28 obserwujących
503 notki
388k odsłon
  156   4

Taki jeden Pogrzeb

Bóg - Honor - Ojczyzna

Trwanie narodu, jego ducha i jego wartości to jest to, co widzieliśmy podczas pogrzebu Królowej Elżbiety II. To jest to, co Anglikom dodawało siły na kilkunastogodzinne stanie w kolejkach by choć na sekundę spojrzeć, pożegnać i zarazem przywitać - Umarła Królowa - Niech Żyje Król!

W Anglii jak na całym świecie jest galopująca inflacja, ale to nie ma znaczenia żeby uczestniczyć w tym co najlepsze w wartościach angielskich. Co daje poczucie bezpieczeństwa nie tylko Anglikom z urodzenia ale i tym co obrali sobie to miejsce na ziemi by tam żyć. Wszyscy którzy szanują wartości i tradycje, przeżywają żałobę, ale i ogromną nadzieję związaną z nowym Królem.

Dudziarz Królowej z pieśnią pożegnalną, przeniósł mnie automatycznie do północnej Walii i ruin zamku Conwy. Właśnie tam, siedząc na kamiennej ławce i patrząc na ocalałe witraże w kaplicy królewskiej, poczułam to coś co jest ciągłością naszego jestestwa, a którego spoiwem i budulcem jest wiara. Wiara która nie patrzy na minę osoby przeżywającej żałobę, czy podeszwy butów. Wiara buduje i łączy pokolenia w różnorodności. Jest spoiwem wszystkiego dobrego co w ludzkiej naturze się rozwija i dąży do lepszego.

 I ja dziękuję Brytyjczykom za to że tak wspaniale pozostają sobą, są wierni wartościom i życzę im z całego serca, że pod panowaniem Króla Karola III Wielka Brytania pozostanie dalej Wielką.https://www.facebook.com/DailyExpress/videos/389362083219920Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale