0 obserwujących
212 notek
205k odsłon
43 odsłony

"Spinki" Lecha Kaczyńskiego

Wykop Skomentuj5

Michał Kamiński, cudowne dziecko polskiej polityki i czołowy "spin doctor" PiS-u przepadł w wyborach na wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego, jak, nie przymierzając, jakiś sołtys w wyborach do rady gminy.

"Druga runda głosowania w wyborach wiceprzewodniczących PE nie przyniosła rezultatu. Europosłowie wybrali na razie tylko trzy osoby. Wśród nich nie ma Michała Kamińskiego z PiS-u. Co więcej, w I turze zdobył on mniej głosów niż jego rywal z rodzimej frakcji konserwatywnej. Brytyjczyk wbrew decyzji frakcji zgłosił swą kandydaturę. - To samowolka - komentują źródła bliskie PiS."

I dalej:

"W pierwszej turze Kamiński dostał 194 głosy poparcia, a McMillan-Scott 237. (...) - To samowolka, która grozi wyrzuceniem z frakcji i partii - powiedziały PAP o kandydaturze torysa polskie źródła bliskie PiS w PE. Choć nie został zgłoszony przez swą frakcję McMillan-Scott zgłosił się na wiceprzewodniczącego zgodnie z regulaminem PE: przedstawił listę z poparciem 40 eurodeputowanych. McMillan-Scott, eurodeputowany od 1984 roku, dotychczasowy wiceszef PE, jest znany z tego, iż najbardziej spośród torysów sprzeciwiał się ich wyjściu z chadeckiej eurofrakcji w PE - Europejskiej Partii Ludowej."

A miało być tak super. Buzek miał mieć sukces, ale Kamiński też. A tu, taka niespodzianka. Obojętnie, jak skończy się cała batalia, wiemy już, że "spinki" nie potrafią liczyć. Co więcej, sprawa głosowania na wiceprzewodniczącego PE obnaża ich elementarną niekompetencję polityczną. Jak ktoś nie potrafi zorganizować poparcia dla siebie, to jak ma organizować poparcie dla innych?

I ci ludzie mają prowadzić kampanię Lecha Kaczyńskiego? Z jakim skutkiem?

Errata:

"Kandydat na wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego polski eurodeputowany Michał Kamiński (PiS) w trzeciej turze głosowania uzyskał 174 głosy, najmniej z wszystkich kandydatów i nie będzie wiceprzewodniczącym PE - donosi Piotr Kozanecki (Wiadomości Onet.pl) ze Strasburga."

Źródła:

  1. http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,6820886,Konflikt_we_frakcji_konserwatywnej__Jest_konkurent.html
  2. http://wiadomosci.onet.pl/2008698,12,item.html
Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale