0 obserwujących
212 notek
204k odsłony
510 odsłon

Dzieciaki, jesteście nabrani!

Wykop Skomentuj6

Dawno nas tu nie było. Zawsze uważaliśmy, że spieranie się z "gawiedzią", która "zwykle mówi, co wie, ale rzadko wie, co mówi" nie ma sensu. Z rozrzewnieniem przeczytaliśmy nasz ostatni wpis. Cholera, wszystko znowu się sprawdziło, nawet ten kawałek o Schetynie.  Ale do rzeczy, bośmy się rozmarzyli, jak nie przymierzając, Elżbieta Jakubiak na myśl o pracy w Kancelarii Prezydenta Kaczyńskiego.

Wracamy, bo po raz pierwszy od bardzo dawna nasz establiszment stoczył prawdziwą walkę. Wczoraj rządzące nami koterie starły się przed ponownym podziałem władzy na kolejną kadencję. To dlatego Donald Tusk przyspieszył z tworzeniem rządu. Mniej czasu, mniej targów.

Po ostatnich wyborach parlamentarnych mamy do czynienia z czterema głównymi koteriami (i obsługującymi je  przemysłami):

1. "Geszefciarze" - koteria rządząca.

2. "Obóz smoleński" -  chyba wiadomo.

3. "Żoliborczycy" -  "michnikowcy",którzy stracili własną partię (Unia Wolności), "nomenklatura"  próbowała ich oszukać   ("afera Rywina"), sojusz z "geszefciarzami" ich uwierał, więc postawili na "palikotyzm" i "polityczny krytycyzm".

4. "Nomenklatura" miejska i wiejska, przy czym będącą "junior partnerem" dla "geszefciarzy".

Paradoksalnie wszystkie koterie (poza "nomeklaturą") wczoraj osiągnęły swoje cele:

1. "Geszefciarze" zaprezentowali się jako centrum pomiędzy walczącymi frakcjami "obozu smoleńskiego"  i  "żoliborczyków". Ponadto, zyskali prawdziwą władzę - rozstrzygania, co jest dobre, a co złe. A definiowanie jest najprawdziwszą władzą!

2. "Obóz smoleński",  bo utwierdził w przekonaniu obsługujący go "elektorat" i "przemysł",  że jest jedynym gwarantem "zbawienia Polski"Porażki jednak dają do myślenia.  W kryzysie reaguje się stadnie.

3. "Żoliborczycy", bo pokazali "geszefciarzom", że nie są ciepłymi intelektualistami, ale mają swoje bojówki, choćby z importu. A to w czasach nadciągającego kryzysu megadobry argument w negocjacjach z "geszefciarzami". Oni już to rozumieją:

Zdaniem prezydenta, wstydem dla Polski jest fakt, że ktoś wpadł na pomysł zapraszania osób, które "nie są zainteresowania świętowaniem polskiej niepodległości"

Na koniec anegdotka. W latach sześćdziesiątych odbywała się w jednym z miast dawnego NRF-u manifestacja "neonazistów" z udziałem jakiegoś byłego nazistowskiego promonenta średniego szczebla. W kawiarni obserwowali ją dziennikarz ze swoim kolegą - pracownikiem służb wiadomych. Dziennikarz zapytał: "Co o za ludzie?". Odpowiedź pracownika była jasna: "Na oko, połowa to nasi, połowa to STASI, tylko staruszek jest autentyczny".

Bo jak mawia stara zasada realnej polityki: jeżeli wiemy komu to służy, to wiemy, kto za tym stoi. A komu mieli "geszefciarze" zreformować system emerytalny i obciąć wydatki w budżecie?

Wykop Skomentuj6
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale