0 obserwujących
212 notek
205k odsłon
35 odsłon

Jaka piękna katastrofa

Wykop Skomentuj2

-"Chcieliśmy dobrze, a wyszło jak zawsze" - mawiał klasyk. Myśl ta przyszła do głowy jednemu z nas podczas lektury wywiadu z Kazimierzem M, Ujazdowskim, do niedawna liderem "Konserwatystów XXI". Pogaliśmy, ustaliliśmy linię, piszemy.

Oprócz tradycyjnego napinania muskułów i groźnego kiwania palcem w bucie przez naszego dzielnego konserwatystę, z którymi mamy do czynienia od początku istnienia jego szaleńczo rozwijającego się ruchu politycznego, najciekawsze passusy dotyczą relacji "Konserwatystów XXI" z Rafałem Dutkiewiczem. Kilka cytatów.

"Polska XXI zatrzymała się w rozwoju w skutek złej decyzji Rafała Dutkiewicza, który osłabił ruch. Natomiast idee i zamysł programowy pozostał."

"Chyba każda formacja polityczna gdyby została z zaskoczenia opuszczona przez przewodniczącego, doznałaby szkód. (...) A szkody, które Rafał Dutkiewicz nam wyrządził są o tyle większe, że byliśmy ruchem na dorobku. W takiej sytuacji potrzeba nam było maksimum determinacji i jedności."

"Dziś widać, że gdyby Rafał Dutkiewicz zachował się inaczej to z pewnością mógłby być jednym z poważnych kandydatów do fotela prezydenckiego. Ale to jest już historia zamknięta."

Zawsze nam się wydawało, że nie da się wymyślić nic politycznie głupszego, niż popieranie w wyborach prawie wszystkich list wyborczych i nie wystawianie własnej, co podczas elekcji europejskiej robili "Konserwatyści XXI". Jednak, jak mawiał kolejny klasyk: -"Jeszcze wczoraj staliśmy nad przepaścią, żeby dziś uczynić duży krok naprzód".

Otóż, może się zdarzyć, że:

1. powstanie partia polityczna, która będzie wystawiać swoje listy do samorządów. Partia powstanie na bazie stowarzyszenia "Polska XXI".

2. regionalne oddziały Polski XXI, czyli różne Dolne Śląski XXI nadal będą działać. Liderzy stowarzyszeń zapisywali do nich samorządowców - prezydentów, burmistrzów czy wójtów obiecując im solennie, że nie zmienią się one w partię polityczną. Teraz się zmieniają, nie zmieniając się jednocześnie. Co ma zrobić w takiej sytuacji jakiś burmistrz? Może udawać, że nic się nie stało i kandydować w wyborach z XXI lub zapisać się do marginalnej partii. Możemy mieć więc do czynienia z dwoma listami tego samego środowiska.

Brzmi absurdalnie? To jeszcze nie koniec! Na Dolnym Śląsku, część radnych sejmiku - członków Dolnego Śląska XXI chce startować do przyszłego sejmiku z listy komitetu wyborczego Rafała Dutkiewicza, o którym Ujazdowski mówi, że "osłabił ruch Polska XXI".

I niech to starczy za komentarz. No chyba, że Rafał Dutkiewicz był od początku "domówiony" z Platformą Obywatelską...

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale