Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2219k odsłon
  36   0

Borusewicz oferowal Walentynowicz otrzymywanie 5 tys za nie kry

"Do tego środowiska trafiła przez Bogdana Borusewicza, do którego podeszła po mszy w kościele. Dzisiaj ma o nim jak najgorsze zdanie i uważa, że zachowuje się jak zomowiec. W tym kontekście opowiada historię z połowy lat 80., gdy przyszedł do niej Borusewicz i napisał na kartce, bo bał się podsłuchów, że będzie otrzymywała 5 tys. zł. A w zamian ma nie krytykować Wałęsy." koniec fragmentu

Pamietam jek pare miesiecy temu w trakcie sporu o ksiazke Cenckieewicza iGontarczyka Prezes IPN niechcacy wzbudzil cicha nienawisc srodowisk autorytetowych, mowiac ze IPN powinien zbadac finanse i kanaly ich przeplywu do prominetnych osob z "opozycji" w latach 80.

Tlumaczyl to tym ze nalezy sprawdzic w jakim stopniu SB kontrolowala te kanaly oraz jaki SB miala wplyw na to kto pieniadze otrzymywal i kto nimi dysponowal 

Nikt , ae to nikt nie zwrocil uwagi na grozby Kurtyki uwagi. A moze az tak ta wypowiedz byla wazna  ze brak uwagi swiadczy raczej o tej informacji randze nadzwyczajnej.

I prosze bardzo.lekka raczka , o ile to oczywiscie prawda Borusewicz ofiarowywuje otrzymywanie 5tys zlotych. 

Boleslaw Lech Walesa to nic nie znaczacy incydent w porownaniu z tym , gdyby jakis Cenckiewicz zrobil rzetelna analize i zaczal podawc nazwiska.

Nie trzeba bylo zadnych  akt TW , ani donosow. Wystarczylo tylko sterowac przeplywami pieniedzy, aby wykreowac " obliczalne" , jesli nie posluszne "autorytety" i " legendy"

Jezli probowano kupic milczenie Walentynowicz, tio czy powstrzymano sie przed kupowaniem poparcia i kreowaniem za pieniadze wlasciwej "elity" 

Mozna zaczac mowic o istnieniu kawiorowej opozycji. I opozycji bezkompromisowej, opozycji nedzy. 

http://www.rp.pl/artykul/2,193361_Teraz_nie_bedziemy_juz_milczec.html

 

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale