Blog
A ja sie nie zgadzam.
mona
mona Myślę, więc jestem
45 obserwujących 504 notki 399187 odsłon
mona, 28 lutego 2017 r.

Jaka, kurde, swastyka?

193 0 0 A A A

image

Siedzę w tym interesie tyle lat, że chyba wszyscy wiedzą: nie jestem wojującym Narodowcem, choć ostatnio znacznie mi bliżej do każdego, nawet źle pojętego patriotyzmu, niż do Euroidiotów, robiących prounijny spęd na uroczystościach związanych z Olszynką Grochowską...

Natchnął mnie niejaki Jerzy Radziwiłłowicz. Facet może gadać, co sobie rzewnie zażyczy, choć na jednym oddechu opowiada o braku wolności słowa i hiszpańskich torturach - jednocześnie jadąc, jak po łysej kobyle, po tych, którzy mu tego gadania, prawda, zabraniają.A represji jak nie było, tak nie ma. Dopóki nie skorzysta z polskiej flagi jako papieru toaletowego, pewnie dalej będzie cierpiał męki oczekiwania.

Rozśmieszyła mnie jedna rzecz: dorosły, nawet nieco przerośnięty człowiek, opowiada o swastyce, gorzej - o jej - jak rozumiem - wynoszeniu na sztandary ( "Sąd w Białymstoku"), etc. Nie może być mowy o czym innym, jak o flagach ONR.

Na tę okoliczność serwuję mu banderę Marynarki Wojennej, z tym samym znakiem. ONR-owcy mają znak w formule bardziej, powiedziałabym niezręcznie, kanciastej - i tyle.Do swastyki to ma się tak, jak Radziwiłłowicz do patriotyzmu.

To tak, jak w opowiastce o panu, któremu się wszystko kojarzyło... no, dobra, sami wiecie.

Może jeszcze anegdotka: ta Marynarka Wojenna jest w ogóle dowcipna: za czasów PRL  wszystko, co poruszało się w przestrzeni publicznej, czy może państwowej, zawierało nazwę tegoż PRL.

A Marynarka - nie. Jej okręty nosiły nazwę RP - jakby komuna nie istniała, jakby nie przyjęto tam jej istnienia do wiadomości.

Szturmówek ONR nie muszę pokazywać - ten, kto o nich mówi, na pewno zna się na rzeczy.

Opublikowano: 28.02.2017 18:21.
Autor: mona
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

image

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Pomysł świetny, formula dalece niedopracowana. Choćby wieńcząca korona - jest "otwarta"....
  • Ciekawe, kiedy oznajmią, że przyślą nam namiestnika?
  • Jejku, Giziu! Oczywiście, że Adamowicz nie musiał wiedzieć o sprawkach Pichty - ale...

Tematy w dziale Społeczeństwo