Blog
.
szpak80
43 obserwujących 1139 notek 1112963 odsłony
szpak80, 29 września 2017 r.

Bankier faszystów wizytuje budowę osiedla socjal-bolszewii w Warszawie

684 4 0 A A A

Zapowiedź z dnia 21.06.2017 r.

"P.S. Wpis miała ilustrować fotografia bankstera Józefa "Guiseppe" Toeplitza, odwiedzającego opłacaną przez BCI budowę osiedla socjal-bolszewii w Warszawie (1929), osiedla zaszczepionego przez banksterkę na bruku warszawskim niczym zarazek dżumy /ateizm-socjalizm-komunizm/. Po dziś dzień socjal-bolszewicy z Czerskiej piszą peany na jego [totalniackiego osiedla] cześć, tając przy tym fakt, że budowę opłacał [kredytował], czołowy frontman banksterki [słup Rotszylda], w owym czasie bankier faszystów Józef Toeplitz. Spółdzielnią animował jego brat, "ławnik z Polskiej Partii Socjalistycznej", "działacz spółdzielczy" - Teodor Toeplitz. Fotografia innym razem".

Słowo się rzekło, en voilà une histoire!

imageP.S. Przez te totalniackie osiedla, spółdzielnię - ingerującą na zasadach kolektywizmu w każdą chyba dziedzinę życia mieszkańców /ateizm-socjalizm-komunizm/ przewinęli się m.in. późniejszy "prezydent" Bolesław Bierut, późniejszy "premier" Edward Osóbka-Morawski (kolonia Rakowiec), powojenny "prezydent" Warszawy - Stanisław Tołwiński.

1939 rok:
"...Spółdzielnię Mieszkaniową założyliśmy w końcu 1921 roku w gronie działaczy i pracowników Związku Robotniczych Stowarzyszeń Spółdzielczych. Pierwsi członkowie Zarządu Spółdzielni - Bolesław Bierut i Stanisław Szwalbe - "Jaskułowski" rozpoczęli od starań o uzyskanie terenu na Żoliborzu, pokonania pierwszych trudności organizacyjnych, zapoznania się z możliwościami otrzymania kredytów budowlanych. Żmudne to były starania!..."

1939 rok:
Edward Osóbka (Rakowiec)
"...z kim współdziałanie - a z kim walka. Teraz już chyba nie będzie większych wątpliwości. Walczymy z kapitałem i kapitalistami [sic! patrz fot. wyżej], walczymy z wszelakim wyzyskiem i uciskiem; walczymy z ciemnotą, zacofaniem i wszelakiego rodzaju chamstwem. Współdziałamy między sobą, my, bliscy sobie członkowie jednej klasy społecznej, członkowie jednej organizacji czy organizacji nam pokrewnych..."https://www.salon24.pl/u/nick/767630,bankier-faszystow-dal-pieniadze-na-szklane-osiedla-socjal-komuny-w-warszawie

https://www.salon24.pl/u/nick/785559,toeplitz-i-zakup-kosztownosci-z-polski

https://www.salon24.pl/u/nick/787761,toeplitz-i-zakup-kosztownosci-od-bolszewikow

https://www.salon24.pl/u/nick/786988,toeplitz-uprzywilejowany-syn-pierwszej-globalizacji


#mularze, bolszewicy, socjaliści, banksterzy

Opublikowano: 29.09.2017 20:34. Ostatnia aktualizacja: 29.09.2017 20:47.
Autor: szpak80
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Ciecie z administracji salon24.pl w akcji. Powód?  to ciecie salon24.pl
  • @pink panther Widziałem ten pałac, raczej "z tych większych" :))Nie wiem czemu nikt z...
  • @Animela Nie. "Jest" arystokratką więc ma rolę aby wypowiadać się jakby nią była - obraża...

Tematy w dziale Kultura