3 obserwujących
17 notek
22k odsłony
  461   0

Bezpieczeństwo pasażerów w lotnictwie

 

 

Bezpieczeństwo pasażerów w lotnictwie zagrożone? Czy ktoś na tym zarabia?

Autor: prof. zw. dr hab.Mariusz-Orion Jędrysek jest kierownikiem Zakładu Geologii Stosowanej i Geochemii na Uniwersytecie Wrocławskim, posłem na Sejm RP KP PiS Przewodniczącym Zespołu Surowców i Energii oraz Z-cą Przewodniczącego Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, (www.jedrysek.eu). W latach 2005-2007 był wiceministrem środowiska i Głównym Geologiem Kraju - inicjatorem poszukiwań gazu i ropy naftowej w łupkach w Polsce. Obecny na FB, TT, YouTube i S24

 

Port Lotniczy w Warszawie był do niedawna jednym z najlepiej prosperujących przedsiębiorstw państwowych. W ostatnim czasie ulega wręcz katastrofalnemu upadkowi. Jest to widziane szczególnie wyraźnie przez pracowników Portu Lotniczego im. Chopina w Warszawie. Wg pracowników, na zmianach tych korzystają wybrane (sic!) prywatne firmy, a traci PPL. Zdaje się, że nadrzędnym celem jest komercjalizacja dochodowego polskiego przedsiębiorstwa PPL czego zresztą przed pracownikami nie ukrywa Dyrektor Naczelny. Z mojej rozmowy z pracownikami wynika, że już od 01 czerwca firma zewnętrzna obejmie zadania kontroli bezpieczeństwa przy wejściu, w szczególności na zamknięty obszar Portu. Z rozmów tych wynika też, że ta zewnętrzna firma nie ma praktycznie żadnego doświadczenia, a co ważniejsze nie ma pracowników posiadających odpowiednie licencje, certyfikaty i doświadczenie zawodowe w zapewnieniu bezpieczeństwa pasażerów (kontrola na "bramkach", kontrola bagażu). Nie jest naiwnością chyba, że można sobie wyobrazić sytuację, że przypadkowe(?) osoby związane z tą firmą wniosą na teren lotniska rzeczy, które mogą być użyte nawet za 2 lata. Z drugiej strony, wg obecnych pracowników Portu, będą oni w najbliższym czasie wykonywali zadania tak jak dotychczas, bez rozwiązywania umowy o pracę z PPL - czyli nie tylko zastępowali ową zewnętrzną firmę, ale także szkolili jej pracowników? Poza innymi wątpliwościami - na czyj to będzie koszt i czyim kosztem?

Powyższa sprawa nie mieści się w zagadnieniach jakimi zajmuję się w Sejmie (geologia, górnictwo, surowce, energia) i moja wiedza jest to bardzo fragmentaryczna - stąd być może przedstawiłem sprawę naiwnie, jednostronnie a więc i nieprawdziwe. Jeśli tak z góry przepraszam. Czasu jest mało bo mniej niż dwa dni, dlatego tą drogą próbuję zainteresować osoby, których kompetencje są wystarczające do zajęcia się sprawą.

 

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale