54 obserwujących
1323 notki
1330k odsłon
12844 odsłony

Interesy właściciela TVN w Rosji

Wykop Skomentuj4

W nawiązaniu do:

"Polska powinna prosić nową administrację USA o sprawdzenie czy Scripps to nie słup Putina. Bo TVN prowadzi wojnę propagandową z Polską, dokładnie tak, jakby wytyczne do destabilizacji państwa opracowało im FSB. To wcale nie żart tylko stwierdzenie faktu" - R. Ziemkiewicz

Przyznam, że nie wiedziałem, że Scripps Network Interactive jest zaangażowane w Rosji i że ma takich partnerów - na szybko, być może jest tego wiecej. Jako jeden z elementów tematu:
22 października 2014:
"Scripps Networks International uruchomił telewizyjną Food Network in Russia.
- Jesteśmy dumni... - powiedział Jon Schiel (wnet "managing director of global commercial affairs" 2014)

20 czerwca 2016:
Moskwa. Jak podaje Kommersant, Ivan Rodionov, były członek rady dyrektorów Rostelecom (!), i Igor Pozhitkov, były szef International Federation of Phonogram Producers (IFPI), nabyli 80% akcji od Scripps Networks Interactive.
Firma sprzedała udziały, pozostawiając sobie 20%, w związku z koniecznością dostosowania się do zmiany prawa, które weszło w życie na początku tego roku (2016), a polega na ograniczeniu własności zagranicznej w spółkach medialnych działających w Rosji.

Jak widać wszędzie, tylko nie u nas.

Kolega Scrippsa Internationala z zarządu (?) w Rosji, w każdym razie współpartner w interesach:
Ivan Rodionov - Rostelecom, to służby, jak nic.
Jeśli to nie za niskie progi (oficjalne) to być może ten sam Ivan Rodionov, który został szefem (Chefredakteur), Russia Today (Deutschland, Berlin) uruchomionej w listopadzie 2014, przy czym, co ciekawe w ograniczonym zakresie (umowa?) - tylko internet (jak wynika z rozmowy z marca 2015). Założę się, że bardzo towarzyski w półświatku niemieckich dziennikarzy, co najmniej.

"Jak finansowane jest Russia Today Niemcy?
 - Z rosyjskiego budżetu państwa. Dość podobny sposób finansowania jak Deutsche Welle, która jest finansowana z budżetu federalnego [Niemiec]".

 

Temat chyba wart pogłębienia. To, co wyprawia TVN - nie do wyobrażenia w normalnym państwie.


http://www.digitaltveurope.net/262091/food-network-launches-in-russia/
http://www.broadbandtvnews.com/2016/06/20/scripps-sells-up-in-russia/
http://www.tagesspiegel.de/medien/chefredakteur-ivan-rodionov-im-interview-rt-deutsch-wir-sind-gefaehrlich/11534566.html
http://www.scrippsnetworksinteractive.com/newsroom/company-news/Scripps-Networks-Interactive-Makes-Key-International-Appointments/

Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale