Ostrowiecki M Ostrowiecki M
117
BLOG

FEMINISTYCZNE MANIPULACJE WOKÓŁ 14 -LATKI

Ostrowiecki M Ostrowiecki M Polityka Obserwuj notkę 19

Uważni czytelnicy doniesień z feministycznego frontu walki o aborcję ciąży 14 -letniej uczennicy ,ze zdziwieniem przecierają oczy czytając pojawiające się kolejne fakty.
Wpierw bombardowano opinię publiczną wstrząsającymi doniesieniami o gwałcie / pewnie brutalnym - innych feministki nie uznają / na uczennicy, następnie o łamiącej prawo odmowie dokonania aborcji ze strony kolejnych szpitali i lekarzy.
Z czasem, jak w dowcipie o radiu Erewań, okazało się, że :
- nie było żadnego gwałtu, zaś ojcem rozwijającego się dziecka jest o rok  starszy kolega dziewczynki.
Ojca oczywiście nikt nie pytał o zdanie - przecież to mężczyzna.
- szpitale musiały odmówić przeprowadzenia aborcji, ponieważ ciąża nie była wynikiem gwałtu. Lekarze zaś odmówić mogą zawsze także z przyczyn etycznych - są od ratowania życia, a nie od zabijania.

Fakt, iż 14-latka zaszła w ciążę z 15-latkiem jest naganny z moralnego punktu widzenia, z prawnego zaś nie wiadomo, czy za współżycie z nieletnią(nim) należałoby wsadzić do więzienia uczennicę, czy ucznia. Najlepiej oboje, feministki wszak domagają się równouprawnienia, choć pragną, by kobieca połowa praw była większa od męskiej - czyli jednak zamknąć w więzieniu powinno się tylko chłopaka.
A  co z odpowiedzialnością karną rodziców ? Wszak za czyny nieletnich odpowiadają ich rodzice / opiekunowie prawni /.

Na pewno zaś zamknąć należałoby Romea i Julię , bo byli jeszcze młodsi , oraz Szekspira za rozpowszechnianie pedofilskiej literatury.

I choć sam problem ciąży pochodzącej z gwałtu jest w naszym prawie jasno rozwiązany - kobieta ma prawo zdecydować o życiu dziecka - to należałoby wziąć pod uwagę dwa inne aspekty :
- moralny, czyli wartość życia a wartości innych dóbr, jak choćby prawo do decyzji o aborcji w omawianym przypadku,
- prawny, gdy często oskarża się mężczyznę o gwałt z różnych przyczyn, choć gwałtu w rzeczywistości nie było. To przykład rozpatrywanej w sądzie seks-afery.

Należałoby w każdym z tych przypadków, poza aspektami prawnymi winy i kary, wprowadzić zinstytucjonalizowaną , więc w imieniu państwa, możliwość przekonywania kobiety do urodzenia dziecka, wraz z materialnym zabezpieczeniem jej w okresie ciąży, a także po urodzeniu dziecka.

Po urodzeniu, zgodnie z podpisanym zobowiązaniem, możliwe byłyby przykładowe rozwiązania :
a/ dziecko pozostałoby pod opieką państwa i przeznaczone do adopcji,
b/ kobieta mogłaby dziecko zatrzymać,
c/ dziecko pozostałoby pod opieką ojcem, gdyby on z kolei chciał je wychowywać.

Patrzeć należy bowiem na te drażliwe sprawy z różnych punktów widzenia i interesów :
- dziecka/życie lub śmierć/,
- kobiety/ jej zdrowie i uczucia/,
- ojca, choć przestępcy.
- państwa/ demografia/ ,

Te proponowane działania byłyby jednak możliwe przy założeniu, iż w przypadku ciąży w wyniku gwałtu decyzja całkowicie byłaby w gestii kobiety ; nie powinno bowiem dochodzić do kolejnego gwałtu, tym razem psychicznego, poprzez przymuszanie do urodzenia dziecka.


Michał Ostrowiecki

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (19)

Inne tematy w dziale Polityka