Zatrzymany Konrad G. /Lubelska Policja/
Zatrzymany Konrad G. /Lubelska Policja/
Oscar Boris Velder Oscar Boris Velder
340
BLOG

Zatrzymanie kolejnego Polaka do sprawy zabójstwa dziennikarza Petera R. de Vries

Oscar Boris Velder Oscar Boris Velder Przestępczość Obserwuj temat Obserwuj notkę 3

W ostatni weekend (28-29.01) policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie podczas realizacji zatrzymania producentów mefedronu w województwie lubuskim, zatrzymali 35-letniego Konrada G. W trakcie czynności operacyjnych na posesji będącej celem akcji oprócz dwóch mężczyzn prowadzących produkcję narkotyków znajdował się jeszcze trzeci. Po ustaleniu jego danych osobowych okazało się, że jest to pochodzący z Hrubieszowa (woj. lubelskie) Konrad G., poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania (ENA).

Jest on jednym z członków polsko-niderlandzkiej grupy killerów, podejrzanym o udział w zabójstwie dziennikarza śledczego Petera R. de Vriesa śmiertelnie postrzelonego w lipcu 2021 roku w Amsterdamie. Był on również poszukiwany za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, współudział w ciężkim pobiciu w Eindhoven oraz o podpalenie w miejscowości Best. Konrad G. będzie czwartym Polakiem oskarżonym w procesie o zabójstwo dziennikarza. Pozostali oskarżeni to obywatele Niderlandów.


Czytaj więcej: https://www.salon24.pl/u/neverendinghistory/1238999,holandia-przelom-w-procesie-zabojcow-dziennikarza-petera-r-de-vriesa- W dniu 30 stycznia 2023 Sąd Okręgowy w Gorzowie Wlkp. wydał postanowienie, w którym postanowił o przekazaniu Konrada G. holenderskim organom sprawiedliwości i o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 60 dni od daty zatrzymania uznając jego stosowanie za konieczne celem zapewnienia prawidłowego toku postepowania oraz przekazania ściganego stronie holenderskiej - informuje sędzia Lidia Wieliczuk, rzecznik prasowy gorzowskiego sądu.


W styczniu portal NU podał, że oskarżeni o zabójstwo de Vriesa zamierzali porwać premiera Holandii - Marka Rutte. Tak zeznał jeden ze świadków, który miał to usłyszeć od Krystiana M., oskarżonego o zlecenie zabójstwa Petera R. de Vriesa. Dwa miesiące po śmierci dziennikarza premier Rutte miał otrzymać dodatkową ochronę.


obv

https://youtu.be/9cWnubJ9CEw

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo