Blog
aleksandra.k
Aleksandra.K
0 obserwujących 1 notka 287 odsłon
Aleksandra.K, 18 lipca 2014 r.

Bierzmy przykład z Łodzi! Fundują wakacje dla 150 osób.

Uczestnicy wyjazd w 2013 roku, mat.pras.
Uczestnicy wyjazd w 2013 roku, mat.pras.

 Stowarzyszenie Kolomotywa z Łodzi działa na rzecz osób z niepełnosprawnością i osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Razem z Akcją Specjalną(wspólnota, której równoprawnymi uczestnikami są zarówno pełno, jak i niepełnosprawne osoby, która zajmuje się organizacją wyjazdów wakacyjnych dla osób z niepełnosprawnościami)realizują projekt "Sulejów 2014 - Myśl inaczej". W wyjeździe biorą udział uczestnicy i asystenci. Uczestnik to osoba, która potrzebuje wsparcia podczas wyjazdu z jakiegokolwiek powodu, natomiast asystent, to osoba, która jest w stanie to wsparcie zapewnić. Nie istnieje tu podział na sprawni-niepełnosprawni. "Nieważne, czy przeskoczysz barierę, czy też pod nią przejedziesz, ważne, żeby znaleźć się pdo drugiej stronie" - tak wypowiada się prezes Stowarzyszenia Kolomotywa Adam Zawisny.


Uczestnicy i asystenci będą uczestniczyć w przeróżnych warsztatach, szkoleniach i innych atrakcjach, które organizują wspólnie. W tym roku uczestnicy mają do wyboru warsztaty kulinarne, prawne, kosmetyczne, muzyczne, z robienia biżuterii, kaligrafii i wiele innych, które nadal są w przygotowaniu.

Stowarzyszenie zebrało na ten cel już ponad 90 tysięcy z kwoty potrzebnej na realizację wyjazdu, czyli 100 tysięcy. 

Akcję można wspierać do 22 lipca kilkając tutaj
Więcej informacji o projekcie można uzyskać na polakpotrafi.pl oraz na stronie organizatora.

W tym roku wiele uczestników znajduje się również na liście rezerwowej. Jeśli w przyszłym roku chciałbyś wybrać się do Sulejowa wystarczy skontaktować się z organizatorem, nieważne w jakim mieście mieszkasz.


 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Tematy w dziale