0 obserwujących
212 notek
204k odsłony
150 odsłon

Krzyż: Kościół wygrał!

Wykop Skomentuj2

Nasz "łaskawy gospodarz" objawił  urbi et orbi  statystyki dotyczące walki o krzyż. Jak się wydaje ponad te 250 wpisów sugerowało: albo totalny blamaż państwa polskiego, albo totalny blamaż jakiejś partii politycznej, albo totalny blamaż Kościoła Powszechnego, albo totalny blamaż wszystkiego i wszystkich. "Wszyscy przegrali", co jest zgodne z propagandą "niezależnych mediów" w naszym kraju.

Na tym tle ciekawie wygląda zachowanie Kościoła Powszechnego. Wyłączamy z debaty publicznej "dyżurne" autorytety medialne, tj. bp bp  PieronkaŻycińskiego.  Na nich zawsze można bowiem liczyć. Reszta hierarchów rozumie, że bez realnego zaangażowania Kościoła w "problem krzyża"na Krakowskim Przedmieściu nie da się go skutecznie rozwiązać. Czyli, zarówno  Bronisław Komorowski,  jak i  Jarosław Kaczyński będą zmuszeni negocjować z Kościołem tę kwestię. A jak będą negocjować - to Kościół podyktuje im swoje warunki. Czyli, tak czy owak - wygra.

Ktoś, kto ma elementarne pojęcię, jak funkcjonuje Kościół Katolicki ( to dla tych z prawicy) lub chociaż przeczytał wspomnienia Jerzego Urbana  (to dla tych z lewicy) wie, że hierarchowie "zawsze biorą, ale nigdy nie kwitują".

To jasne. Misją Kościoła jest ewangelizacja. Tę można robić, i z  Komorowskim, i z  Kaczyńskim.  A krzyż?

Pismo naucza: "bramy piekielne go nie przemogą"!

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale