Blog
salon24
myślę
myślę Maria Durska z domu Sośnierz
23 obserwujących 417 notek 322390 odsłon
myślę, 10 maja 2017 r.

Ukrzyżowany Jarosław Kaczyński

1225 87 2 A A A


autor: fot.Facebook/Oficjalny Profil/Piotr Jakubczak
"Jeśli takie obrazy powstają, jeśli takie pomysły rodzą się w głowach, to oznacza, że spirala nienawiści jest dobrze nakręcona." 


Na fotografię obrazu i to zdanie umieszczone pod nim, natrafiłam przy porannej kawie przeglądając prasę.
Przyczepiło się i nie chce puścić. Autora nie znałam. 
Od wprowadzenia stanu wojennego malarstwem współczesnym interesowałam się tylko w stopniu minimalnym gdyż znani i lubiani okazali się nie takimi jakich chciałabym znać. Mimo to w ich obrazach nigdy nie widziałam tyle pogardy do konkretnych osób. 
Z przyczyn wiadomych tylko sobie, niektórzy wyrazili jasno swój pogląd polityczny, choć w ich obrazach trudno byłoby  doszukać się  tego. 
Młodzi zaczynający swoją edukację właśnie w tamtych mrocznych czasach, widocznie mają zupełnie wypaczoną wyobraźnie i równie mroczną jak  to co prezentują nazywając dziełami. 

Krzyż....
Jezus Chrystus
Matka Jego Maria
Jan Paweł II .... 
dla każdego Polaka, chrześcijanina, święte z najbardziej świętych. Wydawałoby się że to prawdy znane, w cywilizowanym świecie w którym każdy chce mieć swoje miejsce i każdy chce być szanowanym, wolnym.
W Polsce nie!
W Polsce poszło coś nie tak i zaczyna nadużywać się  wolności.
Ludzie wychodzą na ulicę krzycząc coś tam o wolności, a nikt im w tym nie przeszkadza. Nawet zwiezionych jest niewielu, ale są i mogą sobie pokrzyczeć, pospacerować ulicami miasta. 
Przez lata mieliśmy rządy tych, którzy zamiast dbać o zwykłych ludzi, dbali tylko o własne interesy i siali propagandę nienawiści do PiS.
Co z tego wyrosło widać dokładnie. 
Człowieka, który przez te wszystkie lata propagandy przeciw sobie, organizował spotkania ludzi nauki, sztuki, pracy, by wypracować plan rozbudowy i budowy dobrobytu dla nas, wszystkich Polaków. Potem wskazał na najlepszych do realizacji tego  planu,  dzisiaj totalna, pędzlem swojego zwolennika maluje ukrzyżowanego w hełmie powstańca warszawskiego od którego odwraca się Jezus w cierniowej koronie. Pod krzyżem Krystyna Pawłowicz i prezydent Andrzej Duda. Nie zabrakło premier Beaty Szydło i Antoniego Macierewicza.
Niczym Cyba.
Wolności ty nasza! Dokąd nas prowadzisz.

Opublikowano: 10.05.2017 11:54.
Autor: myślę
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Taka sobie.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Przebywam czasowo w kraju gdzie dobroczynność i fundacje są niemal na każdym kroku. Jest dla...
  • I ja pozdrawiam z UK gdzie teraz przebywam z wnukami
  • i z niepełnosprawną wnusią w ramach terapii

Tematy w dziale Kultura