57 obserwujących
1370 notek
1363k odsłony
284 odsłony

Bodnar i Legia Honorowa. Były rzecznik przyjął kontrowersyjne francuskie odznaczenie

Wykop Skomentuj4

image

Weinstein z Legią Honorową (fot.afp)


Odchodzący w niesławie Adam Bodnar zaliczył na koniec sporą wpadkę (nie tylko wizerunkową), przyjmując kontrowersyjne francuskie odznaczenie.


Już sama laudacja w ambasadzie o wolności i prawach brzmi naprawdę surrealistycznie jeśli weźmie się pod uwagę choćby tylko to kto ją wygłasza i jaki kraj reprezentuje.


Adam Bodnar były rzecznik praw obywatelskich postanowił na odchodnym w niesławie, przyjąć jednak jeszcze to kontrowersyjne francuskie odznaczenie, nazwane przewrotnie Legią Honorową. Po udekorowaniu nim (przez lewicowego prezydenta Mitterranda) notorycznego francuskiego kłusownika-recydywisty z wyrokiem za kłusownictwo na turkawkach, order ten został nazwany przez Brigitte Bardot, krytyczną wobec tego, czym, zwłaszcza ostatnio, stała się współczesna Francja - Legią Dyshonorową. Co zdarzyło się w połowie lat 80. Zdecydowanie za późno.

Pan Bodnar dołączył tym samym do licznego grona zbrodniarzy i dyktatorów odznaczonych przez Francję Legią Honorową. Żeby nie urazić jego dumy z tego faktu, wymienię tylko kilka osób, stojących znacznie wyżej w hierarchii pełnionych funkcji. Pan Bodnar stanie w panteonie obok przywódcy faszystów Benito Mussoliniego, zbrodniarzy komunistycznych w rodzaju Nicolae Causcescu, odznaczonego pół roku przed krwawym Jaruzelskim Todora Żivkova, który przez trzy i pół dekady terroryzował Bułgarów; za towarzyszy Honorowych będzie miał też pan Bodnar grupę unurzanych we krwi afrykańskich watażków, dyktatora Panamy i narkobarona Manuela Noriegę, króla Baszara al Assada z Syrii i znanego rzecznika praw obywatelskich Władimira Putina.


Gratulacje.

image

image

image


Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura