0 obserwujących
212 notek
205k odsłon
42 odsłony

Jak PO Farfała odwołała

Wykop Skomentuj7

Piotra Farfała już nie ma. Nie żeby go nie było w telewizji publicznej czy tak w ogóle. Nie ma go z tego powodu, że obojętnie, jak zadecyduje Krajowy Rejestr Sądowy już niedługo nie będzie podejmował żadnych decyzji. Przynajmniej w TVP S.A. To, co oglądamy jest tylko teatrem, którego celem wcale nie było zawieszenie Farfała. Ale po kolei.

Nowa "ustawa medialna", która zakłada powołanie rad nadzorczych radia i telewizji jeszcze przez kilkanaście miesięcy nie wejdzie w życie. Obowiązuje więc ustawa obecna, w której rady nadzorcze w mediach publicznych, czyli potem zarządy, powołuje KRRiTV głosami czterech na pięciu członków. Dziś rano PiS dogadał się z Samoobroną.

Obecny układ w TVP trwał z dwóch powodów. Po pierwsze dlatego, że rada nadzorcza działała w niepełnym składzie, bo KRRiTV nie była w stanie tego składu uzupełnić. Dziś to się udało i przeciwnicy Farfała zyskali w niej większość.

Drugim powodem był zastosowany przez ministra skarbu pewien kruczek prawny. Otóż, rada nadzorcza działa legalnie do czasu zamknięcia Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy. Minister skarbu, żeby chronić koalicję PO z LPR w TVP, kilkanaście dni temu WZA otworzył, a następnie przerwał bez zamykania. Rada Nadzorcza, choć jej kadencja upłynęła już dawno temu, działała sobie więc w najlepsze i dawała bezpieczeństwo Farfałowi.

Dziś, żeby zakwestionować legalność zawieszenia Farfała , WZA zamknięto. Błąd!

Teraz,

  1. w związku z tym, że nowa ustawa medialna nie weszła w życie, więc rady nadzorcze mediów będą wybierane przez obecną KRRiTV,
  2. w związku z tym, że powstała w KRRiTV koalicja 4 głosów zdolna do podejmowania decyzji,
  3. upłynięciem kadencji rady nadzorczej w TVP,
  4. zamknięciem przez ministra skarbu Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, czyli odblokowaniem możliwości powołania nowej rady nadzorczej,

PiS zupełnie legalnie wybierze sobie, na 3-letnią kadencję, nową radę nadzorczą, która "pozamiata" Farfała legalnie i bez prawnych wątpliwości.

I o to w tej całej awanturze chodziło. Więc Farfała już nie ma, i tak, i tak!

Wykop Skomentuj7
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale