Na zapleczu Na zapleczu
69
BLOG

"W głębi duszy obiecali wierność starszym paniom we włóczkowych

Na zapleczu Na zapleczu Polityka Obserwuj notkę 8

Dariusz Karłowicz napisał kiedyś: „Zajmują się biznesem, polityką, działalnością społeczną, mediami, kulturą, mówią w kilku językach, piszą książki, lecz w głębi duszy obiecali wierność starszym paniom we włóczkowych beretach, które wieczorami odmawiają w kościele różaniec.” To stwierdzenie przypomniało się nam, gdy czytaliśmy komentarze i reakcje na nasz post „To już jest koniec, nie ma już nic…”, w którym uznaliśmy, że bracia Kaczyńscy „minęli się” z oczekiwaniami dużej części własnych wyborców. 

Nasi krytycy odwoływali się do wielu argumentów, z których najczęściej powtarzane były: 1) argumenty „neopozytywistyczne”: trzeba wziąć się do „roboty”, bo Ojczyzna to ciągła praca, 2) argumenty „”personalne”: jak nie Kaczyńscy, to kto, 3) argumenty „polityczne”: milion słuchaczy Radia Maryja to taki sam elektorat, jak milion „młodych wykształciuchów z wielkich miast”. Wszystko to nic nie warte! 

Nie rozumiemy się. 

1. Czy przeszedł Was kiedykolwiek dreszcz emocji, gdy w Święta Zmartwychwstania Pańskiego całowaliście stopy Jezusa Chrystusa? 

2.  Czy oblał Was zimny pot, gdy podczas Mszy Świętej, razem z innymi wyznaliście: „On to dla nas, ludzi i dla naszego zbawienia, zstąpił z Nieba i za sprawą Ducha Świętego, przyjął Ciało z Maryi Dziewicy, i stał się człowiekiem…”  

3.  Czy wstydziliście się za swoje grzechy i ułomności, gdy Kapłan poprosił Was, żebyście wyspowiadali się z „całego swojego życia”.  

Te pytania można by mnożyć. Czy nie widzicie, że Wasz przeciwnik to „Goliat”. Wy możecie być jedynie „Dawidem”, młodym chłopcem zbrojnym w procę i niezachwianą wiarę.  „Starsze panie we włóczkowych beretach” nie są „milionowym elektoratem Radia Maryja”, takim samym, jak „milion młodych, wykształconych z wielkich miast”. Są depozytariuszami tradycji, wiary i kultury. Jeżeli tego nie rozumiecie – nie mamy o czym rozmawiać! 

Pamiętajcie, co mówi Pismo: „bramy piekielne Go nie przemogą”. Przestańcie pogardzać. Pielęgnujcie.

 

 

 

Dyskusja nt. PiS po zgodzie na ratyfikowanie Traktatu Reformującego UE:

http://www.nazapleczu.salon24.pl/68613,index.html

 

 

Polemiki:

http://grudqowy.salon24.pl/index.html

http://budyn78.salon24.pl/index.html

 

PS. Jeżeli ktoś w Was polemizował w swoim poście z naszym wpisem "To już jest koniec, nie ma już nic..." prosimy o link w komentarzach. Chętnie odpowiemy...
Na zapleczu
O mnie Na zapleczu

Jesteśmy trollami, którzy lansują spiskową praktykę dziejów. Teorie spiskowe są ośmieszane przez: 1) użytecznych idiotów, 2) innych spiskowców. Pochodzimy z Dolnego Śląska i publikujemy także nasze spiskowe teorie na Dolny Śląsk 24

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (8)

Inne tematy w dziale Polityka