Strefa wolna od Głupola
Strefa wolna od Głupola Smoleńskiego
10 obserwujących
214 notek
114k odsłon
  222   0

Dzień zwycięstwa. Wersja Ribbentrop-Beck

9-go maja 1945 ZSRR hucznie ogłasza zwycięstwo na Rzeszą. W Polsce też świętują ale mniej, ostało się bowiem Księstwo Warszawskie, ludnościowo i terytorialnie.

Jak do tego doszło? Zaczynało się obiecująco. Jest układ z Hitlerem. Nie ma kampanii wrześniowej ani zbrodni katyńskiej. Nawet strat bo polskie wojsko jest za słabo zmechanizowane by nadążyć w Barbarossie. Pilnuje więc Ukrainy.

Ale w końcu przychodzi bitwa o Stalingrad gdzie trzeba mięsa armatniego, nie koniecznie zmechanizowanego. Z 30 wysłanych dywizji, wróci jeden na 10 żołnierzy, w 1956 roku.

Dalej będzie tylko gorzej. Zanim sowieci zajmują Ukrainę dojdzie do rzezi Polaków, ogólno-ukraińskiej nie tylko wołyńskiej.  

Polski rząd wpada na pomysł zmiany frontu ale nikt nie chce słuchać. Stalin oficjalnie nie odpowiada a swoim dowódcom nakazuje współpracować z polskimi oddziałami a po eliminacji Niemców, aresztować. Szeregowcy do LWP, oficerowie na Syberię z przystankiem na Łubiance. Churchill i Roosevelt uznają los Polski jako wewnętrzną sprawę ZSRR.

Stalin hojnym ruchem daje Czechosłowacji Benesa górny i dolny Śląsk. Okręg Kaliningradzki ciągnie się aż do Szczecina. W Polsce, Stalin nakazuje Berii przeprowadzić dogłębną denazyfikację.

Lubię to! Skomentuj17 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura