61 obserwujących
324 notki
758k odsłon
578 odsłon

Apel: Chcemy debaty wszystkich 10 kandydatów!

Wykop Skomentuj33

A więc stało się! Mamy 10 kandydatów na prezydenta. Dla przypomnienia wymagane podpisy zdołali złożyć:

Waldemar Pawlak, Marek Jurek, Grzegorz Napieralski, Jarosław Kaczyński, Bronisław Komorowski, Andrzej Olechowski, Bogusław Ziętek, Andrzej Lepper, Janusz Korwin-Mikke, Kornel Morawiecki

 . Od paru dni słychać głosy, że najlepiej aby w ogóle nie było debaty przed I turą, a niektórzy uważają nawet że  "trudno sobie wyobrazić jak taka debata miałaby technicznie wyglądać"  Postanowiłem więc napisać krótki przepis dla wszystkich niedowiarków polityków, dziennikarzy, obywateli który prezentuję poniżej, a na końcu apel do wszystkich zainteresowanych.

 * * *

Przepis na debatę z kilkoma kandydatami naraz:

Aby zorganizować debatę w której udział weźmie więcej niż dwóch polityków potrzebne jest: 

10 mównic, 1 stanowisko moderatora, 1 duże pomieszczenie

Wygląda to mniej więcej w taki sposób jak na zdjęciu poniżej. Układa się mównicę w szeregu, a później zaprasza kandydatów. Poniższe zdjęcie wykonano przed debatą z 7 kandydatami w USA zorganizowaną przez telewizję CNN. Rzeczywiście była to debata prawyborcza, ale pod względem technicznym nie ma to przecież żadnego znaczenia.

Następnie zapraszamy polityków i wygląda to mniej więcej tak:

A w przybliżeniu tak:

 

A na zakończenie wszyscy mogą nawet stanąć obok siebie i pomachać wyborcom

Tak to wygląda szanowni polscy dziennikarze. Więc proszę nie wciskać nam kitu, że to technicznie niewykonalne, bo słyszymy takie bzdury od 20 lat! Rozdziela się kandydatów od tych z większym poparciem. Niby z jakiej racji to robicie? Każdy kandydat powinien mieć równe szanse wypowiedzenia się i dyskusji ze wszystkimi pozostałymi kandydatami.

Jeżeli żadna polska telewizja nie jest w stanie zorganizować takiej debaty lub uważa dalej że jest to technicznie niewykonalne może powinni poprosić amerykańską CNN o wskazówki i przeszkolenie? Przecież to jest naprawdę śmieszne! Tu chodzi o przyszłość Polski! 

A teraz apel:

Nie daj się obałamucić! Bez względu na twoje poglądy polityczne zostaw komentarz poniżej jeżeli uważasz, że warto przeprowadzić dwie, trzy debaty z udziałem wszystkich 10 kandydatów w jednym miejscu.

Po prostu nam wyborcom się to należy! Dość dzielenia kandydatów na lepszych i gorszych pod wpływem jakiegoś sondażu! Najważniejsze jest to co te osoby mają do przekazania i jak odeprą argumenty swoich konkurentów! Chcemy to zobaczyć! Dopiero po takiej debacie można przeprowadzić sondaż! Dajmy głos kandydatom - wszystkim!

 

moraine 

Wykop Skomentuj33
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale