61 obserwujących
324 notki
748k odsłon
173 odsłony

Rusza "Tysiąc Państw"

Wykop Skomentuj5

Lubczasopismo "Tysiąc Państw" powstało z myślą zebrania blogerów zainteresowanych jednym z najciekawszych projektów XXI wieku: mieszkalnych platform na oceanach. Jest to jednak coś więcej niż tylko pomysł kolonizacji mórz i oceanów. Jest to krok w kierunku wolnośći.

Życie na lądzie staje się coraz bardziej absurdalne. Szalejący socjalizm w Unii Europejskiej, powolny ale stanowczy kurs Stanów Zjednoczonych w kierunku państwa opiekuńczego, wysokie podatki, coraz większe ograniczenia dla przedsiębiorców, bezprawie, postępujący atak na wolność słowa, (cenzura Internetu) można wymieniać bez końca... przede wszystkim jednak to nieudolność władzy i ustroju politycznego.

Na całym świecie powstają ruchy wolnościowe których celem jest walka z systemem. Niestety ponoszą porażki gdyż zwykle nie są w stanie przekonać większości do swoich racji i przejąć władzę drogą demokratyczną.  Lata propagandy sprawiły, że ludzie nie potrafią wyobrazić sobie państwa wolnego od tysięcy urzędników nadzorujących każdy element życia.

Dlatego powstał Seasteading Institute, którego zadaniem jest budowa autonomicznych samowystarczalnych platform na wodach międzynarodowych. Budowa pierwszej eksperymentalnej platformy rozpocznie się już wkrótce. Na przyszłość zaplanowano budowę całej flotylli takich państw. Każda platforma będzie osobnym państwem posiadającym swój ustrój polityczny. Możliwości są nieograniczone... jedyną barierą jest nasza wyobraźnia.

Żyjemy w XXI wieku z niesamowitymi możliwościami technicznymi. Wykorzystamy je i zmienimy świat budując nie jedno, lecz setki nowych państw. Tak aby każdy mógł wybrać idealne dla siebie miejsce do życia i pracy. Idealne miejsce do rozwoju swojej przedsiębiorczości, ale także do eksperymentowania z różnymi rozwiązaniami politycznymi. A z czasem te państwa staną się realną konkurencją dla państw na lądzie wymuszając na nich zmiany systemu i reformy.

Wolnościowcy z całego świata zaangażowali się w ten niezwyky projekt, który może zmienić sposób w jaki postrzegamy państwo. Seasteading Institute został założony przez Patri Friedmana (wnuka noblisty Miltona Friedmana), został również wsparty finansowo przez założyciela eBay i PayPal. Ale przede wszystkim skupia ludzi z całego świata gotowych na zmiany jakie niesie XXI wiek!

To nie bajka! To się dzieje na naszych oczach! Instytut Seasteading nie jest w Polsce praktycznie znany dlatego zdecydowałem się założyć lubczasopismo "Tysiąc Państw" i propagować myśl wolnościową również w taki sposób. Aby zostać redaktorem nie musisz pisać o Seasteading. Chętnie zobacze tu notki o absurdach obecnego systemu, a także notki zahaczające o wolność, liberalizm, libertarianizm, konserwatywny liberalizm lub nawet anarcho-kapitalizm.

Niech nam rośnie tysiąc państw!

moraine

 

Linki:

Instytut Seasteading: http://seasteading.org/

Lubczasopismo "Tysiąc Państw": http://lubczasopismo.salon24.pl/seasteading/

 

 

Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale