Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2265k odsłon
  189   0

Polska Rzeczpospolita Bananowa im. Adamowicza

Imię Adamowicza będzie nosił Uniwersytet Gdański? Prezydent Sopotu: Pojawiają się różne pomysły dot. Upamiętnienia”...”Wśród pomysłów na upamiętnienie zmarłego w poniedziałek prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza pojawia się także koncepcja nadanie jego imienia Uniwersytetowi Gdańskiemu - powiedział w środę prezydent Sopotu Jacek Karnowski. Jest to jeden z pomysłów, który wymaga zastanowienia - dodał. “...”Prezydent Sopotu Jacek Karnowski pytany w środę rano w radiu TOK FM o to, w jaki sposób upamiętnić Adamowicza powiedział:

Tutaj jest pomysł na przykład pana marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka (…) żeby jego imieniem nazwać Uniwersytet Gdański, którego był absolwentem, którego był prorektorem jako 25-letni człowiek; chyba najmłodszy prorektor, który kiedykolwiek był w historii polskich uczelni “..”Ale to wymaga chyba dużego zastanowienia. Na pewno to nie powinna być jakaś ulica czy plac, tylko właśnie coś, które będzie świadectwem dla młodych ludzi i opamiętaniem dla tych wszystkich, którzy są nietolerancyjni, którzy są niesolidarni

— dodał.

W ocenie Karnowskiego Adamowicz bardzo zmienił Gdańsk.

Największą wartością była inwestycja właśnie w ludzi, ale też inwestycja w obraz i symbol Gdańska jako miasta wolności i solidarności “...(źródło)

Szewczak “Niemieckie media (TAZ) piszą o „narastającym klimacie pogromu”, inne o nienawiści polskiej prawicy wobec prezydenta Gdańska, albo że ,,w osobie Adamowicza zamordowano symboliczną postać demokratycznej liberalnej Polski''…Te pogardliwe brednie wypisywane w niemieckich gazetach po prostu nie trzymają żadnych standardów przyzwoitości i uczciwości.To symptomatyczne - mamy więc jak na dłoni stosunek niemieckich mediów do Polaków, na bardzo smutnym i tragicznym przykładzie”..”Absolutnie tak, chodź przecież mamy i inne zachowania polityków, przedstawicieli zagranicznej sceny politycznej, którzy potrafią złożyć kondolencje z szacunkiem, ze zrozumieniem ludzkiego dramatu, jego skali i rozmiaru, z uszanowaniem tragedii osobistej tej rodziny i osób najbliższych, bez nakręcania spirali nienawiści. Ale można też powiedzieć, że niemieckie media nie mają żadnych skrupułów a obsesja antyrządowa, czy antypisowska przykrywa im zdrowy rozsądek i kulturę zachowania. “...(źródło)

------

Mój komenatrz

Szemrany polityk, posiadający szemrany majątek, patron homolobby i seksualizacji polskich dzieci w szkołach, niemiecki serwilant jest idealnym patronem nie tylko jakiegoś tam uniwersytetu, ale całego niemieckiego bantustanu nad Wisłą.

Adamowicz jest symbolem bezkarności elit. Afera watowska.Nikt nie poniósł odpowiedzialności. Afera Amber Gold, Afera Hazardowa, Afera Warszawska reprywatyzacyjna i 40 tys ludzi wyrzuconych na bruk, przestępstwa reprywatyzacyjne innych miastach, Przestępstwa sadowe, skazywanie niewinnych ludzi, przestępstwa komornicze, przestępstwa urzędów skarbowych, przestępstwa prokuratorów, przestępczość samorządowo deweoloperska skupiona wokół mafijnych planów zagospodarowania przestrzennego. Czy ktokolwiek poszedł siedzieć ?

Adamowicz, którego butę, pogardę i ostentacyjne manifestowanie poparcia dla seksualizacji polskich dzieci mogli wszyscy oglądać w czasie zeznań i konferencji jest idealnym patronem całego tego słabego państwa powszechnego bezprawia, tej całej republiki kolesi, Polskiej Rzeczpospolitej Bananowej

Marek Mojsiewicz

video Artur Zawisza: Śmierć Adamowicza może być pretekstem do polowania na czarownice

video Edukacja seksualna w Niemczech porażający obraz upadku Zachodu

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale