Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2265k odsłon
  326   0

Winnicki wystartuje na prezydenta Gdańska ?

Cejrowski „Gdy Afgańczyk ugodził nożem ciężarną Polkę zabijając jej dziecko, nie było żałoby, jest cisza. A śmierć Adamowicza jest celebrowana jakby zmarł Stalin" - mówi Wojciech Cejrowski, komentując tragiczną śmierć Pawła Adamowicza. „...”Wszyscy zobowiązani płakać. Adamowicz za życia nie był święty, więc czemu teraz robi się z niego świętego?" - napisał na swoim blogu Cejrowski.

"Fakty są takie, że Adamowicz był okropnym typem jako prezydent Gdańska. Toczą się śledztwa w jego sprawach i mam nadzieję, że będą dokończone. Od lat czytamy o układach, machlojach, o mieszkaniach, o kłamstwach na temat tego ile ich ma i skąd się wzięły… Cała masa szlamu, a teraz nagle “wielce szanowny”, bo go zadźgali?" - dodał.”...”"To Owsiak, jako prezes fundacji, był osobiście odpowiedzialny za swoją imprezę, za jej zabezpieczenie przed nożownikiem (impreza nie miała wzmożonej ochrony, bo nie była zgłoszona jako impreza masowa). Teraz Owsiak napuszcza i judzi swoich wyznawców na Barbarę Pielę. Chwali groźby karalne i bluzgi kierowane pod Jej adresem. Co to ma być? Alibi dla Owsiaka, że nie zabezpieczył odpowiednio swojej imprezy i zginął człowiek? Wina nożownika i wina Owsiaka" - czytamy na facebookowym profilu. „..(źródło )

Prezes Kaczyński deklaruje: PiS nie wystawi własnego kandydata w wyborach uzupełniających na prezydenta Gdańska „...”Wybory prezydenta Gdańska niespełna trzy miesiące temu dały jednoznaczne zwycięstwo śp. Pawłowi Adamowiczowi. W związku z tym Prawo i Sprawiedliwość podjęło decyzję, aby nie wystawiać własnego kandydata w nadchodzących wyborach uzupełniających

— głosi przekazane PAP oświadczenie prezesa PiS.

Po śmierci Pawła Adamowicza propozycję objęcia funkcji komisarza Gdańska przyjęła wiceprezydent miasta Aleksandra Dulkiewicz. Zaznaczyła, że formalności związane z objęciem przez nią obowiązków będą musiały potrwać.”...(źródło )

wiceszef PO Borys Budka powiedział na antenie Radia Plus:Najczęściej słyszę głosy od moich koleżanek i kolegów, że nie ma innej możliwości w tej tragicznej sytuacji, jak uszanować werdykt wyborców sprzed kilku miesięcy. Myślę, że będzie jedna kandydatka.'...(źródło )

Mularczyk: Mam nadzieję, że partie polityczne nie wystawią kandydatów na prezydenta Gdańska i wybory odbędą się bez emocji...”Wydaje się, że w tej sytuacji jaka miała miejsce w Gdańsku, należy wyciszyć emocje i zachować się bardzo racjonalnie oraz spokojnie. Myślę, że to bardzo dobra decyzja. Mam nadzieję, że inne formacje zachowają się podobnie i ta zmiana prezydenta odbędzie się w jak najbardziej spokojny sposób, bez emocji „..(źródło)

Czy tak może mówić były prezes Trybunału Konstytucyjnego? Andrzej Rzepliński w rozmowie z Dorotą Wysocką-Schnepf dał wyraz swoim frustracjom! W szokujących słowach zaatakował polityków prawicy, Telewizję Polską, a także prokuraturę. Snuje wizje denazyfikacji i depisyzacji Polski po tym jak już Prawo i Sprawiedliwość przestanie rządzić. „..”Zatroskany „mową nienawiści” oraz „hejtem” Rzepliński używa szokujących porównań. Mówi nawet o obozach koncentracyjnych i denazyfikacji!Dzisiaj słyszałem, jak publicyści mówili, że trzeba zacząć bezwzględną walkę z hejtem. I co? Zrobimy kilka obozów koncentracyjnych, każdy na trzydzieści tysięcy ludzi? Bo taka masa jest tych najbardziej zajadłych.Czy powinien powstać jakiś narodowy program? Czy to będzie tak, kiedy dochodzi do obalenia systemu autorytarnego czy totalitarnego? Potem prawnicy i politolodzy mówią o „de”. Denazyfikacji, dekomunizacji, już nie chcę powiedzieć o „depisyzacji”. To działa do pewnego stopnia.Były prezes TK rysuje też zupełnie wyssany z palca obraz Polski i mocno uderza w TVP.Pieniądze są publiczne. Te media, także telewizja nie muszą konkurować. Tu jest gwarantowany monopol na jedną prawdę i jest miliard dwieście pięćdziesiąt milionów na jedną stację. Ja pytam się, gdzie jest Unia Europejska. Gdzie jest polski Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów? Czy złożył swój sprzeciw? Tu nie chodzi o jedno, drugie czy trzecie prywatne medialne przedsiębiorstwo. Chodzi o Polskę. Musi być konkurencja oparta na wolnym słowie. A tu nie muszą się bać o jakość przekazu, nie muszą się bać o przegrany proces, bo mają tyle pieniędzy, że mogą sobie na wszystko pozwolić. Mają zaprzyjaźnioną policję, prokuratorów, którzy myślą tak samo jak oni i szczują tak samo jak oni.”...(źródło)

----------

Mój komentarz

Narodowcy i skupiona wokół nich koalicja dostała prezent od Kaczyńskiego. Kaczyński mistrzowsko rozegrał kwestię walki o prezydenturę Gdańska. Zrezygnował z wystawienia kandydata sprowadzając te wybory do młocki wewnątrz skłóconej opozycji.

Zarazem dał Ruchowi Narodowemu pole do wybicia się. Wyborcy PiS nie będą mieli wyjścia,jak tylko zagłosować na narodowców. Kukiz jeśli wystawi kandydata może ponieść spektakularną klęskę w stosunku do wyniku Winnickiego.

A za chwilę wybory do parlamentu europejskiego. Kampania gdańska pomoże narodowcom w kampanii europejskiej. Wynik Winnickiego na poziomie 20 procent, a może więcej zmieni na korzyść narodowców wynik do europarlamentu. A ten wpłynie na wynik wyborów do Sejmu.

A i drużyna Winnickiego byłaby imponująca. Korwin Mikke , Michalkiewicz,Braun, Jakubiak, wrealu, prof. Jerzy Robert Nowak. I mnóstwo pisowców po cichu wspierających Winnickiego.

Ciekawe co naprawdę zrobi Winnicki ?

Marek Mojsiewicz

video Rafał Ziemkiewicz w Wrealu24 o szale lewactwa w Polsce, Brexicie i polityce PiSu!

Video Pomniki Adamowicza w całej Polsce? NIezrozumiały kult Prezydenta Gdańska

videoGrzegorz Braun: Żałuję, że Adamowicz nie stanie przed sądem ludzkim

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale