest ze wszech miar alarmowa,czeka nas kryzys o jakim Polacy nie maja jeszcze bladego pojęcia, a obecna władza nie tylko go nie ogarnia intelektualnie, ale nie ma nawet przybliżonej skali nadchodzących spustoszeń ibrak pomysłów na jego przezwyciężenie.Wszelkie wyliczenia Rostowskiego są dziś całkowicie niewiarygodne,skala ukrywanych długów przekroczyła 60 mldzł, prymitywne rabunkowe i magiczne sztuczki księgowe przestają działać.Legislacyjne bezprawie obecnej władzy powoduje, ze kolejne ustawy trafiają do Trybunału Konstytucyjnego,urzędnicze niechlujstwo i pogarda dla zwykłego obywatela osiąga apogeum.Polacy zaczynają się bać o swoja przyszłość. Staniemy już wkrótce w obliczu największego kryzysu gospodarczego 20-lecia z dramatycznym załamaniem się finansów publicznych.Na razie władza walczy z krytykami i przeciwnikami politycznymi, a nie ze zbliżającym się kryzysem i potencjalnym bankructwem. „...”Janusz Szewczak. Glówny Ekonomista SKOK”..(źródło)
 
Nawet tak silny i bitny naród jak polski został wykończony przez socjalizm tym razem przez europejski socjalizm jakim jest polityczna poprawność . System ekonomiczny socjalizmu europejskiego jest współczesną kopią systemu ekonomicznego socjalistycznej III Rzeszy. W końcu twórcy III Rzeszy byli fundatorami RFN i Unii Europejskiej .
 
System ekonomiczny II Komuny za chwilę bezpowrotnie załamie , co pociągnie załamanie całej socjalistycznej struktury społecznej Republiki Okrągłego Stołu . I co dalej . Tusk i Rostowski przekroczyli w bandytyzmie podatkowym krzywą Laffera , co pokazał spadek wpływów podatkowych pomimo podwyższenia podatków .Czyli podnoszeni podatków już nic nomenklaturze II Komuny nie da.
 
Metodyczne i celowo zniszczono małych firm przez II Komunę , aby jak najwięcej siły roboczej II Komuna mogła wynająć zagranicznym koncernom ,które solidnie płaciłyby reżimowi Tuskowi haracz za dostarczanie taniej j siły roboczej w postaci ZUS, podatku dochodowego i VAT od pracy robola .
 
Kolonialny system społeczny i ekonomiczny został tak zaprojektowany , aby zguba Polski była nieuchronna. Bo czy Polacy otumanieni socjalistyczną propagandą politycznej poprawności zdają sobie sprawę ,że jedynym ratunkiem jest odrzucenie, zlikwidowanie socjalizmu w Polsce. A w pierwszej kolejności likwidacja VAT i przymusowych ubezpieczeń społecznych.
 
Zobaczymy , co Polacy wybiorą . Drogę Jana Pawła II , czyli wolność ekonomiczną i kapitalizm, czy , czy drogę takich socjalistów jak Hitler, Stalin i Tusk , czyli niewolnictwo ekonomiczne, wyrzeczenie się wolności politycznych i biologiczne wyniszczenie. ( Video profesor Huerta de Soto „ Jan Paweł II był kapitalistą „ )
Video „ Hitler był lewicowcem” polskie napisy
 
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter
 
 
 
Jarosław Kaczyński „ Warto być Polakiem dobrze zorganizowanym i wydajnym, ale nie traktowanym w pracyjak niewolnik. Bo już jesteśmy bardzo pracowici. Jest znamienne, że wedle danych OECD przeciętnyPolak pracuje aż2015 godzinw roku (pracowitsi są od nas Koreańczycy -2074godziny), a daleko za nami są uznawani za bardzo pracowitych Japończycy (1733godziny), Niemcy (1309godzin) czy Holendrzy (1288godzin).”...” Nieprzypadkowo w rankingu Doing Business 2010, opisującymłatwość robienia interesów, Polska jest na 70.miejscu wśród badanych 183 krajów. Nieprzypadkowo Polska zajmujeniechlubne 164. miejsce pod względem radzenia sobie z pozwoleniami na budowę.Nic nie usprawiedliwia tego, by Polska była dopiero na121. miejscu w kategorii łatwości płacenia podatków.Tak jak nic nie usprawiedliwia81. pozycjiPolski w kategorii "łatwość zamykania biznesu" czy77. miejscaw kategorii "wprowadzania w życie kontraktów"...”Wystarczy stwierdzić, że uniwersytet wHelsinkach jest już 72.w tzw. rankingu szanghajskim, podczas gdy najlepszy z polskichUniwersytet Jagielloński - 320.,a drugi, który się mieści w pierwszej pięćsetce, UniwersytetWarszawski (największy w Polsce) - znalazł się na miejscu396., o trzy pozycje niżej od małego uniwersytetu w fińskim Turku.”....”W dodatku, w przeciwieństwie do Finlandii, absolwenci naszych uczelni kompletnie nie interesują polskiego rządu i państwa, czyli z dyplomem trafiają prosto na bezrobocie (już ponad 50 proc. absolwentów nie znajduje pracy”....”O zapóźnieniu Polski pod względem nowoczesności ….Według danychKomisji Europejskiej Polska znajduje sięna ostatnim miejscu wśród krajów UEpod względem procentowego udziału weksporcie wyrobów wysokiej techniki.”.....”Równie źle wypadamypod względem innowacyjności (wedle danych unijnej organizacji Pro Inno Europe):wyprzedzamy w Unii jedynie Litwę, Rumunię, Łotwę i Bułgarię,”...”Według wydanego przez Komisję Europejską opracowania podsumowującego "największe osiągnięcia UE w nauce i badaniach naukowych"zajmujemy:- 13. miejsce pod względem wielkości funduszy pozyskanych w ramach siódmego programu ramowego (badania i rozwój technologiczny); -19. miejscepod względem wskaźnika sukcesu w ramach siódmego programu ramowego; -22. miejsce pod względem intensywności w dziedzinie badań i rozwoju (czyli odsetka PKB wypracowywanego w tym sektorze); -23. miejsce pod względem łącznego indeksu innowacyjności;-25. miejsce pod względem liczby wniosków patentowych (na milion mieszkańców)oraz -27. miejsce w eksporcie nowoczesnych technologii (liczonych jako odsetek całkowitej wartości eksportu).”....”nakłady na badania i rozwój ….(Polska ) 0,7 proc. PKB….WSzwecji,która przoduje w Europie, te nakłady wynoszą3,8 proc. PKB, w Finlandii - 3,4 proc., w Niemczech - 2,5 proc., w Słowenii - 1,45 proc., a w Czechach - 1,4 proc.Miejmy świadomość tego, że jeden amerykański uniwersytet Stanforda dysponuje o 30 proc. większymi środkami(nie licząc gigantycznego funduszu rezerwowego), niż wynosicały budżet polskiej nauki. Miejmy świadomość, że finansowanie nauki w Polsce na mieszkańca jest prawie dziesięciokrotnie niższe od średniej w starych państwach Unii (19 euro wobec 185 euro)„.....(więcej )
 
Gwiazdowski „ostatni raport OECD. Wynika z niego, że Polacy są poza Japończykami drugim najszybciej starzejącym się narodem świata”.(więcej)
 
Cezary Mech „ Spadam dalej na 211 miejsce na świecie z 209pod względem dzietności. I co się dzieje? NIC. Na co liczymy? Przy ukazanym na zdjęciu stosunku do rodziny i matki elit "z wyższej półki medialnej" jest to adekwatna pozycja samolikwidującego się Narodu.”„...(więcej )
 
The Economist „ W 1980 roku Milton Friedman , laureat nagrody Nobla z ekonomi i apostoł wolnego rynku odbył swoją pierwsza podróż do Chin „.....” Friedman argumentował ,żeekonomiczna wolnośćjestpodstawowym warunkiemdlawolności politycznej. Ale w swojej książce z 1962 roku „ Kapitalizm i Wolność „ skapitulował i stwierdził , żewolność ekonomiczna jest istotniejsza , może istnieć bez wolności politycznej„ „.....(więcej )
 
Video „ Hitler był lewicowcem” polskie napisy
 
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter

|<a Marek Mojsiewicz lubi Marek Mojsiewicz Utwórz swój znacznik „Lubię to” Reklama w internecie

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka