62 obserwujących
324 notki
769k odsłon
  5444   0

Czy Polacy zasługują jeszcze na szacunek?

Barack Hussein Obama użył słów "polskie obozy śmierci" czytając wcześniej przygotowany tekst napisany przez ghostwritera. Aż strach pomyśleć co moglibyśmy usłyszeć gdyby ten mesjasz lewicy mówił "z głowy". Skoro obozy które znajdowały się na terenie okupowanej Polski nazywane są polskimi to idąc tym tropem Buchenwald oraz podobne znajdujące się na terenie ówczesnej Rzeszy powinny przez tych samych "lingwistów" być nazywane niemieckimi. Jeśli tak się nie dzieje to nie powinniśmy się łudzić, że nie mamy do czynienia z bardzo starannie zaplanowaną operacją mającą na celu zdjęcie odpowiedzialności z niemieckich zbrodniarzy i przeniesienie ich na "polskich bandytów". Nie oznacza to oczywiście, że prezydent albo rząd amerykański uczestniczy w tej operacji. Użycie przez Obamę słów "polski obóz śmierci" jest już tylko rezultatem kampanii oszczerstw przeciwko Polsce. Polski rząd nie reagował dostatecznie mocno kiedy można było wytoczyć głośne procesy uderzające po kieszeniach medialnych kłamców oświęcimskich. 

Jednak brak zdecydowanej reakcji na "wpadkę" ze strony USA ukazuje również słabnącą pozycję Polski na świecie. Właściwie powinniśmy się zastanawiać czy jeszcze jesteśmy uznawani przez innych jako państwo. Bo jeśli w 2009 roku amerykański przewodniczący komitetu paraolimpijskiego doczekał się osobistych telefonicznych przeprosin od Obamy jeszcze tego samego dnia, a Polska jeszcze nie to oznacza, że nasza pozycja jest mniejsza niż jakiś przewodniczący komitetu sportowego. Z całym szacunkiem dla komitetu: 

"Takiego gościa w popularnym komediowym show Jaya Leno jeszcze nie było. Na fotelu, naprzeciw prowadzącego zasiadł sam Barack Obama. Opowiadał o swoim planie ratunkowym gospodarki USA, ale nie odbyło się też bez wpadki. Pytany o grę w kręgle opowiedział, że teraz jest lepiej, ale kiedyś grał... jak na "olimpiadzie specjalnej".

Leno dopytywał czy Obama gra w kręgle w Waszyngtonie. Amerykański prezydent opowiedział o swoim marnym wyniku 129 punktów. Jak podkreślił, jest to znaczna poprawa w porównaniu do poprzedniej rozgrywki, w której uzyskał tylko 37 punktów. - To jest taki przypadek, jak igrzyska dla osób niepełnosprawnych albo coś w tym rodzaju – oświadczył prezydent USA.

Od razu po tej wpadce pojawiły się głosy krytyki w stosunku do prezydenta. Sam Obama przyznał się do błędu i długo z przeprosinami nie czekał. Zadzwonił do przewodniczącego Olimpiad Specjalnych Tim Shrivera i wyraził swój żal z powodu tego co zaszło."

źródło: TVN24.PL

Polacy nie doczekali się nawet telefonu, ale to nie wszystko. W 2010 roku wieloletnia legendarna korespondentka w Białym Domu, Helen Thomas stwierdziła "Żydzi powinni wynieść się z Palestyny i wrócić do Polski i Niemiec". Oto reakcja Białego Domu: 

"Były rzecznik prezydenta Busha, Ari Fleischer, wezwał Hearst News Service, agencję informacyjną, w której jest zatrudniona Thomas, aby ją zwolniła. Były doradca prezydenta Clintona, Lanny Davis, powiedział, że Thomas nie zasługuje, by siedzieć w pierwszym rzędzie na konferencjach prasowych w Białym Domu.

Chociaż dziennikarka szybko przeprosiła za swoją wypowiedź, nie uciszyło to licznych krytyków. Po tym jak jeszcze sekretarz Białego Domu Robert Gibbs nazwał jej uwagi obraźliwymi i prowokacyjnymi, Thomas została wysłana na emeryturę ze skutkiem natychmiastowym."

źródło: WP.PL

Mając na uwadze powyższe przykłady zarówno sprawę komitetu olimpijskiego oraz reakcję na wypowiedź dziennikarki Helen Thomas możemy łatwo domyślić się jakie standardy obowiązują w Białym Domu. O dziwo te standardy nie są przestrzegane gdy obraża się Polaków. A więc moim zdaniem Polska powinna domagać się: 

1. Specjalnego wystąpienia Baracka Obamy w którym przeprosi za swoje słowa oraz wykorzysta okazje do zachęcenia do pogłębiania wiedzy o historii i do jasnego rozróżniania kata od ofiary. Niech prezydent stanie się ambasadorem na rzecz prawdy o historii. 

2. Ujawnienia imienia i nazwiska ghostwritera który napisał prezydentowi to skandaliczne przemówinie oraz domaganie się jego natychmiastowej dymisji. Polska również powinna rozważyć uznanie go jako persona non grata.

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale