61 obserwujących
324 notki
746k odsłon
10696 odsłon

Szokujące wyznanie Obamy: Chcemy abyście zbankrutowali!

Wykop Skomentuj9

Tłumaczenie: "Jeśli ktoś chce wybudować elektrownie węglową to może. Tylko, że to doprowadzi ich do bankructwa ponieważ będą musieli płacić ogromne sumy za emitowanie tych wszystkich gazów cieplarnianych"

Oczywiście inwestorem na giełdzie handlującej limitami gazów cieplarnianych jest sam Al Gore nazywany przez złośliwych zielonym miliarderem. Kasa pozostanie więc w "rodzinie". Trudno ukryć fakt, że Gore dorobił się miliardów na globalnym ociepleniu. Jego prezentacje wyglądają w sposób następujący: 1) najpierw straszenie końcem świata 2) później ubolewanie, że nie ma politycznej woli do uratowania planety (akurat ten punkt jest już nieaktualny) 3) krótka prezentacja na temat inwestowania w zieloną technologię - w tym momencie Al Gore staje się wyjątkowo ożywiony zapewniając  swoich słuchaczy o miliardach dolarów łatwego zysku. 

Al Gore zainwestował 6 milionow dolarów w firmię Hara Software (http://www.hara.com/) zajmującą się produkcją oprogramowania pomagającego firmom zarządzaniem i obliczaniem opłat za wyemitowane gazy cieplarniane. Oczywiście Al Gore nie chciał się do tego przyznać twierdząc, że nie zarobił ani centa na swojej "zielonej rewolucji". Jak obliczają specjaliści rynek dla takiego oprogramowania to obecnie ponad 2,5 miliarda dolarów, a w przyszłości nawet 25 miliardów dolarów. Pan Gore ustawił siebie i swoich kolegów na dziesięciolecia. Tymczasem Kleiner Perkins, parter Gore'a w interesach stwierdził o Hara Software: "Ta firma nie istniałaby gdyby nie pomysł Al Gore'a". Przyciskany do muru Gore w końcu oświadczył, że: "jest dumny z inwestowania w zielone firmy." 

Prezydent Obama oświadcza, że inwestowanie w elektrownie węglowe doprowadzi do bankructwa. Jednak przecież oznacza to nic innego jak to, że obecne elektrownie węglowe również muszą zbankrutować. Czy przypadkiem Polska nie stoi na elektrowniach węglowych? Ostatni raz sprawdzałem to właśnie tak było.

Mamy do czynienia z ogromnym skokiem na nasze pieniądze. Ludzie stojący za zielonymi firmami razem z politykami szykują drenaż portfeli. Bo oczywistością jest, że za te wszystkie limity płacisz na samym końcu Ty przy rachunku za energię elektryczną. Powoli dostrzegamy ich plan. Ich zadaniem jest najpierw zbankrutowanie obecnego przemysłu, a później wprowadzenie zielonych rozwiązań. Problem polega na tym, że Al Gore i jego koledzy już od lat inwestują we wszystko co jest związane z energią słoneczną, wiatrową itd. Atakują więc agresywnie z obu stron.

Problem jest jednak głębszy. Czy oni chcą nas tylko okraść czy może chodzi o coś więcej? Jest mało prawdopodobne, aby tak grube ryby traciły czas na doprowadzenie jednej lub kilku firm do bankructwa. Oni chcą puścić z torbami całe kraje. I niestety Polska która węglem stoi właśnie do nich należy. Także bierzcie ostrzeżenie pana Obamy głeboko do serca. On nie mówi w tej chwili tylko do Amerykanów, ale również do was. 

 

 

* * *

"Cały lód na Biegunie Północnym zniknie w ciągu 5 lat" ~ Al Gore, Copenhagen, 2009

Al Gore bierze za jeden występ $175 000. W 2000 roku jego majątek oceniany był na niecałe 2 miliony dolarów. W 2007 roku ponad 100 milionów dolarów. Aż tak dużo występów chyba nie miał?

 

Wykop Skomentuj9
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale