0 obserwujących
72 notki
162k odsłony
45 odsłon

obama odzieżowo-kolorowy

Wykop Skomentuj9

 

Niech żywi nie tracą nadziei. Wybory tu w USA – gdyby przypadkiem ktoś zapomniał – mamy  4 listopada.  

Redaktorzy Gazety Wyborczej uznali, że „wiadomo już, kto wygra” i „najciekawszą kampanię wyborczą wszechczasόw”  niniejszym zakończyli.  

W Rzeczpospolitej Przewodniczący Fan-Klubu przyszykował dziś McCainowi (romantycznemu i honorowemu) ciepły acz nostalgiczny post-elekcyjny nekrolog.  

Ba, nawet sam Kandydat (ten, ktory lubi stac na straconych pozycjach)  przyznał wczoraj na wiecu, że Obama et Co zajmuje się już krojem i szyciem nowych firanek do Nowego (Białego) Domu.  

No jest może coś na rzeczy.  

Kandydat od Nadziei z nadzieją spogląda na sondaże i raz po raz widzi tam już procenty dwu-cyfrowe, a nie tylko w granicach błędu statystycznego.  

Dzisiejszy Washington Post donosi, że w związku z tym, przezorny i dobrze zorganizowany absolwent Harvardu, zaczął już wyciągaċ rękę do Niebieskich Psόw– ergo myśli całkiem poważnie o 21 stycznia. (kto jest zaciekawiony o co chodzi o z niebieskimi psami, niech kliknie i przeczyta, bo ja dziś mam tylko pięċ minut na krόtką notatkę).  

Nie jest to może jakiś absolutnie-nie-do-pojęcia zakręt historii ani nawet Cud w Kanie Galilejskiej – te wyniki sondaży.  Jeśli ktoś miałby trudności ze zrozumieniem, to niech sobie przypomni jakie słynne pytanie zadał Reagan, zanim w listopadzie 1980 roku zmiażdżył Cartera. 

No dobrze, tym razem ci, ktόrzy nie pamiętają nie muszą googlowaċ – przypomnę ja – brzmało ono: "Are you better off than four years ago?" czyli "Czy powodzi Ci sie lepiej niz cztery lata temu?".

Gdyby ktos chcial sprawdzic komu jak sie powodzi i jak bylo osiem (a nie cztery) lata temu, to niech zerknie szybko do tej tabelki.

Tam jest wszystko czarno na białym i mam nadzieję, że dostarczy inspiracji wszystkim trzeżwo myślącym obserwatorom trans-atlantyckim.  Oraz tym, ktorzy zdaja sobie sprawe z tego, ze wode w wino przemieniac moze tylko Jezus (i to tez wylacznie w okolicznosciach nadzwyczajnych!).  

Ale mimo tych wszystkich trzeźwych obserwacji (przy wodzie, bez wina),  chciałabym nieniejszym wezwaċ Miłośnikόw McCaina --  na Salonie i w opiniotwόrczej prasie polskiej -- by nie tracili ducha!

Nosy do gόry!!!! 

Raczej rzadko mi się ostatnio podoba, to co mόwi McCain, ale wczoraj dośċ fajnie mu się udało a propos tych firanek. Przypomniał mianowicie rywalowi oraz amerykańskim mediom (ktόre tak jak polskie też już go na straty spisały i nie dają żadnych nadzieji), że to wyborcy wybierają.


A ja ze swej strony chciałabym przypomnieċ – gdyby przypdakiem ktoś z szacownych Komentatorόw i Autorόw Nekrologόw zapomniał – że wybieraċ będą dopiero za trzy tygodnie.  
I do tego czasu WSZYSTKO JESZCZE MOŻE SIĘ ZDARZYĊ.  Pόki co, żeby umiliċ Wam oczekiwanie, kilka migawek odzieżowo-kolorowych:  Z żalem muszę niestety donieśċ, że mimo najszczerszych chęci (dbam przecież o Wszystkich Czytelnikόw tego bloga oraz o ich uczucia!) nie udało mi się dotychczas namierzyċ żadnych fajnych T-shritόw z Boską Sarą ani z Honorowym Weteranem. Ale szukam i się rozglądam i jak tylko znajdę coś, co nie będzie pobrudzone szminką, to na pewno powieszę.
Wykop Skomentuj9
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale